x-kom hosting

Podkręcanie karty 8800 GS PALIT

ok.ropny
utworzono
utworzono

Mam pytanie posiadam kartę 8800 GS 384 MB PALIT wcześniej miałem 8500. Oczywiście różnica w wydajności jest ogromna!

Wyczytałem że standardowe ustawienia układu 8800 GS to 550 rdzeń i 800 pamięć. Raczej nie jestem zwolennikiem podkręcania. Poczytałem że wspomniany układ 8800 GS PALITA ma fabrycznie lekko podkręcone parametry pracy na 575 rdzeń i 850 pamięć. Interesuje mnie czy jest sens ową kartę bardziej podkręcać oraz jak ewentualne podkręcenie układu wpłynie na wydajność. Pytam ponieważ nie jestem dobrym znawcą tej materii.

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie i opinie.

Pozdrawiam

Nocturn
komentarz
komentarz

Ściągnij RivaTuner i sprawdź taktowania, podaj też system chłodzenia jaki posiadasz na karcie ( zdjęcie karty ). No i temperatury byś musiał sprawdzić

ok.ropny
komentarz
komentarz

Sprawdziłem w RivaTuner taktowanie rdzenia 575 mHz natomiast pamięci 850 mHz.

System chłodzenia mam oryginalny Palita jest to dość duży radiator z wentylatorem, karta ma również radiator na pamięciach.

Założyłem regulator obrotów wentylatora Zalman ponieważ nie było możliwości sterować wentylatorem w inny sposób.

Ustawiłem więc obroty na 3/4 mocy temperatura waha się między 41-43 stopniami celcjusza, w stresie dochodzi gdzieś na 50-52 stopnie - podane temperatury występują na standardowym taktowaniu.

Mam pytanie jak można przy tym systemie chłodzenia podnieść max. bezpieczne taktowania układu.

Dodam jeszcze że dysponuje zasilaczem Modecom 400 W.

Dodaje zdjęcie karty i tego chłodzenia;

121318.agito.jpg

Pozdro

post-20656-1212347673_thumb.jpg

Machur
komentarz
komentarz

sądze ze jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz;p pewnie na necie są poglądowe wyniki podkręcania tej karty. Ale zawsze mozesz podnosic zegary stopniowo, diagnozowac 3dmarkiem, sprawdzac temperatury i tez bedzie wszystko ok.

ok.ropny
komentarz
komentarz

Spoko tak zrobie, napisze potem co mi z tego wyszło.

Dzięki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.