x-kom hosting

Program obciąża bardzo internet

Naburator
utworzono
utworzono
Witam. Po włączeniu LightRooma lub Photoshopa na laptopie internet zaczyna wariować. Tzn. ping skacze do 2000-3000 ms. Ma ktoś pomysł czym to jest spowodowane? Jeżeli chodzi o procesor w laptopie to obciążony jest w około 40 %.
 

Gość
komentarz
komentarz

1. Nie ten dział
2. Stać Cię na takie softy czy crack?

Anawa
komentarz
komentarz
20 godzin temu, Naburator napisał:

Po włączeniu LightRooma lub Photoshopa

Programy są oryginalne?

Naburator
komentarz
komentarz
18 godzin temu, gavron7 napisał:

1. Nie ten dział
2. Stać Cię na takie softy czy crack?

@Anawa Oczywiście, że tak. @gavron7 Nieco chamskie pytanie, ale tak. Programy są oryginalne. Została wykupiona subskrypcja 

Gość
komentarz
komentarz
15 minut temu, Naburator napisał:

@Anawa Oczywiście, że tak. @gavron7 Nieco chamskie pytanie, ale tak. Programy są oryginalne. Została wykupiona subskrypcja 

 

A wiesz dlaczego? Bo tego typu zachowanie (o ile rzeczywiście ma miejsce) świadczy o cracku itp...

 

A jak już wylądowałeś z takim pytaniem tutaj (choć nadal uważam że nie ten dział), to chociaż pokuś się aby przeczytać co jest przypięte w danym dziale i uzupełnić

 

 

Ale dopóki nie dasz pkt z ankiety to moje 2 opcje które od samego początku uważam za trafne:

1. łączysz się pewnie po wifi i masz problem z fifirifi

2. Windowsy nażarły się jakiegoś paskudstwa i dlatego masz problem (wirusy itp)

 

Aby sprawdzić co się dzieje oprócz ww ankiety (a właściwie pkt pod ankietą) zrób:

1. odpal kompa

2. nie rób nic przez 5 minut

3. wykonaj netstat -n (daj zrzut)

4. odpal to z czym masz problem

5. powtórz pkt 3

6. popracuj chwile (z 5-10 minut)

7. powtórz pkt 3

 

w międzyczasie nic innego nie odpalaj, żadnych przeglądarek czy czegokolwiek innego

 

Naburator
komentarz
komentarz

@gavron7 Jasne, rozumiem. Postarałem się wykonać powyższe czynności. Mam nadzieję, że poprawnie.

 

1. Kto jest Twoim operatorem? Orange

2. Jaki masz sposób podłączenia do domu: Skrętka

3. Jaki masz w domu sprzęt operatora? Orange FunBox 2.0

4. Jaki jest Twój sprzęt (router/switch/ap/k.sieciowa w komputerze)

5. Łączysz się po kablu / wifi? PC podłączone po kablu, Laptop na którym występuje problem (po uruchomieniu photoshopa/lightrooma) po wifi

6. Problem występuje na jednym czy na kilku urządzeniach? Po uruchomieniu ww programów problem wolnego internetu występuje na każdym urządzeniu

1.png

2.png

3.png

4.png

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Tak na szybko patrzę....

Ty twoje apki generują dużo połączen. Nie wiem czy to tak jest czy masz jakiś paskudztwa.

Generalnie z tego co pisałeś masz ADSL. ADSL ma małą wydajność pakietowa, czyli ilość jednoczesnych połączeń. Co prawda nie jest dużo tak naprawdę tych połączeń generowanych przez te programy, ale do tego dochodzą połączeniach z innych urządzeń i dlatego masz problemy.
Generalnie to nic nie zrobisz :(

Naburator
komentarz
komentarz

@gavron7 Rozumiem. Wydawało mi się, że z 1-1,5 roku temu działał ten układ. Obecnie jestem na etapie załatwiania internetu bezprzewodowego 5G. Może to pomóc?

Gość
komentarz
komentarz

W ciągu najbliższych 3 lat ADSL przestanie istnieć bo miedź jest zdejmowana w całej Polsce...

 

Poszukaj tu

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

 

 

GSMy może i pomogą ale szybkość/jakość połączenia GSM zależy od ilości osób korzystających, nie zapominaj o tym...

 

Czyli teraz sprawdzasz jest ok, a za minutę może drastycznie spaść :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.