x-kom hosting

karta pod AGP z obsługą DX10

bikiniarz
utworzono
utworzono

witam,

zastanawiam sie nad zakupem karty graficznej pod AGP, która obługiwała by DX10 (pixel shader 4.0 itd), wiem, że AGP to juz przestarzala technologia i jest wypiernaj dlatego wybor kart jest maly zastanawiam sie nad:

ATI HD3650

-> LINK

moj sprzet:

Intel Celeron D 2,8Ghz

1,5 Gb Ram

Win Xp SP2

Bar33t
komentarz
komentarz

Procek troszke slaby. Radek 2600PRO, 2600XT (256 lub 512 DDR3) to max, ale i tak w 100% nie wykorzystasz mozliwosci tej karty na tym procku. A powiedz nam jeszcze jaki masz zasilacz ;)

http://allegro.pl/item366163151_sapphire_h...00mhz_dx10.html

bikiniarz
komentarz
komentarz

aha, czyli mam rozumiec ze nie warto nic kombinowac i wystarczy HD2600XT, zasilacz mam 300W pewnie za malo ?;>

Bar33t
komentarz
komentarz

Zdecydowanie za malo, firmowa 350W to minimum ;). Polecalbym Ci jakiegos Chiefteca 400W ;).

Tak, ten 2600XT w zupelnosci wystarczy ;)

Gość
komentarz
komentarz
zasilacz mam 300W pewnie za malo ?;>

Mało.

Żeby pograć w DX10 musisz mieć co najmniej radeona 3850, ale przy twoim procku nie jest to możliwe, więc DX10 odpuść sobie.

Bar33t
komentarz
komentarz

Przy rozsadnych detalach w nowe gry w DX10 na pewno nie pograsz ;)

Jesli chodzi o DX9c i Shader Model 3.0+ to do tego kompa moglbys wrzucic 7300GT/7600GS/7600GT ;)

Ale zasilacz i tak musisz zmienic ;)

Nocturn
komentarz
komentarz

Chłopaki ja tam nie wiem grałem w Crysisa na DX10, potem po wielkich męczarniach z Visty wróciłem do starego dobrego XP odpaliłem na DX9 pograłem parę godzin i nie widzę zbytnio różnic.

Keneth
komentarz
komentarz

A miałeś ustawione na Viście efekty very high? Których bez DX10 w XP nie ustawisz? ;] Dopiero na tych ustawieniach Crysis pokazuje tzw pazur.

AirUpThere
komentarz
komentarz

A czy przypadkiem magistrala AGP 8x nie obsługuje DX10??

Bar33t
komentarz
komentarz

To nie ma nic do rzeczy ;) zarówno karty pod PCIEx16 jak i AGPx8 obsluguja DX10 ;)

AirUpThere
komentarz
komentarz

Poprostu tak gdzieś słyszałem.... Dzieki za info :)

Nocturn
komentarz
komentarz
A miałeś ustawione na Viście efekty very high? Których bez DX10 w XP nie ustawisz? ;] Dopiero na tych ustawieniach Crysis pokazuje tzw pazur.

Tak ustawiłem je, potem aż się zdziwiłem, że pod Dx 9 nie mogę, ale ku mojemu zdziwieniu nie zobaczyłem różnicy, a do grafiki przywiązuje wielką rolę.

bikiniarz
komentarz
komentarz

dzieki za pomoc ale w takim razie co bardziej polecacie HD2600XT czy 7600GT ?;>

mialem karty z obu 'rodzin' i z nVidii i z ATI i z obu bylem w sumie zadowlonoy oczywisice do czasu :P

snip91
komentarz
komentarz

2600XT na GDDR3 weź.

bikiniarz
komentarz
komentarz

hm a z ta legenda ( a moze to prawda? ) o wadliwych sterownikach do tej karty i problemach z uruchowmienie pod win XP ?;> bo takie rewelacje tez slyszlaem

moze ponowie pytanie bo widze ze nikt nei chce udzielic odpowiedzi ?:(

ale zapytam inaczej czy najnowsze sterowniki 8.5 rozwiazuje wsszelkie problemy z ta karta czy nadal cos nie tak z nia jest ?

poza tym na stronie ATI nie widze nigdzie sterownikow do tej karty ;| z tego co widzialem to jest tylko 2600 (only PCIe) co jest grane ?>

FrogsterPL
komentarz
komentarz

To prawda, że sterowniki nie są najmocniejszą stroną kart ATI, ale o problemach z uruchomieniem ich pod XP nie słyszałem. Catalyst Control Center miewa problemy, ale nie trzeba go instalować.

Catalysty 8.5 podobno zauważalnie poprawiają płynność w kilku grach, czytałem czyjś post na innym forum (user miał chyba HD3870). Ja jeszcze na swoim X1950 Pro nie sprawdzałem.

Co do tego "only PCI-e" - też mnie to zastanawia, ale wg mnie powinny działać z kartą AGP... Choć oczywiście nie mogę tego zagwarantować.

bikiniarz
komentarz
komentarz

no wlasnie o to chodzi ze nie do konca wiadomo jak to jest z tymi sterownikami na stronie Sapphire sa do pobrania sterowniki do tej karty, ale nie wiem czy moga sie one roznic od tych ze strony ATI ?;>

jeszcze mam jedno pytanie a raczej dwa:

1) czy jest jakas szansa ze te karty jeszcze stanieja ? ( w najblizszym czasie)

2) zasilacz 450W Chieftec wystarczy w zupelnosci i bede mogl do niego podlaczyc i ta karte i dyski ATA etc. ?

swirek
komentarz
komentarz

1. Szansa jest zawsze, w wakacje maja wejsc nowe karty wiec poprzednie na pewno potanieja.

2. Tak, spokojnie wystarczy.

Gość
komentarz
komentarz
2) zasilacz 450W Chieftec wystarczy w zupelnosci i bede mogl do niego podlaczyc i ta karte i dyski ATA etc. ?

Jasne, będzie OK.

bikiniarz
komentarz
komentarz

wlasnie sie zastanawiam czy aby na pewno;> te stare technologie raczej drozeja, tak mi sie wydaje ;> pamietam jak szukalem RAMu DDR 1 to miala tendencje drozec ;>

swirek
komentarz
komentarz

To juz kwestia koniunktury oraz praw rzadzacych ekonomia i handlem...

bikiniarz
komentarz
komentarz

mozliwe mozliwe ja sie na tym totalnie nie znam, ale wtedy mowiono mi ze ceny pojda tak czy siak w gore bo ta pamiec to juz zabytek i nikt tego nie produkuje :P wiec sie zastanawiam czy sie wstrzymywac czy juz gnac do sklepu, poza tym nikt mi nie odp na pytanie co z aktualizacja sterownikow skoro ATI daje tylko do modelow na PCIe ?

impulse_101
komentarz
komentarz

Sam zabieram sie do kupna karty na AGP i jedynym sensownym rozwiazaniem jest ati HD2600XT tylko na DDR3.

Nigdy nie lubilem Ati i bylem zagorzalym fanem Geforsow ale ta karta na AGP to strzal w 10ke.

Dlaczego nie GF seri 7? po pierwsze Ati ma obsluge DX10 a GF nie.

Po drugie jest znacznie wydajniejsza, wyniki z testow i parametry ponizej:

HD2600XT:

3dmark'06: 4300pkt HDR:1960pkt.

wydajność wypełniania pikseli: 3200 MPix/s

wydajność wypełniania tekseli: 6400 MTex/s

wydajność geometryczna: 4800 MVts/s

moc obliczeniowa: 192 GFlops

przepustowość pamięci: 21.8 GB/s

directX 10 ShaderModel: 4.0

GF7300GT:

3dmark'06: 2300pkt HDR:-----pkt.

wydajność wypełniania pikseli: 4000 MTex/s

wydajność wypełniania tekseli: 4000 MTex/s

wydajność geometryczna: 500 MVts/s

moc obliczeniowa: 64 GFlops

przepustowość pamięci: 21.8 GB/s

directX 9c ShaderModel: 3.0

HD7600GT:

3dmark'06: 3250pkt HDR:1190pkt.

wydajność wypełniania pikseli: 4480 MPix/s

wydajność wypełniania tekseli: 6720 MTex/s

wydajność geometryczna: 700 MVts/s

moc obliczeniowa: 108 GFlops

przepustowość pamięci: 21.8 GB/s

directX 9c ShaderModel: 3.0

Nie pamietam jak jest z cenami miedzy wersja 256MB a 512MB ale jesli roznica cenowa bedzie jakies 30zl to warto wziasc ta 512. Wiadomo ze to jest i tak za duzo jak na ta karte ale teraz nowe gry sa robione w wysokich rozdzielczoscia a dodatkowa poracja pamieci napewno nie zaszkodzi co najwyzej moze pomoc.

A co do karty ATI HD3650 jest ona nowsza technologicznie od HD2600Xt ale znacznie mniej wydajna, nie polecam.

Natomiast jesli chodzi o Crysisa to wiecej on robi szumu z tym DX10(nie wykozystuje w pelni potencialu biblotek) niz to warte, jak ustawimy DX9 na maxa to bedzie prawie to samo i mniej bedzie zamulac kompa. Panowie z crayteka wiedza o tym i dlatego celowo zrobili blokade ale jest mod zdejmujacy ja i wtedy mozemy ustawic wszystko na high z obsluga dx9 co normalnie jest nie mozliwe.

A teraz takie pytanko. Czy warto babrac sie w DX10 na tak starym sprzecie? Warto :D przyklad? S.T.A.L.K.E.R Clear Sky. Wymagania minimalne P4 2.0GHz 1GB ramu GF6600 ale ma efekty z DX10. Na luziku zagierzysz w DX 10....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.