x-kom hosting

Oszustwa telefoniczne/Olx/Duplikacja numerów

elimssmile
utworzono
utworzono

Oszustwa dotyczą mojego taty.

Tak naprawdę nie ustaliliśmy po co ktoś atakował.

 

Dziś o 5 rano na służbowy numer zaczęła dzwonić "osoba" z numerem kierunkowym +44 po 5 telefonach tata zablokował ją. Osoba odezwala sie ze zmieniona koncowka numeru po raz drugi, ojciec nie odbierał bo to głupio nabrać się na koszty i oszustwa. Numer zmienial koncowki az do 19 mimo ze tata go nie blokowal. Wylaczyl telefon w czasie spaceru aby osoba myslala ze telefon sie rozladowal. Tata odpalil telefon i wyskakuje 207 numerow i 367 nie odebranych połączeń.

Ucichło.

O 21:30 tata wstawił ogłoszenie o domku dla kucykow Pony siostry bo się nie bawi. O 21:37 (Nie to nie ukryty żart) odezwala sie osoba ktora podala numer kierunkowy +44 z inna koncowka niz wszystkie ale 10 liczbami, byl kontakt na WhatsApp (TATA NADAL SIE NIE NABRAL) osoba wyslala fajkowe zdjecie przelewu (nikt nie dostal przelewu ani olx ani tata) pozniej wyslala link (tu zabezpieczam) oolx/./id i koncowki nie dam bambole nie sprawdzajcie wirusow. Tata odpisal ze otwiera tylko linki ze strony olx.pl, osoba nic nie odpisala. (Przepraszam musialem sie wyzalic i chcialem by ktos mi powiedzial czy mial podobna sytuacje)

eryk93
komentarz
komentarz

Do mojej mamy wydzwaniali z podobnych numerów, nie odbierała. Każdy jeden jej blokowałem, co jakiś czas dzwonią, ale dalej są blokowane. 

 

Generalnie jak odbierzesz chociaż raz to już później będą nękać i naciągać. 

 

Jeśli już takie przebije macie, to warto i to zgłosić 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

olx i ruskie na whatsappie mam tego milion :E 

Najlepiej to jak najdłużej marnować im czas a na końcu zwyzywać 

Gość
komentarz
komentarz

Nie wypowiem się bo wiem jak to z drugiej strony wygląda, po co to itd.. :P

Najgorsze jest to, że dzisiaj nawet Kowalski może sobie zadzwonić z dowolnego numeru (coś co jeszcze 1-2 lata temu wiedzieli nieliczni), czyli np. to co ostatnio weszło do Polski czylu SCAMy że dzwonią z banku...

 

Trust No One

Pan Jabłko
komentarz
komentarz

Miałem takie powiadomienie

Oczywiście tylko się uśmiałem ;)

elimssmile
komentarz
komentarz
9 godzin temu, GasparD38 napisał:

Niby banał, ale jednak ja też coś dodam:

 

 

Spotkał się ktoś z was ostatnio z podobnym powiadomieniem? 

Nie, ale mnie nie oszukaja. Mam 5 poczt glosowych :P

14 godzin temu, Twój_pomocnik napisał:

olx i ruskie na whatsappie mam tego milion :E 

Najlepiej to jak najdłużej marnować im czas a na końcu zwyzywać 

Tata napisal na WhatsApp bo za smsa napewno by mu pociagnel sporo...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.