x-kom hosting

Odzyskanie pliku po hard formacie

Mnil
utworzono
utworzono

Witam, mimo że wrzuciłem pliku do chmury przed hard formatem to jeden jakimś cudem tam się nie znalazł... Mały plik txt ale ważny. Testowałem kilka programów ale nie dają rady go odzyskać. Jakieś pomysły jakim programem mógłbym dać radę?

gavron7
komentarz
komentarz

1. Co to jest hard format
2. testdisk
3. Pewnie z tego dysku korzystasz więc coraz bardziej pozamiatane

Mnil
komentarz
komentarz

miałem do wyboru zwykły i dokładniejszy format i dałem ten drugi...

gavron7
komentarz
komentarz

No to pozamiatałeś

  • Dobra wypowiedź 1
Mnil
komentarz
komentarz (edytowane)

napisane było że pliki będą trudniejsze do odzysku ale nie że się nie da. Ktoś ma pomysł?

gavron7
komentarz
komentarz

NIE DA SIĘ. Pisałem Ci że pozamiatałeś sobie!

 

Dlaczego? Z trywialnego powodu:

1. Założę się że wykorzystujesz/masz podłączony ten dysk cały czas do kompa a to (w przypadku Windows) powoduje że system z tego dysku od czasu do czasu korzysta, więc robi jakieś zapisy na dysku.

2. KAŻDY kolejny zapis na nim oddala Cię od ewentualnego przywrócenia danych

3. KAŻDY kolejny program którym próbowałeś odzyskać dane oddala Cię od ww danych

4. FORMAT który zrobiłeś zamazuje CAŁY dysk, nie tylko tablice partycji (dlatego jest wolny). Kasując samą tablicę partycji (szybki format) pliki fizycznie nadal znajdują się na dysku a ginie tylko i wyłącznie informacja co to za pliki i gdzie one są. Wtedy wspomniane programy do odzyskania (nie wiem jak na windows, ale ten co podałem - testdisk) bez najmniejszego problemu poradzi sobie z takim czymś i odzyska 100% danych.

Ponieważ wyzerowałeś CAŁY dysk, a więc fizycznie pliki zapisałeś zerami, więc ŻADEN program nie znajdzie nic prócz zer....

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.