x-kom hosting

Nieznane pozycje na liście połączeń z wifi

takczysiak
utworzono
utworzono

Witam, logowałem się wczoraj na stronę liveboxa i zdziwiły mnie nowo wyświetlone pozycje na liście połączeń. Nie widniały nigdy wcześniej stąd to pytanie - internet jest na mnie więc się martwię. Może macie jakiś pomysł?
z góry dziękuję 

bez ztytulu.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Masz na myśli to, że wyświetlone urządzenia są połączone z Liveboxem?

takczysiak
komentarz
komentarz (edytowane)

w pozycji *odłączone urządzenia* znajdują się te które były podłączone ale w tej chwili nie są i  te dodatkowe dwie pozycje mi się wyświetliły. Znam cały sprzęt w domu i nie mam pojęcia co to. 
Hasło trzeba wpisać więc trochę to niepokojące 

Gość
komentarz
komentarz

Ale że gdzie to jest? Może zrób zdjęcie całego ekranu a nie jego części bo Twoje pytanie jest takie:

 

Co mam z tym zrobić? - i tu zdjęcie jakiegoś napisu zrobionego sprayem (wykadrowane maksymalnie że nic innego nie widać).

My Ci tu odpiszemy, że nic itd itp. A Ty na końcu dasz zdjęcie (oddalone) i okaże się że masz to napisane na drzwiach do domu, bo ktoś Ci kuku zrobił?! (a wtedy to już raczej powinno się zgłosić na policję itp prawda?)

 

Jak widzisz informacja co i jak (w tym przypadku zdjęcie) przekazuje BARDZO dużo informacji, o których Ty nie pomyślisz, szczególnie że pytasz o takie a nie inne rzeczy

 

takczysiak
komentarz
komentarz

Przepraszam za te nieścisłości. Mieszkam w bloku z dziewczyną. Sąsiedzi są stosunkowo blisko ale nie mają hasła i dostępu do mojej sieci. Nikt mnie nie odwiedzał od wczoraj( przynajmniej nic mi nie wiadomo ), a stronę sprawdzałem wieczorem. Pytanie czy można po samej nazwie określić jakie to urządzenie. Przeszukałem dziesiątki stron na internecie ale nigdzie nie znajduję żadnego urządzenia. Zdjęcie numer 1 pokazuję stronę taką jaką widziałem wczoraj wieczorem, a nr 2 tak jak wygląda teraz ( usunąłem wszystkie urządzenia żeby posprawdzać czy to któreś z domu ). WIęcej info nie mam. Myślałem o policji ale wolę wcześniej na forum zapytać może akurat. 

nr 1.jpg

nr 2.png

Anawa
komentarz
komentarz

Co oznacza to czerwone kółeczko obok nazwy urządzenia... ? Wygląda na to, jakby urządzenie próbowało się połączyć, ale się nie połączyło... ?

Gość
komentarz
komentarz

Nie rozumiem. Orange specjalnie tłumaczy (co wg mnie jest złe) soft do swoich urządzeń s Ty nawet nie możesz przeczytać ze zrozumieniem .

Napisane "lista urządzeń jakie KIEDYKOLWIEK się podlaczyly". Czyli jeśli przychodzi do Ciebie ziomek i podajesz mu nawet na sekundę hasło to wpada na listę...

Nie rozumiem też Twoich obaw, skoro te urządzenia są odłączone. Możesz zawsze zmienić hasło aby się trochę uspokoić albo zaparzyć sobie meliske... :)
Generalnie i tak jedyna rzeczą którą możesz zrobić aby nikt niepowołany się nie zalogował jest wyłączenie wifi.

takczysiak
komentarz
komentarz

Właśnie nurtuje mnie to strasznie ponieważ w południe byłem na tej stronie i żadnego z tych urządzeń nie było. Wróciłem do domu wieczorem i w tym czasie nikogo w domu nie było.
Święcą się na czerwono bo ograniczyłem ich dostęp do sieci, a właściwie całkiem wyłączyłem. Tylko już po fakcie jak były offline .
 

jeden.png

dwa.png

Anawa
komentarz
komentarz

Tak jak @gavron7 napisał, dla spokoju możesz hasło zmienić. Nie masz przypadkiem w domu urządzeń, które mogły się połączyć... ? Chociażby drukarka albo TV.

elimssmile
komentarz
komentarz
2 godziny temu, takczysiak napisał:

w pozycji *odłączone urządzenia* znajdują się te które były podłączone ale w tej chwili nie są i  te dodatkowe dwie pozycje mi się wyświetliły. Znam cały sprzęt w domu i nie mam pojęcia co to. 
Hasło trzeba wpisać więc trochę to niepokojące 

Po pierwsze, na wszelki wypadek zmien haslo

Po drugie, sprawdz czy to nie sa twoje urzadzenia, telefon, TV lub drukarka

Po trzecie, nie ma się co martwić ponieważ urządzenia są odłączone, upewnij się czy twój znajomy lub ktoś kto był u ciebie nie dostał hasła

Gość
komentarz
komentarz

Nie ma sensu włamywać się do kogoś sieci WiFi chyba że chcesz komuś krzywdę zrobić. A ilość podłączonych urządzeń rzekomo nie twoich wskazuje na to że albo to są twoje urządzenia albo masz niezabezpieczoną sieć WiFi.

elimssmile
komentarz
komentarz
3 minuty temu, gavron7 napisał:

Nie ma sensu włamywać się do kogoś sieci WiFi chyba że chcesz komuś krzywdę zrobić. A ilość podłączonych urządzeń rzekomo nie twoich wskazuje na to że albo to są twoje urządzenia albo masz niezabezpieczoną sieć WiFi.

+1

Gość
komentarz
komentarz

Gdybyś podał konfigurację sieci można by coś bliżej powiedzieć a w taki sposób to szklana kula wymyśliła to co wyżej :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.