x-kom hosting

Problem z komunikatorami głosowymi

CircusFugitive
utworzono
utworzono

Hej

Mam mały problem jeśli chodzi o internet i komunikatory głosowe, niedawno zmieniłem internet na T-mobile(ta nowa oferta za 60zł nielimitowane) i wszystko jest w porządku, prócz jednej rzeczy, gdy rozmawiam przez komunikatory głosowe np. Discord, Steam, TeamSpeak 3, Komunikator w League of legends, to w kazdym mnie słychać perfekcyjnie i bez problemu, natomiast gdy ktos się odezwie to mam nagły skok pingu, sprawdziłem to z kolegą w konsoli w cmd wpisałem jakieś tam ping -t wp.pl i prosiłem go, żeby się odzywał kiedy powiem, ping idealny dopóki on się nie odzywał, za każdym razem kiedy on się odezwał to ping skakał do 100, 200, 300 itd, jak mówił coś dłuższego to skakał cały czas, odkryłem podczas testów z nim na discordzie, że gdy zaczynam streamować i on wejdzie na mój stream(bo inaczej nie zadziała) to takich problemów nie ma, wtedy internet jest perfekcyjny przez cały czas, zdziwiłem się, bo to dla mnie nielogiczne, nie wiem dlaczego tak sie dzieje i gdyby nie to, że fpsy podczas streamowania na discordzie są jakie są, to pewnie bym to zostawił, ale no nie pozwala to pograć razem z ludźmi w gry i równocześnie pogadać, bo inaczej to średnio chce się grać, czy ktoś wie co może być przyczyną? Starałem się pogrzebać coś w ustawieniach dźwięku na windows 10, też na discordzie ale nic z tego, router to zte mf 286, ale wątpie, że to wina routera, mój poprzedni reagował tak samo po podłączeniu i problem chyba występuje od stosunkowo niedawna, ponieważ jeszcze jakis czas temu moglismy grac, około 3-4 tygodnie temu, jeśli mam podać jakieś parametry albo cokolwiek co pomoże wam pomóc mi, to piszcie, bede na bieżąco sprawdzał temat i wysyłał 

CircusFugitive
komentarz
komentarz

Po kablu sie lacze, usune ten temat i dodam z ankiety, dzieki!

Niebieska
komentarz
komentarz

Ankieta może być w tym temacie :)

gavron7
komentarz
komentarz
Po kablu sie lacze, usune ten temat i dodam z ankiety, dzieki!
Musi w temacie. Tam nie odpowie Ci nikt
Ankieta może być w tym temacie
Możesz tamto zamknąć albo co?
Niebieska
komentarz
komentarz

Nie założył nowego wątku. 

CircusFugitive
komentarz
komentarz

1. Kto jest Twoim operatorem? (np. ORANGE, TOYA, MultiMedia)

-----------------------

( T-mobile)

-----------------------

2. Jaki masz sposób podłączenia do domu: 

-----------------------

(radiowy)

-----------------------

a) mobilny

b) radiowy

c) skrętka

d) światłowód

3. Jaki masz w domu sprzęt operatora? (zazwyczaj wypożyczony na czas trwania umowy, przeważnie dotyczy to pkt 2b i  2d) 

-----------------------

 (Router ZTE MF 286)

-----------------------

4. Jaki jest Twój sprzęt (router/switch/ap/k.sieciowa w komputerze)

--------------------------------

Qualcomm Atheros QCA9377 Wireless Network Adapter/Realtek PCIe GbE Family Controller

---------------------------------

5. Łączysz się po kablu / wifi?

------------------------

Kabel

------------------------

6. Problem występuje na jednym czy na kilku urządzeniach?

-----------------------

Jednym

-----------------------

image.thumb.png.5acd9c63b628279b63c72a81ca8ad055.png

 

image.png.b5d98335d0344871112c9647547fde6e.png

image.thumb.png.c617f520d540a787a7ffa5447c24a5e1.png

image.png.2648fd5b0908d846bd7a095e7a4a8950.png

image.png.da1c27b7f0fa7d51823e358222bce4ec.png

A tak to wygląda, gdy poprosilem kolege o mówienie coś, te skoki pingu to wtedy kiedy cos powiedzial

image.png.215714e2ec426ad0098b390d0225b150.png

 

A tu gdy mówi coś dłużej...

gavron7
komentarz
komentarz
3 godziny temu, CircusFugitive napisał:

2. Jaki masz sposób podłączenia do domu: 

-----------------------

(radiowy)

nie o takie radio chodzi... - mobilny jak już

 

3 godziny temu, CircusFugitive napisał:

3. Jaki masz w domu sprzęt operatora? (zazwyczaj wypożyczony na czas trwania umowy, przeważnie dotyczy to pkt 2b i  2d) 

-----------------------

 (Router ZTE MF 286)

raczej to Twoje a nie operatora

 

6 godzin temu, CircusFugitive napisał:

internet jest perfekcyjny przez cały czas

na LTE?? Do czasu... Nawet jak uważasz że teraz jest ok to za minute może się to drastycznie zmienić :(

 

6 godzin temu, CircusFugitive napisał:

i on wejdzie na mój stream(bo inaczej nie zadziała)

czyli że co?

 

6 godzin temu, CircusFugitive napisał:

mój poprzedni reagował tak samo po podłączeniu i problem chyba występuje od stosunkowo niedawna

czyli na poprzednim routerze też tak było czy nie? I czy też LTE? Bo w jednym zdaniu piszesz że tak samo a po przecinku że problem od niedawna.

 

 

Reansumując, odpaliłbym ping, a discord na telefonie i sprawdził wtedy czy będzie zrywać czy nie. W ten sposób zdiagozujesz czy problemem jest Twój komp czy router bądź LTE. Nie chcę gdybać, ale może np, na tym routerze masz ustawioną piorytetyzacje protokołu SIP? Wtedy tak może być jak piszesz.

 

Powiedz mi tylko czy oprócz tego nieszczęsnego pinga (który tak naprawdę nic nie sprawdza i nic nie oznacza), dzieje się coś złego??? Bo tego nie napisałeś

  • Dobra wypowiedź 1
CircusFugitive
komentarz
komentarz

Tak, gdy gramy w coś razem to w momencie kiedy on mówi to ping w grze też skacze, co skutkuje opóźnieniem w wczytywaniu rzeczy i gdy on mówi coś dłuższego to jego też przerywa, router wcześniej był od innego operatora i nie miałem wtedy LTE, zwykły radiowy, teraz faktycznie tak jak mówisz mam mobilny, pomyliłem się, a napisałem, że problem jest od niedawna, bo wcześniej faktycznie też tak bylo ale nie zauważyłem tego, że to się dzieje wtedy gdy on coś mówi, byłem pewny że to operator problemy robi więc do nich wydzwaniałem, ale za każdym razem mówili że od ich strony jest w porządku, dziś podłącze znów stary router i to sprawdzę czy na pewno gdy on gada to skacze ping i dam znać, na discordzie jest opcja udostępniania obrazu, gdy ja udostepnie obraz mojemu koledze i on zatwierdzi to tam i dołączy do mojego udostępniania czyli tego streama co mówiłem, to problem znika i możemy gadać bez żadnych problemów, grać itd, tylko wtedy problemem są fpsy, bo najlepszego sprzętu nie mam, który pozwalałby mi równocześnie streamować i grać i jeszcze z nim gadać, a ten router ZTE MF286 dostałem wraz z umową od T-Mobile, być może to ta prioryteryzacja protokołu SIP, sprawdzę to, a jeśli tego nie znajdę to też napisze o pomoc

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie, nie jest to problem piorytetu SIP jeśli u innego operatora było to samo.

 

Generalnie nie masz problemu z netem tylko z kompem, a właściwie systemem. Ne znam się na tym to nie ten dział, poza tym od 20 lat nie używam dziwacznych systemów :). Generalnie stawiam że masz jakieś paskudztwa i inne :(

 

Zrób 2 proste testy:

1. zamiast klienta discord, zaloguj się przez strone discord i wtedy sprawdź jak to działa

2. zostaw wszystko tak jak jest teraz, ale odpal sobie jakiegokolwiek Linux Live. Załaduj discord i zobacz co się wydarzy.

CircusFugitive
komentarz
komentarz (edytowane)

Po dalszej fazie testowania, zauważyłem, że problem jest tylko po kablu, przez wifi jest w porządku 

Nieważne, nie byłem podłączony pod to co trzeba, problem dalej jest :\

Przez telefon jest to samo, gdy gadam na discordzie z kolegą to ping skacze, wygląda to na jakiś problem z routerem, protokołu SIP nie znalazłem, chociaż przejrzałem całe ustawienia routera, myślę, że nie da się tego wyłączyć na ZTE MF 286

gavron7
komentarz
komentarz

Powtórze bo chyba nie przeczytałeś:

 

19 godzin temu, gavron7 napisał:

Zrób 2 proste testy:

1. zamiast klienta discord, zaloguj się przez strone discord i wtedy sprawdź jak to działa

2. zostaw wszystko tak jak jest teraz, ale odpal sobie jakiegokolwiek Linux Live. Załaduj discord i zobacz co się wydarzy.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.