x-kom hosting

Opera GX i problem z klawiszem ESC

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Niebieska ,
jnxge
utworzono
utworzono

Podczas gry w takie produkcje jak CSGO czy FIFA. (Wydaje mi się że problem występuje w każdej grze)

Po naciśnięciu przycisku ESC, Opera GX otwiera nowe okno w nowej karcie, co powoduje zminimalizowanie gry, oraz w niektórych przypadkach zamulenie ekranu.

 

Problem występuję również u moich znajomych. 

Posiadacie jakieś informacje jak temu zapobiec? Szukałem lecz nic nie znalazłem czy to w google na angielskich forach czy to w samym sercu przeglądarki.

 

Pozdrawiam.

gavron7
komentarz
komentarz

Nie wiem czemu wybrałeś ten dział skoro masz problem ze śmieciami na kompie....

Przeskanuje kompa i tyle, jaki to ma związek z przeglądarką? Równie dobrze aby mieć pewność że to nie wina przeglądarki ustaw inna jako domyśla i założę się że nadal będzie wyskakiwać to samo tylko na innej przeglądarce.
Dodatkowo nawet nie powiedziałeś na jaką stronę wchodzi przeglądarka

Niebieska
komentarz
komentarz

To bardziej problem z przypisanym skrótem do otwierania nowego okna przeglądarki.

jnxge
komentarz
komentarz
37 minut temu, gavron7 napisał:

Nie wiem czemu wybrałeś ten dział skoro masz problem ze śmieciami na kompie....

Przeskanuje kompa i tyle, jaki to ma związek z przeglądarką? Równie dobrze aby mieć pewność że to nie wina przeglądarki ustaw inna jako domyśla i założę się że nadal będzie wyskakiwać to samo tylko na innej przeglądarce.
Dodatkowo nawet nie powiedziałeś na jaką stronę wchodzi przeglądarka

Racja nie wspomniałem, otwiera się puste czyste okno przeglądarki, nie żadna kokretna strona.

Nie wiem czy to wina przeglądarki jednakowoż tak jak mówię, ja oraz mój znajomy mamy ten sam problem.

Dlatego właśnie podałem przeglądarkę Operę GX, ponieważ to właśnie jej używamy.

 

Znasz rozwiązanie problemu?

4 minuty temu, Niebieska napisał:

To bardziej problem z przypisanym skrótem do otwierania nowego okna przeglądarki.

szukałem w różnych ustawieniach itd, nie znalazłem niczego co mogłoby wpływać na otwieranie się przeglądarki poprzez przycisk ESC.

Masz jakiś pomysł? :D

Pozdrawiam!

gavron7
komentarz
komentarz
szukałem w różnych ustawieniach itd, nie znalazłem niczego co mogłoby wpływać na otwieranie się przeglądarki poprzez przycisk ESC.
Masz jakiś pomysł?
Pozdrawiam!
Uważam że obaj macie z tego samego źródła dlatego tak się dzieje... No ale ja tam się nie znam to się nie wypowiadam
jnxge
komentarz
komentarz
10 godzin temu, Niebieska napisał:

po uruchomieniu Biosa nie mam tej opcji która jest przedstawiona na filmie, szukałem we wszystkich zakładkach, a nawet próbowałem wyłączyć tą opcję z poziomu systemu natomiast nic nie znalazłem.

Myślę że mogłoby to pomóc, ale nie masz innego pomysłu? Tak jak wspomniałem, takowej opcji w biosie brak :/

Googlacz
komentarz
komentarz

Windows oryginalny? czy crack?

gavron7
komentarz
komentarz

A jak naciśniesz ESC bez grania to co się dzieje???

Co nie zmienia faktu że uważam j.w.

jnxge
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Googlacz napisał:

Windows oryginalny? czy crack?

Oryginalny w moim jak i przypadku mojego znajomego.

2 godziny temu, gavron7 napisał:

A jak naciśniesz ESC bez grania to co się dzieje???

Co nie zmienia faktu że uważam j.w.

naciskanie ESC bez włączonej aplikacji, nie powoduje niczego, problem występuje tylko podczas gry

Niebieska
komentarz
komentarz

A sprawdź w ustawieniach gry czy nie masz ustawione by naciśnięcie ESC włączało okno przeglądarki. 

jnxge
komentarz
komentarz
5 minut temu, Niebieska napisał:

A sprawdź w ustawieniach gry czy nie masz ustawione by naciśnięcie ESC włączało okno przeglądarki. 

niestety nie jest to zależne od gry bo występuje w każdego rodzaju aplikacjach (najczęściej w grach)

gavron7
komentarz
komentarz

Nadal uważam że masz syf na kompie

jnxge
komentarz
komentarz
11 minut temu, gavron7 napisał:

Nadal uważam że masz syf na kompie

co masz na myśli mówiąc "syf" ? 

jeśli chodzi o same programy itd mam tylko te które służą mi do pracy oraz rozrywki. Nie jestem też osobą która nie wie co instaluje itd ponieważ mam dość duże doświadczenie jeśli chodzi o elektronikę.

 

Jest jakaś szansa na znalezienie tego co ewentualnie może powodować ten "syf"?

 

Pozdrawiam

  • Rekomendowana odpowiedź
Niebieska
komentarz
komentarz

Przeskanuj kompa jakby co Malwarebytes i AdwCleanerem, daj do kwarantanny bądź usuń to co znajdą.

jnxge
komentarz
komentarz
5 minut temu, Niebieska napisał:

Przeskanuj kompa jakby co Malwarebytes i AdwCleanerem, daj do kwarantanny bądź usuń to co znajdą.

dobrze, sprawdzę to po powrocie z pracy, natomiast staram się od czasu do czasu skanować komputer programem Kaspersky

Niebieska
komentarz
komentarz

Czasami sam antywirus to za mało.

  • Super 1
elimssmile
komentarz
komentarz (edytowane)

Komentarz wycofany

Edytowane przez elimssmile
  • Haha 1
gavron7
komentarz
komentarz

Kto wam powiedział że klawisz ESC jest klawiszem funkcyjnym??? Coście się upadli na to???

elimssmile
komentarz
komentarz
Teraz, gavron7 napisał:

Kto wam powiedział że klawisz ESC jest klawiszem funkcyjnym??? Coście się upadli na to???

Oj chyba nie znasz dzieci, mi tego nie powiesz bo sam jestem Dzieciakiem i dopiero się uczę ale jak byłem młodszy pobierałem wszystko.

gavron7
komentarz
komentarz
Oj chyba nie znasz dzieci, mi tego nie powiesz bo sam jestem Dzieciakiem i dopiero się uczę ale jak byłem młodszy pobierałem wszystko.
? Nie qmam
jnxge
komentarz
komentarz
2 godziny temu, elimssmile napisał:

Oj chyba nie znasz dzieci, mi tego nie powiesz bo sam jestem Dzieciakiem i dopiero się uczę ale jak byłem młodszy pobierałem wszystko.

Nie rozumiem, tak jak już mówiłem, komputer służy mi do intensywnej pracy oraz wieczornych gier. Jeśli to zmienia jakoś twoje postrzeganie na mnie to mam 21 lat, natomiast w żadnym wypadku wiek nie zmienia niczego w aspekcie pobierania wirusów i złośliwego oprogramowania, dlatego też wspomniałem wcześniej, iż nie jestem laikiem w sprawach komputerowych, zajmowałem się grafiką komputerową i miałem w szkole średniej nacisk na informatykę. Co nie zmienia faktu że nie znam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie odnośnie przycisku ESC, więc zgłosiłem się na moim zdaniem najlepsze forum o tej tematyce :) Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim którzy w jakiś sposób chcieli mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu, niestety nadal po zeskanowaniu podanymi przez ciebie programami @Niebieska, problem występuje (znalazło 2 szkodliwe pliki), mimo wszystko spróbuję czegoś poszukać co mogłoby mi pomóc.

 

Dziękuję/

Jakub.

jnxge
komentarz
komentarz
51 minut temu, Niebieska napisał:

A masz włączoną przeglądarkę w czasie grania? Pytam bo znalazłam, że przyciśnięcie 

Esc

Zatrzymanie lub zakończenie bieżącego zadania.

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/skróty-klawiaturowe-w-systemie-windows-dcc61a57-8ff0-cffe-9796-cb9706c75eec

obojętnie czy przeglądarka jest w tle włączona czy nie, ESC powoduje włączenie jej w zupełnie nowym osobnym oknie, czystej jednej strony

55 minut temu, Niebieska napisał:

A masz włączoną przeglądarkę w czasie grania? Pytam bo znalazłam, że przyciśnięcie 

Esc

Zatrzymanie lub zakończenie bieżącego zadania.

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/skróty-klawiaturowe-w-systemie-windows-dcc61a57-8ff0-cffe-9796-cb9706c75eec

zapomniałem dodać, że problem nie występuje za każdym razem, to znaczy, gdy uruchomię grę i będę cały czas klikał ESC to jest możliwość że nie uruchomi mi się przeglądarka. Ale często gęsto grając klikam ESC żeby przejść do menu czy coś, i wtedy na nieszczęście zazwyczaj uruchamia się nowe okno przeglądarki, a sama gra minimalizuje ze względu na to że jest prowadzone działanie w tle, więc musi się zminimalizować.

 

Teraz testowałem, no to powiedzmy na 20 kliknięć, tylko raz wyskoczyła przeglądarka, może rzeczywiście to skanowanie coś pomogło, trudno mi teraz powiedzieć bo nie mam już dzisiaj czasu tego przetestować

jnxge
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany. Dziękuję @Niebieska

  • Haha 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.