x-kom hosting

problem z nowym dyskiem

godmaniek
utworzono
utworzono

Zakupiłem nowy dysk, mianowicie Samsung 250gb HD252HJ 7200 Sataii 16mb

Podpinam go pod kompa, wszystko gra, postawiłem system, robie restart i tu pojawia sie problem....

w bios'ie dysk wykrywa tylko raz, tzn. wykrywa go tylko podczas 1 wlaczenia kompa, potem juz nie.

efektem tego jest boot'owanie z cd romu caly czas, robie hdd detection przez moment wyszukuje, ale nie znajduje nic.

przez to nie moge ustawic 'primary boot from hdd'

wszystko jest dobrze podlaczone.

jesli juz jakims cudem uda mi sie boot'owac z dysku to 'zawiesza' sie w momencie pokazywania loga win xp (sp2), tak jakby nie moglo sie do konca zaladowac.

wtf?^

niestety nie wiem jak dokladniej to opisac, licze na szyyyyyyyba pomoc. pozdrawiam

dar55
komentarz
komentarz

postawiłem system,
jakim cudem ? stery wgrywałes ? jaki system ? stara plyta ? bios czyta dysk zaraz po starcie ?
godmaniek
komentarz
komentarz

no właśnie tak ^ ale sformatowalem all again i od poczatku proboje

bios wykrywa dysk tylko za pierwszym razem po podlaczeniu, kazdy nastepny reset to juz ino boot'uje z cd;/

zadnej plyty do dysku nowego nie dostalem.

hm wiec co mam zrobic? sterowniki do plyty glownej jakos w grac ? ino jak nie majac juz w tym momencie postawionego systemu ?

pomocy panowie, jutro mam lanparty calo-weekendowe i musi dzialac;]

dar55
komentarz
komentarz

przestaw bootowanie w biosie na HDD -cd- flop

godmaniek
komentarz
komentarz

probowalem dziesiatki razy, caly czas nie wiem czemu auto detect dysku jest tylko po 1 uruchomieniu, a potem.. :|

moze to byc spowodowane nie zainstalowanie z dyskietki tych sterownikow sata do plyty?

ale wtedy chyba w ogole nie mialbym mozliwosci sformatowania go..

dar55
komentarz
komentarz

1 możesz spróbowac przestawić dysk na sata I (zworką )

2 zainstaluj system ze sterami ( tylko że stery działaja dopiero jak system się ładuje , co ma bios do tego ?)

3 upewnij się że dysk masz podpięty pod pierwszy kanał -> SATA1

jaką masz płyte

magic1001
komentarz
komentarz
auto detect dysku jest tylko po 1 uruchomieniu, a potem.. :|

Potem co? Przy uruchamianiu kompa na ekranie post pokazuje wykryty tylko napęd?

dar55 - czy to ma znaczenie czy się podłącza pod sata0 czy sata1?

godmaniek
komentarz
komentarz

gigabyte k8ns pro nforce 3

udalo mi sie postawic win xp sp2

atm sprawa wyglada tak, boot'uje z dysku po 1 wlaczeniu

reset kompa -> nie wykrywa dysku, boot'uje z cd

musze odlaczyc zasilanie, wlaczyc kompa -> boot'uje z dysku

zainstaloawem streowniki (grafika, plyta glowna)

?;/

na plycie mam do wyboru przy podlaczeniu do:

sata0_sb - w momencie ladowania tego windowsowego loga, komp 'staje', logo nawet do konca sie nie wyswietla i jest zwiacha .. ;/ w tym przypadku wystepuje ten problem, ze po 1 probie boot'uje juz potem tylko z cd romu co gowno daje, do czasu odlaczenia i podlaczenia zworki, potem sytuacja sie powtarza boot z hdd, zwiacha pzry logu etc

sata1_sb - jak wyzej

satao_sII - laduje sie windows, wszystko ladnie, za kazdym razem boot'uje dysk, ale po jakiejs minucie od zalogowania wyskakuje masakryczny blue screen i reset kompa, aby po chwili stalo sie to samo

sata1_sII - to samo co wyzej

dar55
komentarz
komentarz
czy to ma znaczenie czy się podłącza pod sata0 czy sata1
chodzi o pierwszy kanał =domyślny -> czy 0,1 czy 1,2 nie ma znaczenia - najnizszy

co do tematu ->

2004/08/05 Fix BOOT sequence error after plugged some SATA HDD on silicon image
zassaj bios wersji F4 i zaktualizuj

http://tw.giga-byte.com/Support/Motherboar...mp;FileID=11008

godmaniek
komentarz
komentarz

glupie pytanie, ale czy biosa moge zupdateowac tylko z dyskietki ? co jesli nie mam stacji?

czy po prostu z systemu instaluje? ino problem jest taki, ze nie mam jak tego zrobic bo przeciez po ~minucie blue screen i reset sie robi... :|

magic1001
komentarz
komentarz

Jeśli niemasz możliwości podłączenia starego dysku, i aktualizacji biosu pod windowsem, to musisz z zewnętrznego nośnika. Zawsze się mówi o dyskietkach, mimo że tak naprawde wychodzą z użycia. Nie widzę żadnych przeciwwskazań żeby zrobić to z pendrive'a. Co prawda nigdy nie słyszałem żeby ktoś tak robił, ale teoretycznie powinno się udać.

godmaniek
komentarz
komentarz

sek w tym, ze stary dysk 'nie zyje' ^^

w sumie jest gut, ale do momentu tego blue screena, nie wiem why wyskakuje :|

/ w trybie awaryjnym chodzi, nie wyskakuje blue screen

godmaniek
komentarz
komentarz

podobno trzeba uaktywic dyski sata na plycie glownej, ale poprzedni dysk tez byl sata no i w biosie wszystkie opcje z sata za 'enabled' ^

podsumowujac wszystko sprawa atm wyglada tak:

Podpiąłem go pod płyte główną, wszystko cacy system postawiłem etc.

Problem pojawił się w momencie, gdy po raz kolejny musiałem uruchomić komputer. Dysk nie jest wykrywany, ani jako master, ani jako slave, w ogóle go 'nie widać'. Troche to dziwne zważywszy, że chwile wcześniej wszystko było ok i zainstalowałem system (win xp sp2).

Metodą prób i błędów, zauważyłem, że dysk jest wykrywany tylko po 1 włączeniu, jakikolwiek reset bez calkowitego wylaczenia komputera konczy się tym, ze nie jest on odczytywany.

Jesli juz uda się go odczytac to oprocz tego wystepuje problem w momencie ladowania windowsa. Podczas wyswietlania tego loga z takim paskiem ladujacym sie w trakcie uruchamiania, komputer się 'wiesza'. (logo jest jakby do konca niewyswietlone i wszystko stoi). Skutkiem tego jest wymuszony reset, ale jak wsppomnialem reset = niewykrywanie dysku. Windows odpala się po kilku dluzszych probach.

Płyta Gigabyte K8NS PRO nForce 3

Na płycie mam do wyboru przy podlaczeniu dysku:

sata0_sb - w momencie ladowania tego windowsowego loga, komp 'staje', logo nawet do konca sie nie wyswietla i jest zwiacha .. ;/ w tym przypadku wystepuje ten problem, ze po 1 probie boot'uje juz potem tylko z cd romu co gowno daje, do czasu odlaczenia i podlaczenia zworki, potem sytuacja sie powtarza boot z hdd, zwiacha pzry logu etc

sata1_sb - jak wyzej

satao_sII - laduje sie windows bez problemu, wszystko ladnie, ale po jakiejs minucie od zalogowania wyskakuje masakryczny blue screen i reset kompa, aby po chwili stalo sie to samo

sata1_sII - to samo co wyzej

dar55
komentarz
komentarz
masakryczny blue screen
podaj kod błędu np xxx_xxx_xxx_xxx 0x00000ab abc.sys

wyciągnij zworkę na dysku lub załóż :D tak by zmienic na SATA I

godmaniek
komentarz
komentarz

huh zmusiłeś mnie do wylaczenia komputera i dlugo mi zajelo jego ponowne odpalenie ;p

kodu bledu nie jestem w stanie odczytac bo komp resetuje się tak szybko jak pojawil się blue screen -.-

zauwazylem tylko, ze jest tam duzo zer 0.000000x 0.000000x 0.000000000

wyciągnij zworkę na dysku lub załóż biggrin.gif tak by zmienic na SATA I

tzn?;p podpięte mam pod sata1_sb, a wyciagajac zworku z dysku przeciez w ogole go nie wykryje?^ wiec ocb;p

/ winflash'em zaaktualizowalem bios do f4 (z tego linku, ktory dales)

dar55
komentarz
komentarz
a wyciagajac zworku z dysku przeciez w ogole go nie wykryje?
wykryje ale dysk będzie chodził na SATA I , miałem taki myk kiedyś na asrocku
ze jest tam duzo zer 0.000000x 0.000000x 0.000000000
te , sam se odczytaj taki błą d :D

Panel Sterowania --> System --> zakładka zaawansowane->Uruchamianie i odzyskiwanie --> Właściwości->Odznacz opcję Automatycznie uruchom ponownie

godmaniek
komentarz
komentarz

No odlaczam i jak nic X razy nie wykrywa :)

Błąd wygląda następująco:

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUALLSTOP: 0X000000D1 (0X0000002A, 0X00000006, 0X00000000, OXF84A7AFB)SI3112r.sys Adress F84A7AFB base at F84A0000, Datestomp 3ed7e3b9

Wydaje mi się, że to kwestia sterowników SATAII lub cos w tym stylu do plyty.

Niby sciagnalem jakies ze strony Gigabyte'a, ale sa tam same 'dziwne' pliki i nawet nie mam jak ich zainstalować ^

magic1001
komentarz
komentarz

Sterowniki do kontrolera sata potrzebne są w wypadku jakiegoś systemu, a masz problem na poziomie biosu więc należy szukać rozwiązania gdzie indziej.

Masz możliwość podłączenia dysku pod inny komputer? Może jest uszkodzony.

dar55
komentarz
komentarz

zassaj te stery http://www.gigabyte.pl/download/mb/driver/238/ i utwórz dyskietke i zainstaluj xp na nowo

bład jest od sterowników Silicon

możesz sprawdzić czy masz opcję w biosie IDE SATA lub AHCI i przelączyć , to będziesz miał dysk jako PATA ale i tak będzie musiał xp zainstalować ale już bez sterów

godmaniek
komentarz
komentarz

Podłączałem już, tam czytało dysk od razu, ale problem z 'ladowaniem' windowsa tez byl.

problem w tym, ze nie mam stacji dyskietek, ale to jakos moze da sie rozwiazac.

Dar czyli mowisz, ze format, instalka sterownikow z dyskietki, i dopiero new windows?

dar55
komentarz
komentarz
ze nie mam stacji dyskietek,
nlite zintegruj xp ze sterami sata
ze format, instalka sterownikow z dyskietki, i dopiero new windows?
nie

podczas startu instalatora F6 dodajesz stery z dyskietki (jak będziesz miał ) , format i odrazu instalka nowego systemu

jęzeli nlite to nie potrzeba dyskietki , instalator poleci jak na pata

  • 2 tygodnie później...
godmaniek
komentarz
komentarz

eh zupdatowalem bios, sterowniki wszystkie wgralem i nadal to samo... do tego blue screeny pojawiaja sie coraz czesciej... a dysk caly czas wykrywa tylko po 1 uruchomieniu...

chyba bede musial reklamowac, tylko jak sprawdzic czy to na 100% jest wina dysku?

magic1001
komentarz
komentarz

Na innym kompie

godmaniek
komentarz
komentarz

orientuje sie od czego sa blue errory o tresci:

bad_pool_header

i

maximum_wait_objects_exceeded

?;>

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.