x-kom hosting

Benq 19" LCD G900WA

spd
utworzono
utworzono

Witam!

Zakupilem ten monitor: Benq 19" LCD G900WA

Przesiadlem sie z 17 calowego CRT na ten wyzej podany LCD 19 calowy, ktory smiga na rozdzialce 1440x900.

Strasznie bola mnie od niego oczy. Proboje przyzwyczaic sie juz tydzien i nic.

Niewiem co wyregulowac jak kontrasty jasnosci tempp kolorow zeby mnie tak nie bolaly.

Wogle co sadzicie o tym monitorze?

I co jest zle jesli patrzec z pewnego konta na srodku widze takie migajace kreski (ale to takie jakby fale ledow zauwazalne z gory na dol plyna)

Z gory dzieki za pomoc :D

Gość
komentarz
komentarz

Zmniejsz kontrast ustawiając wyższą jasność.

Lipton
komentarz
komentarz

Cóż monitor warty zakupienia jeżeli ma się mało pieniążków. To na pewno nie jest monitor super extra nie wiem jaki. Spróbuj pomieszać coś z kontrastem i jasnością.

Tomek
komentarz
komentarz

Kwestia przyzwyczajenia. LCD wyświetalają obraz o innych parametrach niż CRT.

Możesz zmiejszyć gamme.

K0ontrast i jasność ustaw na ok 70%

Powiększ sobie litery i ikony na takiej rozdziałce mogą być małe i oczy muszą się wysilać aby je przeczytać.

spd
komentarz
komentarz

Juz nie mecza mnie oczy. Wiecie czemu? Oczy meczyly fale na monitorze. Zmienilem odswiezanie z 60Hz na 75 Hz i nie ma fal a oczy nie sa zmeczone.

Ale czy to cos zle swiadczy o moim monitorze? Ponoc na lcd odswiezanie nie gra roli a jednak na 60hz a 75hz widac znaczna roznice.

Jak cos to monitor 19 cali a rodzielczosc 1440x900

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.