x-kom hosting

Firefox okienka przy wpisywaniu hasła do konta bankowego

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
focusdg
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu podczas logowania się do banku i wpisywania hasła pojawia się okienko jak w załączniku (Bez użytkownika....). Jak to wyłączyć?

okienko.jpg

eryk93
komentarz
komentarz

To jest dodatkowe zabezpieczenie, każde okienko odpowiada literce hasła, wpisujesz tylko te które są białe ;)

 

Można wyłączyć w ustawiieniach zabzpieczenia konta, ale osobiście bym zostawił

gavron7
komentarz
komentarz

Raczej chodzi o tą podpowiedź przeglądarki a nie samą stronę.

  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

Jeżeli jest to Firefox to wchodzisz tak: Ustawienia -> Prywatność i bezpieczeństwo -> Zachowane dane logowanie -> Wpisujesz w pole wyszukiwania adres strony, dla której dane logowania chcesz usunąć. Okienko prawdopodobnie zaczęło się pojawiać, ponieważ bank zmienił sposób logowania się do konta. Być może wcześniej wystarczyło wpisać hasło (i było zapisane w przeglądarce), a po zmianie należy tylko wpisać wybrane fragmenty hasła. Firefox dalej ma zapisane stare hasło i pojawia się jako do uzupełnienia.

focusdg
komentarz
komentarz
Dnia 28.07.2021 o 11:03, eryk93 napisał:

To jest dodatkowe zabezpieczenie, każde okienko odpowiada literce hasła, wpisujesz tylko te które są białe ;)

 

Można wyłączyć w ustawiieniach zabzpieczenia konta, ale osobiście bym zostawił

Ale jak to wyłączyć?

focusdg
komentarz
komentarz
Dnia 1.08.2021 o 00:25, Anawa napisał:

Jeżeli jest to Firefox to wchodzisz tak: Ustawienia -> Prywatność i bezpieczeństwo -> Zachowane dane logowanie -> Wpisujesz w pole wyszukiwania adres strony, dla której dane logowania chcesz usunąć. Okienko prawdopodobnie zaczęło się pojawiać, ponieważ bank zmienił sposób logowania się do konta. Być może wcześniej wystarczyło wpisać hasło (i było zapisane w przeglądarce), a po zmianie należy tylko wpisać wybrane fragmenty hasła. Firefox dalej ma zapisane stare hasło i pojawia się jako do uzupełnienia.

To jest wina FF, na edge nie ma tych okienek. Akurat do banku nigdy nie zapisuje haseł w przeglądarce.

gavron7
komentarz
komentarz
To jest wina FF, na edge nie ma tych okienek. Akurat do banku nigdy nie zapisuje haseł w przeglądarce.
Ale to nie jest "wina" tylko to są podpowiedzi do hasła
Anawa
komentarz
komentarz
2 godziny temu, focusdg napisał:

To jest wina FF, na edge nie ma tych okienek.

Zrób tak, jak napisałem powyżej. Jeżeli na Edge nie jest zapisane hasło to i nie będzie się okienko pojawiać... Zresztą, może przez przypadek coś kliknąłeś i się zapisało - niekoniecznie musi to być hasło (do sprawdzenia w Firefox -> Ustawienia ...).

focusdg
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 4.08.2021 o 18:16, Anawa napisał:

Zrób tak, jak napisałem powyżej. Jeżeli na Edge nie jest zapisane hasło to i nie będzie się okienko pojawiać... Zresztą, może przez przypadek coś kliknąłeś i się zapisało - niekoniecznie musi to być hasło (do sprawdzenia w Firefox -> Ustawienia ...).

Sprawdziłem i nie mam zapisanego hasła do banku - tego bym nigdy nie zrobił. Na próbę wpisałem w oknie logowanie jakiś przypadkowy numer (czyli hasła nie mogę mieć zapisanego) i znowu te dziwne podpowiedzi, tak jak gdyby FF narzucał zakładanie nowego hasła. Temat rozwiązany (chyba) - odhaczyłem opcję jak w załączniku.

Schowek01.jpg

Schowek2.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

Generalnie przypominanie hasła działa w zależności od nazwy danego elementu. Więc to wcale nie oznacza że Firefox podpowiada hasło do banku

focusdg
komentarz
komentarz

Sprawdziłem na drugim komputerze w pracy i niestety to rozwiązanie na tym komputerze nie działa.

Anawa
komentarz
komentarz
14 godzin temu, focusdg napisał:

i znowu te dziwne podpowiedzi, tak jak gdyby FF narzucał zakładanie nowego hasła. Temat rozwiązany (chyba) - odhaczyłem opcję jak w załączniku.

Tak, na tym drugim obrazku, który dodałeś, widnieje podpowiedź dodania hasła wygenerowanego przez Firefox. Niedawno taka opcja została dodana do przeglądarki i rzeczywiście można ją wyłączyć (tak jak dodałeś na kolejnym obrazku).

 

2 godziny temu, focusdg napisał:

niestety to rozwiązanie na tym komputerze nie działa.

Na komputerze w pracy masz zapisane hasło w przeglądarce (pierwszy obrazek). Sprawdź zapisane hasła ("Wyświetl zachowane dane logowania").

focusdg
komentarz
komentarz (edytowane)

No tak, nie zauważyłem. dzięki

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.