x-kom hosting

adapter usb - Sata do napędu DVD

Piozdw
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio kupiłem taki adapter -https://allegro.pl/oferta/kabel-usb-3-1-usb-c-typ-c-do-sata3-22pin-dysk-8869479237?snapshot=MjAyMS0wNy0yMVQxNzozNjowOC4yMTRaO2J1eWVyOzYyZTg5NmU2MGFkYzNlMDJkOWFiY2E3ZDEyZGQ2ZDI5MmUyYzI4MWJkNjVlYjJiOTEwMzIyMzZiZTE3YjdlZGY%3D
niestety, adapter nie czyta go, działa tylko dysk ssd 2.5, hdd nie działa. Zakładam, że za mała moc daję, chociaż czytałem ze na usb 2.0 by to nie poszło, na usb 3.0 powinno pójść, więc uznałem, że tym bardziej pójdzie na usb typu C, niestety nie poszło. Czy na usb 3.0 uruchomi się napęd czy potrzebne jest osobne zasilanie?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

O co chodzi z tym DVD w tytule?

1 godzinę temu, Piozdw napisał:

niestety, adapter nie czyta go

czyli czego nie czyta DVD?

Tak konkretnie to co ty chcesz podłączyć do komputera za pomocą tego kabla?

Piozdw
komentarz
komentarz

nie działa dvd ani hdd, docelowo chciałbym aby działał napęd dvd. 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Tak z doświadczenia wiem. że takie kable nie zawsze działają. Przykładowo kabel który zakupiłem z Samsungiem w celu klonowania dysku nie działał z żadnym innym dyskiem (innej firmy). Raczej nie chodzi ani o osobne zasilanie ani o moc. W tym przypadku nie upieram się przy niczym. Łatwiej kupić DVD zewnętrzne (na pewno zadziała) zamiast kabla. Do HDD też są osobne podzespoły które go uruchomią na zewnątrz komputera. W Polsce polecałbym sklepiki z używanymi częściami. Jest już ich niewiele ale na pewno coś doradzą. Jeżeli niewiele mogłem pomóc to przepraszam. Nie miałem z tym do czynienia.

 

Wiem że w Polsce to wszytko rozbija się o kasę. tez tak będę za niedługo miał.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.