x-kom hosting

Myszka zacina Komputer

TexiPL
utworzono
utworzono

Cześć. Mam od jakiegoś czasu taki problem. Wydaje mi się że moja myszka zacina mi komputer. Miałem taką sytuację że chyba z 6 razy z rzędy zaraz po uruchomieniu komputera, komp się zacinał na 5 sekund, a potem sam się wyłączał. Potem odłączyłem myszkę i włączyłem ponownie i nie było problemu. Wszystko działało. Miałem też drugą sytuację. Gdy uruchamiałem komputer miałem czarny ekran. Próbowałem z 4 razy i dalej nic się nie pojawiało. Potem znowu wyciągnąłem myszkę i odpala i tym razem się udało. Te sytuacje, które opisałem wydarzyły się po kilka razy. Czy miał ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązać. Mam myszkę bezprzewodową USB Trust 2.4G

Niebieska
komentarz
komentarz

Podaj specyfikację swojego kompa wraz z marką i mocą zasilacza.

TexiPL
komentarz
komentarz

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 Bronze 500 W SPC164, Karta graficzna GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5 (GV-N1060WF2OC-6GD), Płyta główna ASRock B450 Pro4, Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 19MB, BOX (YD2600BBAFBOX), Pamięć G.Skill Aegis DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB)

Niebieska
komentarz
komentarz

Takie zachowanie pasuje bardziej na problem z zasilaczem niż z myszką. Masz możliwość pożyczenia od kogoś zasilacz do testów?

TexiPL
komentarz
komentarz

Niestety nie mam takie możliwości. Ale trochę się zmieniło przez ten czas bo okazało się że powoduje to jedna gra. Gdy odpalam inne gry to jest git, ale gdy odpalam F1 2021 to nagle z każdą minutą mam mniej FPS, aż dochodzi do poniżej 10 i gra się zacina i komputer się wyłącza. Gdy chcę uruchomić kompa, nic się nie dzieje, dopiero, gdy odepnę wszystko co jest podpięte za pomocą USB, odepnę z kontaktu kompa, podepnę na nowo i wtedy uruchomię to system włącza się normalnie. I dzieje się tak gdy komp się zatnie po F1. Czy to możliwe żeby crash gry mi takiego psikusa robił czy to może problem z płytą główną i portami USB? A może to jednak zasilacz, o którym pisałeś?

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Jakie pochodzenie ma ta gra?

TexiPL
komentarz
komentarz

Co to znaczy pochodzenie? Czyli, że wydawca. To CodeMasters zrobiło grę, a wydało EA

Gawel
komentarz
komentarz
Godzinę temu, TexiPL napisał:

Co to znaczy pochodzenie? Czyli, że wydawca. To CodeMasters zrobiło grę, a wydało EA

Chodzi czy oryginał czy z witaminą :) 

  • Dobra wypowiedź 1
TMRE
komentarz
komentarz

Może autor nie wie co znaczy z witaminą.

Witamina to pirat. 

  • Dobra wypowiedź 1
TexiPL
komentarz
komentarz

Oryginał. Kupione na steam

TMRE
komentarz
komentarz (edytowane)

Zmień port USB. Zainstaluj sterowniki. Jak nie może, odłącz mysz, podłącz inną, i zobacz czy będzie poprawa.

PS. 500W na Twój sprzęt to trochę przymało i dlatego mogą powodować zacięcia. 

Dnia 24.07.2021 o 20:32, TexiPL napisał:

Co to znaczy pochodzenie? Czyli, że wydawca. To CodeMasters zrobiło grę, a wydało EA

Boże, widzisz i nie grzmisz. 

TexiPL
komentarz
komentarz

Zrobiłem to wszystko ale jednak ani gra, ani myszka, bo wyłączył mi się kilka razy zaraz po uruchomieniu systemu, gdy ich nie miałem. Z inną myszką było to samo. Wszystko wskazuje że zasilacz, tylko pytanie czy jest opcja żeby się upewnić że to on poza kupnem nowego?

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Możesz pożyczyć zasilacz od znajomego do testów.

TexiPL
komentarz
komentarz

To niestety odpada, bo większość ma laptopy, a pozostali nie ogarniają totalnie komputerów. Niewiedzą nawet jak otworzyć obudowę, co dopiero jak wymontować zasilacz. Są jakieś inne sposoby, czy juz lepiej zaryzykować i kupić nowy?

Niebieska
komentarz
komentarz

Lepiej zaryzykować i kupić nowy zasilacz.

TMRE
komentarz
komentarz (edytowane)

Możesz zrobić test OCCT -> Supply Power. 

Wtdy zobaczysz czy to na pewno zasilacz.

  • 2 tygodnie później...
TexiPL
komentarz
komentarz

A polecacie jakieś zasilacze do tego zestawu bo ja za bardzo nie znam się na dobieraniu komponentów?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.