x-kom hosting

UPC internet 1GB/s Ipv4 czy Ipv6

sheewood
utworzono
utworzono

Witam,

 

Nie jestem pewny czy w tym dziale powinienem napisać, jeżeli nie to przepraszam :niepewny:

Posiadam internet od UPC, obecnie miałem 500Mb/s i modem connect box, natomiast rodzice zmienili abonament na 1Gb/s i jutro będzie wymieniany dekoder na 4k oraz właśnie modem na giga connect box, niestety nie będzie mnie w tedy w domu aby dopytać o to technika co montuje, więc chciałem się dowiedzieć czy obecnie lepiej poprosić o wyłączenie usługi Ipv6 w modemie, aby było tylko Ipv4, czy zostawić ją włączoną. Głównie chodzi mi o to, że słyszałem negatywne opinie, że przez Ipv6 występuje wysoki ping w grach, oraz czasem problem ze stronami, jak jest obecnie? Nie posiadam dodatkowego routera, komputer jest połączony przez kabel, oraz inne urządzenia przez wifi. 

gavron7
komentarz
komentarz

1 to nie usługa tylko protokół
2 wyłącz sobie na karcie sieciowej i z bani

sheewood
komentarz
komentarz

Oki dzięki za odpowiedź :)
Jeszcze mam jedno pytanko już tak z czystej ciekawości, wiem że prędkość internetu jest do 1Gb/s i zazwyczaj będzie to niższa wartość, ale dlaczego po podłączeniu laptopa(posiada gorsze specyfikacje od PC) tym samym kablem, który jest podłączony do komputera, osiąga w speed teście dużo lepsze wyniki? Laptop osiągał 4 ping, oraz pobieranie około 950Mb/s, natomiast komputer na tym samym kablu osiąga 10 ping, oraz pobieranie 750Mb/s.
Czy to jest wina karty sieciowej, na komputerze jest killere2400, natomiast na laptopie był jakiś realtek. Na początku myślałem że wina kabla, ale jednak po teście na laptopie zaczęło mnie zastanawiać skąd taka różnica. 

gavron7
komentarz
komentarz

1. Testy robi się do tego samego serwera
2. Komp się nie wyrabia


Ciesz się że masz powyżej 500Mb/s bo to wartość która jest krytyczna dla kompów

sheewood
komentarz
komentarz

Test był robiony do tego samego serwera w Katowicach.
A co jest czynnikiem przesz co nie wyrabia komputer, a laptop daje radę nawet na gorszej specyfikacji sprzętowej?

gavron7
komentarz
komentarz
Test był robiony do tego samego serwera w Katowicach.
A co jest czynnikiem przesz co nie wyrabia komputer, a laptop daje radę nawet na gorszej specyfikacji sprzętowej?
A skąd ja mam wiedzieć :) ja tam znam się na sieciach a nie na kompach

Wiem że klienci bardzo potrafią się o to kłócić tymczasem to ja przychodzę że swoim sprzętem sprawdzonym, na którym wiem że wyciąga po kablu 980Mb/s a reszta mi koło pióra lata. Aczkolwiek już miałem zarzut że "ma pan ten speed test nagrany" hahahhaha

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.