x-kom hosting

Nie widać dysków po zmianie części.

krechaman
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Po zmianie sprzętu BIOS nie widzi starego SSD i HDD. Wymieniłem praktycznie wszystko poza kartą graficzną.

Płyta TUF Gaming B550 PLUS

Zasilacz Corsair RM850X

Dokupiłem dysk m2 i go wykrywa, ale miał być tylko do gier. System mam na tym https://www.x-kom.pl/p/382690-dysk-ssd-micron-256gb-25-ssd-m1100-3d-nand-oem.html.

Nie chciałbym stracić wszystkich danych. Dzień przed przekładką wszystko działało, więc wątpię, żeby nagle padły dwa dyski, albo kable były niesprawne. Sprawdzałem różne kable, różne gniazda sata, aktualizowałem bios do najnowszego. Więcej pomysłów nie mam. Pomóżcie proszę.

 

@Podłączyłem stary napęd dvd i system też go wykrywa, więc gniazda i kable są okej.

gavron7
komentarz
komentarz

Decyzja - nie widzi bios czy system? W jednym zdaniu piszesz jedno w drugim drugie.

Niebieska
komentarz
komentarz

Wyjmij ten dysk m2 i zobacz czy system się załaduje. 

krechaman
komentarz
komentarz

Bios nie widzi. Na micronie mam po prostu stary system wgrany, ale go też nie widać w biosie. Zaraz sprawdzę ten m2.

Niebieska
komentarz
komentarz

Wyjmij ten m2 a zostaw stary SSD i HDD.

krechaman
komentarz
komentarz

Odłączony i nadal nic. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Jeżeli wymieniłeś płytę główną to i tak czeka Cię format, zawsze po wymianie mobo trzeba postawić system na nowo.

Zrób coś takiego, zostaw ten SSD z systemem resztę dysków wyjmij. Wejdź do BIOSu i sprawdź w zakładce Boot czy będzie widoczny i czy jest urządzeniem na pierwszym miejscu przy bootowaniu.

krechaman
komentarz
komentarz

Od razu z ciekawości tak zrobiłem i nadal nie widać żadnego dysku w biosie. Mam jakiś stary dysk z laptopa. Podłączyłem go przejściówką na usb 3.0, kiedy aktualizowałem bios. Na początku wszystko grało, a teraz już nawet go nie wykrywa. Ani na pc, ani na laptopie, na którym ściągałem bios.

Niebieska
komentarz
komentarz

Przed aktualizacją BIOSu nie było problemów z dyskami? 

 

Dysk laptopa nie jest widoczny pod BIOSem lapka? 

Masz jeszcze tą starą płytę główną ze starym prockiem i resztą? Jaki miałeś poprzedni zasilacz? Jeżeli tak to masz możliwość by złożyć kompa do poprzedniej konfiguracji i sprawdzenia czy na tamtej konfiguracji dyski są widoczne?

Możesz też sprawdzić poradę tą co Ci tu dano https://forum.benchmark.pl/topic/303037-nie-widać-dysków-po-zmianie-części/

krechaman
komentarz
komentarz

Problem z dyskami był od razu na nowym sprzęcie. Dzień przed demontażem wszystko śmigało na starym. Aktualizowałem bios na nowej płycie z nadzieją, że to pomoże. Stare części mam wszystkie. Poprzedni zasilacz to thermaltake se 530w. Zaraz spróbuję przełożyć wszystko.

Niebieska
komentarz
komentarz

To sprawdź czy na starym zestawie ruszy. Ale kiepsko to widać, tak jak napisał Ci kokosnh na BMK.

  • 1 miesiąc później...
krechaman
komentarz
komentarz

Przepraszam za tak długą zwłokę, ale psychika mi padła od tego szajsu i odpuściłem temat. 

Podłączyłem wszystkie trzy dyski do starego komputera i żaden nie działa. Sprawdziłem je u znajomego na jego kablach i też nic. Dyski są martwe, tylko teraz zagadka. Czy to nowy zasilacz je pali, czy coś jest nie tak z płytą. Spróbuję załatwić jakiś stary dysk na test. System na razie postawię na m2, ale w przyszłości będę musiał dokupić jakiś talerz na dane i nie chcę ryzykować nowym dyskiem, bo i tak jestem już dobrze w plecy.

Niebieska
komentarz
komentarz

Widzisz jakieś osmalenia na gniazdach zasilania bądź SATA na dyskach? 

krechaman
komentarz
komentarz

Nie, sprzęt wygląda bardzo dobrze. Postawiłem właśnie system na m2 i wszystko chodzi super. Podłączyłem jeszcze na wszelki wypadek stare dyski, ale jeśli w HDD nie rusza nawet talerz, to obstawiam najgorszą opcję. Dyski znajomego na jego komputerze wykrywało w sekundę, moich wcale, więc wątpię, że to kwestia ustawień w BIOSie, ale dziwi mnie takie padnięcie 3 dysków naraz. Załatwię jakiegoś starego grata na weekend i posprawdzam wszystkie SATA. Jeśli też padnie, to wtedy będę się doszukiwał od czego i wyślę na gwarancję.

Niebieska
komentarz
komentarz

Dobrze by było jakbyś też zorganizował jakiś inny zasilacz do testów. Jeżeli ten kolejny dysk będąc podłączonym do twojej płyty i innego zasilacza padnie to znaczy, że wina płyty. Jeżeli nie to może być podejrzany twój zasilacz. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.