x-kom hosting

Witam serdecznie

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
barti0066
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z Pc który jest na gwarancji posiada 3 dyski 1x m2 i 2x ssd robiony był format windowsa na m2 z wypiętymi ssd i cały czas zapisuje pliki i tapete z starego systemu który był na dysku ssd a jest on wypięty w ten sposób próby były 3 następnie wypiołem dysk m2 podłączyłem dysk ssd i zainstalowałem na pusty dysk ssd windowsa i dalej to samo z 3 dyskiem tez to samo czy jest możliwość ze płyta główna trzyma te małe pliki w swojej pamieci bo jest uszkodzona. Pamięci Ram tez były podmieniane bo wyskakiwał bluscren błędu Pamięci i nic to nie pomogło reset biosu tez nie pomógl ???? Bardzo proszę o pomoc z  góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Darosław
komentarz
komentarz

@barti0066 podaj nazwy części tego Pcta.

barti0066
komentarz
komentarz (edytowane)

Plyta glowna gigabyte b450m ds3h v2  dysk m2 nazwy nie widac przez plaby servisu grafika geforce 1070 2Gb  ssd adata pamiec 2x8Gb 3200MHZ good ram i ryzen 5 2600x 

TMRE
komentarz
komentarz

Interpunkcja boli, co?

 

  • Dobra wypowiedź 1
barti0066
komentarz
komentarz

@TMRE czepiasz się a nie pomagasz to po co się wypowiadasz 

Gawel
komentarz
komentarz
13 godzin temu, barti0066 napisał:

@TMRE czepiasz się a nie pomagasz to po co się wypowiadasz 

Bo ma rację, nie wiadomo gdzie początek a gdzie koniec. Robisz format i co ? Przywraca ci tapetę i pliki ? Najprościej sformatować wszystkie dyski  i postawić system na docelowym dysku.

barti0066
komentarz
komentarz

@Gawel @TMRE czepiasz się a nie pomagasz to po co się wypowiadasz 

Byl robiony format na kazdym dysku. I na kazdym tez dysku byla próba osobnej nowej instalacji windowsa. I caly czas mimo ze wszystko zostalo usuniete i został postawiony nowy windows zostaja pozostalosci starych plikow z tapetą. 

gavron7
komentarz
komentarz

Interpunkcja to raz. Błędy ortograficzne to dwa.

A trzy, tak masz rację. Płyta główna może trzymać twoje "pliki" więc jak tak się dzieje to pierwszy obiaw że płyta główna "kończy się". Trzeba ją jak najszybciej wymienić, bo za moment będzie zapamiętywać ekran i wtedy nic już w ogóle nie zrobisz ..

barti0066
komentarz
komentarz

@gavron7 Bardzo dziękuję za odpowiedź. 

a co do ortografi czy inter punkcji chlopaki i panie nie kazdy jest idealny jesli jestescie tacy wyuczeni to wiecie ze są ludzie kturźi nigdy tego potrafic nie bedę choć by nie wiadomo ile cwiczyli wiec lepiej czasem sie nie odezwac zeby komus nie robic przykrosci. Pozdrawiam

gavron7
komentarz
komentarz

Widzicie chłopaki :) tak się pomaga buahhaha.

barti0066
komentarz
komentarz (edytowane)

A jeszcze jedno czy w tym wypadku serwis ma obowiązek wymienić płytę główna bo kompa składali pol roku temu.

A jakies 2 tyg temu byl komp u nich i twierdzili ze usuneli bład pamieci Ram  i jest ok i kompletnie mnie teraz olewają. 

Czy mozna wg usunac blad pamieci Ram?

Bo po odebraniu bylo dalej to samo wieszal sie resetowal i wywalalo ten blad pamieci

gavron7
komentarz
komentarz

BM.... Naprawdę...

 

Serwis wymieni owszem, ale nie w ramach gwarancji. 

 

 

barti0066
komentarz
komentarz

@gavron7 dlaczego nie w ramach gwarancji skoro oni montowali caly sprzet i są gwarantem

gavron7
komentarz
komentarz

Bo gwarant nie odpowiada za to co klient zrobi ze sprzętem. Równie dobrze mogłeś kopać krypto i co? Mają Ci za freeko wymienić uszkodzoną grafikę/dysk (zalezy czy kopiesz na grafie czy dysku)?

barti0066
komentarz
komentarz (edytowane)

@gavron7 ani na tym ani na tym nic nie kopie. Wydaje mi sie ze troszke slaby sprzet do kopania. A dwa tu chodzi o plyte glówna nie o dyski czy grafike

gavron7
komentarz
komentarz

@barti0066 ale czy Ty w ogóle czytasz/rozumiesz to co piszę??? Chodzi o to że serwis nie ma możliwości trzymania Cię za rękę i nie pozwolenia Ci np. kopać!

 

 

Poza tym, łosiu jeden, koniec wkrętów!

 

Jak sobie to wyobrażasz??? Że co? Płyta która nie ma NIC wspólnego z plikami na dysku!

Łoś jesteś bo pewnie nie "instalowałeś" systemu tylko z jakiegoś backupu leciałeś i dlatego tak się dzieje! Innej opcji nie ma! Ale aby to wiedzieć trzeba włączyć myślenie....

 

Dawno temu, pewnie jak jeszcze nie wiedziałeś co to internet na pewnym forum był temat że koleś chciał z klawiatury zrobić klawiaturę bezprzewodową. I poradzili mu odciąć kabel. I on tak zrobił! Następnie przez ponad 30 stron forum wkręcali go co ma zrobić aby to działało!

 

I Ty zachowujesz się tak samo. W dodatku naprawdę nie wiadomo co instalowałeś i w jakiej konfiguracji właśnie z powodu braku interpunkcji! Dlaczego to ważne?

 

Bo w zdaniu, a właściwie kilku wyrazach poskładanych do kupy piszesz:

Dnia 17.07.2021 o 06:38, barti0066 napisał:

posiada 3 dyski 1x m2 i 2x ssd robiony był format windowsa na m2 z wypiętymi ssd i cały czas zapisuje pliki i tapete z starego systemu który był na dysku ssd a jest on wypięty w ten sposób próby były 3 następnie wypiołem dysk m2 podłączyłem dysk ssd i zainstalowałem na pusty dysk ssd windowsa i dalej to samo z 3 dyskiem tez to samo

a więc równocześnie dyski SSD masz wypięte i wpięte?!

NIKT NIE ROZUMIE TEGO CO NAPISAŁEŚ!

 

Ale jak pisałem, stawiam że nie umiesz zainstalować windowsa!

 

 

 

 

 

barti0066
komentarz
komentarz

Po pierwsze to nie wyzywaj. Instalowalem windowsa wchodzac z poczatkowych stron uruchamiania sie sprzetu. W ustawieniach niestandardowych zostaly sformatowane i utwozona partycja wiec losiu nie instalowalem windowsa z bezposrodnio uruchomionego windowsa ale widze ze na tym forum sa ludzie którzy tylko wyzywaja i krytykuja. Windowsa nie robie pierwszy raz tylko pierwszy raz mam sytuacje ze na 3 ruznych dyskach jest ta sama sytuacja kazdy dysk byl podlaczany a inny odlaczany nigdy nie instalowalem windowsa wpinajac kilka dyskow na raz  nie potraficie czytac ze zrozumieniem to wasza sprawa najlepiej zwyzywac i krytykowac oszolomy jestescie i tyle w temacie 

anioł2009
komentarz
komentarz

Twoja płyta ma dual bios. Próbowałeś przełączyć na zapasowy bios lub przywrócić bios ???

Niektóre płyty mają zworki do zmiany biosu lub przełączniki - patrz instrukcja Twojej płyty.

barti0066
komentarz
komentarz

@anioł2009 tak próbowałem i nic to nie dalo 

  • Haha 1
  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz
6 minut temu, barti0066 napisał:

tak próbowałem i nic to nie dalo 

 

Prawdopodobnie uszkodzony bios. Zdarzało się to nawet i po aktualizacji windowsa a co dopiero po przypadkowym ładunku elektrostatycznym. Reklamuj płytę.

barti0066
komentarz
komentarz

@anioł2009 a powiedz mi jak jest z ta reklamacja bo pewien pan wyżej pisał ze nie wymienia w ramach gwarancji. Dzięki jako jedyny normalny odpowiadasz w temacie

anioł2009
komentarz
komentarz

Z tym bywa różnie. pisałeś coś o plombie a wiec misiam ze to składała prywatna firemka.

Generalnie uszkodzenie biosu kwalifikuje się do wymiany mobo lub naprawy serwisowej skoro nawet przywrócenie biosu z zapasowego nie działa - zakładając ze wszystko poprawnie zrobiłeś... no i od humoru i cwaniactwa takiego "sprzedawcy" w owej firemce.

A z doświadczenia wiem ze z tym jest bardzo różnie.

barti0066
komentarz
komentarz

@anioł2009 no wlasnie a powiedz mi czy jest mozliwe usuniecie bledu pamieci Ram czy to po prostu bylo nabicie w butelke ze niby cos robili. Masz racje serwis to prywatna firma. 

Jakos mam wrazenie ze nie chca podjac naprawy pół roku sie z nimi mecze bo od paczatku sa problemy z tym komputerem i nic z tym zrobic nie chca

anioł2009
komentarz
komentarz
Teraz, barti0066 napisał:

@anioł2009 no wlasnie a powiedz mi czy jest mozliwe usuniecie bledu pamieci Ram czy to po prostu bylo nabicie w butelke ze niby cos robili. Masz racje serwis to prywatna firma. 

Jakos mam wrazenie ze nie chca podjac naprawy pół roku sie z nimi mecze bo od paczatku sa problemy z tym komputerem i nic z tym zrobic nie chca

 

Usunięcie błędu pamięci ram jest możliwe tylko przez aktualizację biosu żeby współgrał z nową pamięcią lub poprzez wymianę kości na inną. Nie ma innej możliwości.

 

Skoro masz z nimi problemy to ja bym reklamował komputer z tytułu niezgodności towaru z umową - do tego może się przydać pismo od rzecznika praw konsumenta. Nie wiem ile masz lat i jakie doświadczenie w tego typu sprawach ale  efektem pożądanym byłby zwrot kasy za kompa i złożenie go w sklepie z renomą typu Xkom lub proline etc.

 

Dlaczego ?? Bo pierwszy raz spotykam się z umiesczeniem plomby na SSD jak wspominałeś...Dla mnie to trochę odcięcie drogi do rozwiązania problemu którym może być ten ssd m2 ( bo tam jest plomba tak? ) ..

barti0066
komentarz
komentarz

@anioł2009 wszedzie sa plomby nawet na pamieciach polaczone z mobo byly a przecież to są rzeczy wymienne i na obudowie z dwóch stron nawet możliwości wyczyszczenia kompa nie było bez ich interwencji z m2 jest zerwana bo na próbę inny byl załozony  i z jednaj strony obudowy musialem tez zerwac żeby sie jakos dostac aby bios zrobic

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.