x-kom hosting

Program do automatycznego mierzenia czasu pracy

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: gavron7 ,
jestem_tu
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

szukam programu, który sam zliczy czas pracy ale z dokładnością czasu pracy w danym pliku a nie w całym programie.
Np. pracuję w jakimś pliku CAD to chciałbym wiedzieć ile czasu trwała praca nad plikiem xyz.dwg i abc.dwg a nie w samym tylko programie AutoCAD.

Z góry dziękuje za pomoc!

Edytowane przez jestem_tu

gavron7
komentarz
komentarz

Jeśli aplikacja sama w sobie takich rzeczy nie ma to raczej będzie ciężko...
Ja bym to zrobił przez sieć. Tzn wtedy masz ile czasu trwało odwoływanie się do pliku, kto itp, wszystko co tylko chcesz. Ale też trzeba by rzeźbić

jestem_tu
komentarz
komentarz

Kurcze, dziwne, że do tej pory nikt czegoś takiego nie stworzył.

To naprawdę byłoby takie trudne?

  • Rekomendowana odpowiedź
gavron7
komentarz
komentarz

Nie chodzi o to że to trudne, bo łatwe.. Pytanie tylko po co?

 

Tworzy się coś co ma potencjał dla większości.

Po co Ci lodówka która (obojętnie jak) sprawdza ile czasu i kto trzymał jej otwarte drzwi? Do pracy lodówki nie jest potrzebne nawet otwarcie drzwi tylko temperatura w środku. A to kto i ile czasu miał otwarte drzwi - po co? Tylko do dosyć mocno specyficznych zastosowań potrzebne (aby mieć taką funkcjonalność musisz poprosić producenta o jej stworzenie).

 

Tak samo z Twoim tematem, skoro masz specyficzne zastosowanie to musisz albo napisać sam albo komuś zlecić.

 

 

jestem_tu
komentarz
komentarz

Odniosę się do Twojego przykładu.
Są firmy, które weryfikują czy wózek widłowy na magazynie nie robi zbyt często pustych przebiegów bo to może być nie ekonomiczne dla firmy. Dlatego wyobrażam sobie korporacje, które mając ileś dziesiąt czy set lodówek w ramach oszczędności na prądzie chcą wiedzieć czy pracownicy np. nie trzymają jej otwartej zbyt długo lub czy nie zapominają jej domknąć bo to może tworzyć niepotrzebne koszty.

Ja wiem, że jest dużo programów do ogólnej analizy czasu pracy ale zastanawiam się, czy to nie jest tak, że ktoś ustalił standard co ma zwierać program a reszta powiela pomysł lekko go modyfikując, bo modyfikacja którą ja sobie wymyśliłem wymaga zbyt dużo roboczogodzin więc jest śledzenie rynku i jeśli czołówka wprowadzi taką funkcję to reszta to skopiuje.

Gawel
komentarz
komentarz (edytowane)

Może coś takiego jest, tylko trzeba poszukać. Można to zrobić na piechotę, po zapisaniu pliku zmieni się jego data modyfikacji co do sekundy. Sprawdzałeś w AutoCad czy nie ma we właściwościach takich danych. Office w pliku Word zapisuje całkowity czas edycji pliku. które potem zapisuje w metadanych pliku

Edytowane przez Gawel
gavron7
komentarz
komentarz
Może coś takiego jest, tylko trzeba poszukać. Można to zrobić na piechotę, po zapisaniu pliku zmieni się jego data modyfikacji co do sekundy. Sprawdzałeś w AutoCad czy nie ma we właściwościach takich danych. Office w pliku Word zapisuje całkowity czas edycji pliku. które potem zapisuje w metadanych pliku
Ale tu chodzi o to kto ile czasu.. więc musiałbyś za każdym razem odpalać jeszcze jakaś aplikacje ktora to zlicza itp...
Odniosę się do Twojego przykładu.
Są firmy, które weryfikują czy wózek widłowy na magazynie nie robi zbyt często pustych przebiegów bo to może być nie ekonomiczne dla firmy. Dlatego wyobrażam sobie korporacje, które mając ileś dziesiąt czy set lodówek w ramach oszczędności na prądzie chcą wiedzieć czy pracownicy np. nie trzymają jej otwartej zbyt długo lub czy nie zapominają jej domknąć bo to może tworzyć niepotrzebne koszty.
Ja wiem, że jest dużo programów do ogólnej analizy czasu pracy ale zastanawiam się, czy to nie jest tak, że ktoś ustalił standard co ma zwierać program a reszta powiela pomysł lekko go modyfikując, bo modyfikacja którą ja sobie wymyśliłem wymaga zbyt dużo roboczogodzin więc jest śledzenie rynku i jeśli czołówka wprowadzi taką funkcję to reszta to skopiuje.
A no widzisz, czyli możesz wejść w kontakt z tą korpo aby jak będą kupowali lodówkę to kupili również dla Ciebie.
Zapytasz teraz "a dlaczego miałbym nie uderzyć od razu do producenta który robi te lodówki dla nich"? Bo jak Ty będziesz chciał ta lodówkę 1 sztukę to oni aby ją wyprodukować będą musieli cała taśmę przestawić więc zapłacisz majątek za nią, czyli staje się to nieopłacalne. Albo druga opcja to taka że producent powie że musisz poczekać aż tamta firma będzie zamawiać to wtedy dla Ciebie też zrobią.

Tak właśnie jest bardzo często z jakimiś nietypowymi rzeczami jak dzwonisz do producenta bo chcesz to coś kupić. :(

I to w przypadku aplikacji jest dokładnie to samo. Nikt nie potrzebuję takich danych jak ty chcesz uzyskać. Więc albo szukasz kogoś kto ci przerobi/dorobi czy wymyśli jak to osiągnąć (drogie jak cholera), albo sam rzezbisz (darmo), albo kontaktujesz się z producentem oprogramowania i prosisz o taką funkcjonalność (mało prawdopodobne aby dorobili).
Gawel
komentarz
komentarz

Co do samych plików DWG to też mają metadane całkowity czas edycji pliku, tylko że nadal trzeba to robić na piechotę

Screenshot_1.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz "rzeźbić" to najlepszym sposobem (właściwie najszybszym) jest zrobienie tego co chcesz przez sieć. Jakby to miało działać? Ano tak, że wszystkie pliki są umieszczone na serwerze, a osoby które na nich pracują korzystają właśnie ze zdalnych zasobów. Co to daje? Daje możliwość kontroli kto, o której "rusza" plik.

 

Plusy:

+ nieograniczona ilość użytkowników

+ dowolne komputery użytkowników

+ nie musisz instalować nic na komputerach użytkowników (wszystko robi się samo zdalnie)

 

Minusów nie widzę, bo wydaje mi się że cokolwiek byś nie wymyślił to niestety ale na Windowsach będzie to rzeźba...

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.