x-kom hosting

Kompaktowy smartfon za ok. 1000zł (lub trochę więcej) 2021

Jakes
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Szukam obecnie dobrego kompaktowego smartfonu. Obecnie korzystam z Huawei P20 Lite, ale z tego co widzę ciężko będzie pozostać przy podobnych wymiarach - chciałbym jednak, żeby nie był dużo większy - odpadają telefony >16 cm wysokości. Zależy mi na wydajności telefonu, chcę żeby bezproblemowo posłużył 2-3 lata nie tracąc płynności. Fajnie byłoby, gdyby niezły aparat i ew. Dual SIM, aczkolwiek nie jest to warunek konieczny. Chciałbym dać ok. 1000zł, ale jeżeli jakiś telefon mnie przekona, to jestem w stanie dołożyć kilka stówek. Co możecie polecić w tym budżecie?

gavron7
komentarz
komentarz

Nie mam żadnego, bo się nie znam (zaraz polecą hejty),  ale:

 

22 godziny temu, Jakes napisał:

kompaktowego smartfonu

a są jakieś inne?

 

22 godziny temu, Jakes napisał:

bezproblemowo posłużył 2-3 lata nie tracąc płynności

no i to są dzisiejsze czasy, nikt tak naprawdę nie zagwarantuje Ci że 2,3 czy 10GB RAM wystarczy Ci do za tydzień, a co dopiero za 2 lata. Wszystko zależy od aplikacji, a właściwie "szybkości" ich aktualizacji. Na chwilę obecną "działa", ale mając te same aplikacje na tym samym telefonie rok temu, gwarantuje Ci że działał zdecydowanie szybciej i płynniej. 

 

Moim zdaniem po prostu postaw sobie założenie, że telefon musi mieć min 3GB RAM, i wybierz ten który Ci się spodoba.

 

 

 

Googlacz
komentarz
komentarz
42 minuty temu, gavron7 napisał:

 

 

Moim zdaniem po prostu postaw sobie założenie, że telefon musi mieć min 3GB RAM, i wybierz ten który Ci się spodoba.

 

 

 

Na te czasy to do płynnej pracy min. 4gb a najlepiej 6+

gavron7
komentarz
komentarz
Na te czasy to do płynnej pracy min. 4gb a najlepiej 6+
No widzisz .. mnie np w zupełności na dzisiaj wystarcza 2 w telefonie i w kompie też... (Nie chcecie wiedzieć jaki dysk mi wystarcza w zupełności).
To jest totalnie indywidualne, ale równie dobrze nawet kupując dzisiaj telefon z 6 jak kolega wyżej podpowiada, może się okazać że za te 2 lata czy nawet wcześniej tę aktualizację tak się rozszerza że będzie to niewystarczające aby telefon płynnie chodził.
Jakes
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, dzięki za uwagę, rzeczywiście źle się wyraziłem jeśli chodzi o ten wymóg pracy przez 2-3 lata. Natomiast pisząc kompaktowy miałem na myśli rozmiar i tu wkradła się pewnie trochę kalka z angielskiego. Miałem na myśli, żeby telefon był dość mały, co właściwie rozwinąłem w treści posta. Mam problem ze znalezieniem dobrego telefonu, który miałby w okolicach 15cm i był wart swojej ceny - stąd ten post tutaj na forum, bo być może coś mi umknęło w poszukiwaniach. Np. przewinął mi się gdzieś Xiaomi MI 9 SE, ale widzę że w Polsce jest dostępny obecnie jedynie w sklepie producenta i to za 1499 zł, co już nie wiem czy oddaje jego wartość.

gavron7
komentarz
komentarz

Ja mam firmowe redmi note 9 i póki co działa bez zastrzeżeń. Ale jak pisałem na jestem inny i czego innego oczekuje i po telefonie i po komputerze niż typowy Kowalski.

Jakes
komentarz
komentarz

Ale Redmi Note 9 średnio się wpisuje w to czego szukam, skoro ma wymiary 162,3 x 77,2 x 8,9 mm...

Googlacz
komentarz
komentarz (edytowane)

Fakt, redmi note 9 z tego co wiem jest nawet większy od note 10

co do xiaomi mi 9 se to zależy, chcesz nowy telefon czy używany?

powystawowe mi 9se z gwarancją idzie znaleźć na allegro za mniej niż 1100zl

 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Za około tysiaka szukaj realme 7 pro 

Żadnych mi 9 / mi 9 se 

 

Jakes
komentarz
komentarz

@Twój_pomocnik Realme 7 pro to już 16,1 cm... A dlaczego nie mi 9 se?

Googlacz
komentarz
komentarz
14 minut temu, Jakes napisał:

@Twój_pomocnik Realme 7 pro to już 16,1 cm... A dlaczego nie mi 9 se?

realme 7 sie lepiej opłaca ale wiadomo, jest większe...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.