x-kom hosting

LTE? Pomoc w wyborze operatora, czy lepiej Netia?

bartek2411
utworzono
utworzono

Cześć,

przeprowadziłem się na nowe mieszkanie w centrum Wieliczki. Nie ma tutaj niestety jeszcze światłowodu. Podobno ma być w planach za jakiś czas i stąd moje pytanie z czego teraz korzystać? 

Mieszkam w zasadzie na przeciwko kopalni soli w Wieliczce. Na kopalni jest nadajnik Plusa i T-Mobile. I w drugą stronę w odległości po linii prostej ok. 100metrów znajduje się nadajnik (BTS) Play. 

W mieszkaniu nie ma nigdzie wyprowadzonych kabli do kablówki itp. Jest na klatce schodowej puszka netii, z której należy pociągnąć kabel i przewiercić się do mieszkania w celu poprowadzenia dalszej instalacji. Z tego chciałbym zrezygnować ponieważ mieszkanie nie jest moje i dla świętego spokoju nie chce nic tu kuć malować itp. 

Dlatego pozostaje mi chyba tylko Internet LTE. Zasięg na telefonie mam cały czas full LTE +. 

Martwi mnie tylko to, że wszystkie sieci dają teraz lejek 100/200/300gb i później spada do 1 Mb/s. 

Czy ktoś z was ma doświadczenia z takim internetem LTE? 

Dodam, że oglądam masę filmów i seriali na netflixie oraz zdarza się grać w gry online. Dodatkowo nie wykluczam wrzucania zdjęć itp do dysku w chmurze. 

Chyba, że zna ktoś z was bezinwazyjny inny rodzaj Internetu bez lejka? 

gavron7
komentarz
komentarz

Tak wszystkie zawsze miały, mają i będą miały.
Nie ma innego sposobu - kabel to kabel.
Co do operatora to obojętnie który LTE wybierzesz i tak nie będziesz zadowolony, szczególnie w sezonie urlopowym skoro mieszkasz gdzie mieszkasz...


Sposób znam, stosuję go praktycznie zawsze gdzie potrzebuje ale niestety nie opisze bo
1 nie jest do wiadomości publicznej
2 można uznać że narusza prawo
3 za dużo BM by z niego korzystało i roszczenia później pisali

bartek2411
komentarz
komentarz

Czyli w takiej sytuacji lepiej zgodzić się na przeprowadzenie instalacji z klatki schodowej do mieszkania z Netii na internet do 20 Mb/s i będzie to stabilniejsze rozwiązanie niż LTE? 

Generalnie jestem załamany tym faktem bo w poprzedniej lokalizacji miałem ponad 600mb/s na światłowodzie. 

 

gavron7
komentarz
komentarz

A ja 2x 1G/1G +1x20M/5M + 2x Tv full pakiet na radiu mam za freeko i co to zmienia? default_wink.png

Ludzie słyszą "światłowód" i już im się lampka zapała że takie zajefajne, a różnica jest tylko w tym że po drodze jest wszystko pasywne, nie ma żadnych urządzeń wymagających pradu

  • Haha 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.