x-kom hosting

a4tech corsair

Przemall
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, zastawiam sie nad a4tech kv-300h oraz nad corsair k55.

Szukam:

-przyciski multimediale

-do gier i do programowaia

-kabel ajlepiej 1,7m i wiecej

-iski skok klawiszy

 

Ogolie lepiej wypada corsair ale oawiam sie ze klawisze sa za wysokie i edzie to meczylo przy programowaiu, ale poza tym spelnia wiecej moich wymaga.

Do tej pory mialem okolo 10lat geius slimstar i220 i yla ardzo wygoda, ale ie wytrzymala kapieli w wannie.

Sorry za polskie zaki pol klawiatury mi ie dziala.

 

Ktora z ich edzie lepsza?

Smolasty
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli lubisz klawiatury z laptopów to weź tego A4Techa. Miałem okazje trochę na nim poklepać i jest naprawdę przyjemny. Corsair będzie mieć zauważalnie wyższy skok.
Jeśli zamówisz przez internet to zawsze możesz odesłać, jakby któraś Ci nie odpowiadała.

Przemall
komentarz
komentarz

@Smolasty Ciezko mi powiedziec co lubie. Uzywalem jedynie slimstar i220, nie jest to laptopowa, ale jest niska.

Smolasty
komentarz
komentarz

Podobny do niej jest A4tech. Corsair będzie miał zdecydowanie wyższy skok. Możesz spróbować zamówić sobie Corsaira i jeśli Ci nie podpasuje to go odeślesz.
Natomiast jeśli chciałbyś naprawdę topową nożycówkę to zdecydowanie MX KEYS, ale są dwa problemy. Wysoka cena i layout, który wychodzi do nas, czyli z krótkim shiftem. Da się tego przyzwyczaić, ale trzeba czasu. Ewentualnie ciągnąć ze stanów.
 

Przemall
komentarz
komentarz (edytowane)

@Smolasty Wiesz co jednak laptopowe mnie nie przekonują, bo popróbowałem sobie wczoraj nożycowej i to odpada. Dziś testowałem corsair k55 bo przyszła i jest to najgrosza klawiatura jaką kiedykolwiek miałem. Zawsze klikam inny przycisk niż chcę, o jeden na lewo przez te dodatkowe przyciski z lewej, nie jestem w stanie kliknąć esc bo klikam g1. Poza tym musiałem wyjść po 10 minutach z gry rankingowej, ponieważ ta klawiatura jest tak wysoka, że ręka bolała tak bardzo, że nie byłem w stanie wytrzymać.

 

Czy jest w stanie ktoś polecić klawiaturę która jest identyczna do genius SlimStar i220? Musi mieć fizyczne przyciski multimedialne, a nie na FN i musi być niska. Niestety ta świetna klawiatura nie jest już produkowana od kilku lat, a nie mogę znaleźć nic podobnego.

 

PS: Z kolejnych minusów to spacja jest pochylona w przeciwnym kierunku niż być powinna. Nie da się usuwać makr, jeśli na nagraną makrę próbuję nagrać pustą makrę to wciąż zostawia starą makre.

Smolasty
komentarz
komentarz

Identycznej pewnie nie uda się znaleźć. Coś z podobnym skokiem to klawiatura od MicroSoftu tylko jeśli nie masz jakiegoś odbiornika w domu, to będzie trzeba go dokupić, bo w opisie nie nie widzę nic o dołączonym odbiorniku. Niestety klawisze multimedialne są tutaj w kombinacji FN+. Ewentualnie Logitech.
Nie wiem dlaczego, ale wszystkie te klawiatury biurowe mają przyciski multimedialne mają w kombinacji FN+...
Znalazłem jeszcze takiego Kruxa, ale nie wiem jak z jej jakością. Cena jest atrakcyjna. Niby opinie potwierdzone zakupem są pozytywne. Na minus podobno tylko podświetlenie, które ni jest równomierne, ale z tego co widzę, można je regulować.

Przemall
komentarz
komentarz

@Smolasty Logitech odpada ze względu na podkładkę pod nadgarstek, która sprawia jeszcze większy dyskomfort. Gdy usunąłem ją z k55 to było ciut lepiej. No nic, zrobię tak, że poszukam w jakimś sklepie zwykłej no-name klawiatury byle miała te przyciski multimedialne i pewnie będzie wtedy dobra.

Smolasty
komentarz
komentarz

Może jakaś biurowa seria od Della, HP, Logitecha, MS, albo budżetowo A4Tech

 

Przemall
komentarz
komentarz

@Smolasty A czy z razer ornata chroma v2 jest coś nie tak? Bo w sumie jest niska, ma poduszkę i przyciski multimedialne, spełnia moje wymagania w 100% a nikt jej tu nie zaproponował, więc zastanawiam się.

Smolasty
komentarz
komentarz

@Przemall Rzadko się ją poleca, bo to zwykła klawiatura membranowa, która klika jak mechanik. Jeśli Ci się podoba to możesz ją spróbować. Tylko zanim ją kupisz to zobacz sobie ją na YouTubie

Przemall
komentarz
komentarz (edytowane)

@Smolasty No ale przecież membranowe są o niebo lepsze od mechanicznych.

- trwałość (Moja membranowa przeżyła ponad 10 lat, kolega kupił korsarza k95 za tysiąc złotych i po 2 latach już podświetlenie nie działa i jest niewygodna, nawet ta moja co zamówiłem k55, która jest okropna to jest wygodniejsza od tej k95)

- kultura pracy (cichutkie klawisze)

- lżej wciska się przyciski (nie męczy rąk)

 

Czy jest coś o czym nie wiem?

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

@Przemall Lepiej dać kase na radio maryja niż kupić ornate chroma od razera 

6 godzin temu, Przemall napisał:

@Smolasty No ale przecież membranowe są o niebo lepsze od mechanicznych.

- trwałość (Moja membranowa przeżyła ponad 10 lat, kolega kupił korsarza k95 za tysiąc złotych i po 2 latach już podświetlenie nie działa i jest niewygodna, nawet ta moja co

Jak dbasz tak masz 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.