x-kom hosting

Problem z wejściem na forum o zwierzakach :P

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Niebieska ,
sp4wnersiak
utworzono
utworzono

Witam!

 

Mam problem z wejściem na forum o gryzoniach, mianowicie od wczoraj bodajże gdy wchodzę na stronę i chcę wejść na forum Chrome pokazuje mi taki komunikat:

 

Fatal error: base64_encode() (in eval) has been disabled for security reasons in /usr/home/bricomen/domains/forum.e-chomik.pl/public_html/system/Theme/Theme.php(854) : eval()'d code on line 7187

 

Czy ktoś wie jak to "naprawić"? W internecie jedyne co udało mi się znaleźć to naprawa samodzielna pluginu, lub napisanie do hosta aby znów włączył tę funkcję, jednak ta strona nie należy do mnie :/

 

Pozdrawiam

  • Rekomendowana odpowiedź
Niebieska
komentarz
komentarz

To nie jest twoja wina tylko skryptu, na którym jest oparte forum. Ty nic z tym nie zrobisz tylko musisz poczekać aż administrator forum to naprawi.

Anawa
komentarz
komentarz

Jak masz kontakt do właściciela strony to napisz do niego. Jeżeli chodzi o ten komunikat to można wywnioskować, że ktoś ingerował w pliki strony i umieścił tam niebezpieczny kod. Funkcja base64_encode() została zablokowana z poziomu hostingu, żeby nie wyrządzić większych szkód na stronie i innym użytkownikom. Właściciel strony musiałby oczyścić stronę z niebezpiecznego kodu (artykuł na ten temat: https://developers.google.com/web/fundamentals/security/hacked/clean_site).

  • Dobra wypowiedź 1
sp4wnersiak
komentarz
komentarz

Tak właśnie myślałem, chodziło mi o to czy ja mogę z tym coś zrobić, ale skoro jednak tylko host może to naprawić to spróbuję się z nim skontaktować. Dzięki za pomoc.

gavron7
komentarz
komentarz

Host nic nie może bo host to maszyna. Owszem żyjemy w czasach AI ale jeszcze do tego daleko

A skoro komunikatu nie było a teraz jest to pewnie serwer dostał aktualizacje a skrypty zostały stare i dlatego ten błąd a właściwie ostrzeżenie a nie błąd. Wystarczy albo zaktualizować skrypty albo jak jest napisane w komunikacie delikatnie zmienić konfig phpa

sp4wnersiak
komentarz
komentarz

Chodziło mi o właściciela strony.

gavron7
komentarz
komentarz
Chodziło mi o właściciela strony.
Wiem. Ale to jest admin ;) host to komp na którym dany serwer śmiga. Pisze serwer s nie strona bo na jednym hoście może śmigać kilka serwerów, które obsługują kilka usług (np www) w ramach www możesz mieć kilka różnych stron np itp...
To bardziej skomplikowane niż wygląda
sp4wnersiak
komentarz
komentarz (edytowane)

Za dużo za zagranicznych forach siedzę i dlatego napisałem host, tam wszyscy praktycznie tak piszą, jakby nie widzieli różnicy. Z drugiej strony można nazwać hostem osobę, która coś udostępnia :P

 

Wracając do tematu, czyli żaden użytkownik nie może się zalogować na dane forum w takiej sytuacji, czy jest to losowe?

Anawa
komentarz
komentarz

Widzę, że forum e-chomik.pl jest na tym samym skrypcie co ForumPC, więc sprawdziłem i wyświetla się strona logowania (https://forum.e-chomik.pl/login/).

  • Dobra wypowiedź 1
sp4wnersiak
komentarz
komentarz

Dzięki, już wszystko ok :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.