x-kom hosting

Premiera Windows 11

Gawel
komentarz
komentarz (edytowane)

Wczoraj zrobiłem format i postawiłem 11. Jak na razie wszystkie aplikacje działają, zobaczymy co będzie dalej. Jedynie co mnie wkurza to nowe menu start, szkoda że nie można przywrócić starego ?

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

No więc dziś troszkę poszperałem i...

Dwa screenshoty załączam.

W BIOS niby jest informacja o bezpiecznym rozruchu, ale jest wyłączony i nie wiem czy tylko wyłączony, czy może w ogóle BIOS tego nie obsługuje. Da się go włączyć?

Mam wgrany najnowszy BIOS do mojej płyty. Mam też BIOS betę, nowszy od obecnie wgranego.

Może coś wskórać nowy BIOS?

 

Inna sprawa to info o nieobsługiwanym bezpiecznym rozruchu po wpisaniu msinfo32.

Czyli klapa?

 

Do tego już wiem, że TPM2.0 też lipa.

Jak w pysk strzelił. Jakieś takie światełko w tunelu było, a teraz czuję się jakby przejechał po mnie pociąg towarowy.

F...k you MS. i74790 nieobsługiwany? Jakiś żart...

 

BIOS.jpg

 

Bez tytułu.png

citizen4
komentarz
komentarz

Wymusiłem instalację i na tą chwilę chodzi bez czkawek :) Szału nie ma, poprawili trochę spójność interfejsu. Ale z drugiej, nie bardzo wiem dla kogo ten update. Pod spodem nadal jest Windows 10, pozostałości z Windows 7 i tak dalej wstecz. W sumie cieszy mnie to, że nadal mam dostęp do prawdziwego panelu sterowania. Ale to wszystko i jeszcze więcej mam na Pingwinie, więc...

Pentium320
komentarz
komentarz
16 godzin temu, Zelazny napisał:

No więc dziś troszkę poszperałem i...

Dwa screenshoty załączam.

W BIOS niby jest informacja o bezpiecznym rozruchu, ale jest wyłączony i nie wiem czy tylko wyłączony, czy może w ogóle BIOS tego nie obsługuje. Da się go włączyć?

Mam wgrany najnowszy BIOS do mojej płyty. Mam też BIOS betę, nowszy od obecnie wgranego.

Może coś wskórać nowy BIOS?

 

Inna sprawa to info o nieobsługiwanym bezpiecznym rozruchu po wpisaniu msinfo32.

Czyli klapa?

 

Do tego już wiem, że TPM2.0 też lipa.

Jak w pysk strzelił. Jakieś takie światełko w tunelu było, a teraz czuję się jakby przejechał po mnie pociąg towarowy.

F...k you MS. i74790 nieobsługiwany? Jakiś żart...

 

 

Musiałbyś włączyć secure boot, poszperaj w BIOS przy ustawieniach bootowania, bo na pewno to masz. Ale tak, 4-gen nie będzie "kompatybilna", pomijając fakt że nie masz TPM. Albo odpuszczasz albo instalujesz z obejściami, nie ma za bardzo innej możliwości. Póki 10 ma wsparcie to nie widzę sensu. 

 

BTW. Natknąłem się na pierwszy problem w 11 - nie działa Steam Link, i wychodzi na to, że nie tylko u mnie: 

https://www.reddit.com/r/Steam_Link/comments/q4tzj2/steam_link_and_windows_11/

Jak ktoś chce tego używac, to raczej odradzam, bo póki co nie ma na to obejścia (z wyjątkiem sytuacji w której urządzenie zostało już sparowane pod Win10)

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Pentium320 i tak zrobię. Póki 10tka jest wspierana, nie widzę sensu aktualizowania do jedenastki.

  • 2 tygodnie później...
Pentium320
komentarz
komentarz

Następny problem na jaki się natknąłem, to crashujący się Back 4 Blood podczas cutscenek, i z tego co widzę na reddicie (i fakcie, że na ichnim bugtracku ten bug jest drugi na liście najpopularniejszych) to chyba problem nie tylko u mnie, gra w zasadzie jest niegrywalna przez to.

 

https://www.reddit.com/r/Back4Blood/comments/q69dcj/constant_crashing/

https://www.reddit.com/r/Back4Blood/comments/q6u3nw/pc_gamepass_no_audio_in_videoscutscenes_and_crash/

https://back4blood.bugs.wbgames.com/bug/B4B-53

 

Nie ma póki co na to fixa (przynajmniej u mnie żadna z sugestii nie zadziałała), więc przestrzegam by nie utopić kasy jak ja (co prawda game pass, no ale.. :P)

  • Dobra wypowiedź 1
Win11
komentarz
komentarz

Da się usunąć w prosty sposób widżet z wiadomościami? Tylko z góry powiem, że informatyk ze mnie żaden, więc jeśli da się to zrobić skomplikowanymi metodami, to bardzo dziękuję za dobre chęci, ale nie zrobię tak :P Mam nadzieję, że da się pogrzebać w ustawieniach systemu.

image.thumb.png.1b5fa6a6091d386335d5e0ad63e9bb44.png

seba84_2005
komentarz
komentarz

Wyłącz go na pasku zadań i nie będzie kusiło klikanie w niego. 

  • Dobra wypowiedź 1
Win11
komentarz
komentarz

Ale tam są wszystkie widżety razem i ja chcę ten pogodowy, a reszta mnie nie interesuje. Da się zlikwidować tylko część? Pogodowy bym sobie zostawił, bo na Win10 regularnie mi się przydawał.

seba84_2005
komentarz
komentarz

Usuń resztę widżetów, a pogodę daj jak duża i tyle. 

Win11
komentarz
komentarz

No właśnie część widżetów mogę po prostu usunąć ,,X", ale akurat tego z wiadomościami nie i stąd pytanie. Jednak mi te widżety bardzo wolno chodzą (w przeciwieństwie do całej reszty), więc chyba na ten moment najlepiej zrezygnować ze wszystkich i szybciej się sprawdzi pogodę w przeglądarce niż tamto się łaskawie załaduje :P 

Gawel
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Win11 napisał:

No właśnie część widżetów mogę po prostu usunąć ,,X", ale akurat tego z wiadomościami nie i stąd pytanie. Jednak mi te widżety bardzo wolno chodzą (w przeciwieństwie do całej reszty), więc chyba na ten moment najlepiej zrezygnować ze wszystkich i szybciej się sprawdzi pogodę w przeglądarce niż tamto się łaskawie załaduje :P 

Tak to się nie da :) Możesz ewentualnie spersonalizować swoje zainteresowania, żeby mniej głupot wyświetlał 

Googlacz
komentarz
komentarz
44 minuty temu, Gawel napisał:

Tak to się nie da :) Możesz ewentualnie spersonalizować swoje zainteresowania, żeby mniej głupot wyświetlał 

Głupoty to on zawsze wyświetli, mam personalizacje a i tak mam artykuły typu. koniec świata za 2dni!?

ahaed
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Googlacz napisał:

koniec świata za 2dni!?

 

Co?

To zdecydowanie komplikuje moje plany na obecny długi weekend :lol2:.

4cHmEd
komentarz
komentarz
Dnia 17.10.2021 o 15:38, Gawel napisał:

Wczoraj zrobiłem format i postawiłem 11. Jak na razie wszystkie aplikacje działają, zobaczymy co będzie dalej. Jedynie co mnie wkurza to nowe menu start, szkoda że nie można przywrócić starego ?

Można zmienić położenie go na lewą stronę :)

Gawel
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, 4cHmEd napisał:

Można zmienić położenie go na lewą stronę :)

To zrobiłem od razu :) W 11 pasek zadań to porażka, nie wspomnę o kafelkach w menu start ;) Podobno we wcześniejszej kompilacji można było przywrócić stare menu, teraz już nie da rady 

seba84_2005
komentarz
komentarz
Win11
komentarz
komentarz (edytowane)
22 godziny temu, Gawel napisał:

Tak to się nie da :) Możesz ewentualnie spersonalizować swoje zainteresowania, żeby mniej głupot wyświetlał 

 Tak podejrzewałem. W końcu za darmo Microsoft tych reklam nie wtrynia :P Dzięki. Wywaliłem te widżety całkowicie.

 

 

To taki ogólny temat o Win11, więc ogółem powiem, że jestem mało wymagającym użytkownikiem, ale na moje potrzeby Win11 wystarcza. Jestem z niego zadowolony. Oczywiście widzę wady, np. brak możliwości przeciągania plików do paska zadań, ale i tak da się dodawać i usuwać ikonki z tego paska, a rzadko potrzebuję to robić, więc nie będę dramatyzował. Przyzwyczaiłem się do 10, a 11 jest podobna. 

eryk93
komentarz
komentarz

Korzystałem troche z W11 i według mnie troche za wcześnie by się przenosić z W10, może za rok jak jeszcze dopracują, aczkolwiek nie ma tragedii (Mówi to Linuxiarz) :D

seba84_2005
komentarz
komentarz

 

Win11
komentarz
komentarz

Ciekawa rzecz mnie spotkała. Wiadomo, że jak się zmieni nazwę jakiegoś folderu, a potem próbuje się go odpalić ze starej ścieżki, to nie zadziała. Ja czytałem plik PDF i w czasie czytania stwierdziłem, że zmienię nazwę folderu, w którym się znajdował. Wtedy litery w pliku zniknęły i pojawił się czarny ekran. Musiałem odpalić plik od nowa. Żadna tragedia, tylko taka ciekawostka, że już tak czasem robiłem i na żadnym innym Windowsie nie miałem z tego powodu problemów, a 11 nagle mi zrobiła kawał :P

  • 4 tygodnie później...
pabl00
komentarz
komentarz

System Windows 10 Pro zakupiony w wersji cyfrowej z Allegro za niższą cenę. Ryzykować instalację 11 ?

 

asdads.jpg

Googlacz
komentarz
komentarz
Dnia 16.10.2021 o 12:26, pabl00 napisał:

Ciekawe jak wygląda sytuacja instalując 11, mając aktywowany system Windows 10 z nieznanego źródła ? Przykładowo klucz z allegro aktywowany cyfrowo,

Działa normalnie, jak ze zwykłego klucza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.