x-kom hosting

Premiera Windows 11

elimssmile
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 24.06.2021 o 22:59, Niebieska napisał:

Cóż, co drugi Windows jest udany... ;) Taki trochę płaski, zobaczymy jak będzie się sprawował.

Nie sprawuje się najlepiej, ale pamiętajmy, ja jestem testerem, powiedzmy że Windows 11 "Jeszcze nie dotarł" ;)

Dnia 25.06.2021 o 20:31, ahaed napisał:

 

100% racji.

Miałem 98, XP, dosłownie chwilę Vistę (masakra), 7 i teraz 10.

Czyli poczekam na Win 12 ;)

Heh

Dnia 9.07.2021 o 16:04, pabl00 napisał:

Czytałem że niektórzy instalowali na i3 4 gen. i śmigało aż miło :)

Instalowali... Nie wiadomo czy tego dokonali.
Nie no a tak serio pobrali jedną wersję a kto będzie im tworzył kolejne modyfikowane wersje? Microsoft?
Zainstalowali wersję której nie zaktualizują i nie będzie aktualna w przyszłości.
Niezbyt mądre zagranie z ich strony ;)

Gość
komentarz
komentarz
Instalowali... Nie wiadomo czy tego dokonali.
Nie no a tak serio pobrali jedną wersję a kto będzie im tworzył kolejne modyfikowane wersje? Microsoft?
Zainstalowali wersję której nie zaktualizują i nie będzie aktualna w przyszłości.
Niezbyt mądre zagranie z ich strony
To ja nie mam od ponad 2 wieków windowsow (w sumie nigdy nie miałem), a wiem czemu nie ma i nie będzie windowsa 9 a Ty nie???

Właśnie z uwagi na Windowsy 9x. Aplikacje sprawdzały system przy pomocy pierwszej cyferki więc jakby był windows 9 to traktowałyby go jak 9x co nie jest dobre... To tak w skrócie oczywiście
elimssmile
komentarz
komentarz
Teraz, gavron7 napisał:

To ja nie mam od ponad 2 wieków windowsow (w sumie nigdy nie miałem), a wiem czemu nie ma i nie będzie windowsa 9 a Ty nie???

Właśnie z uwagi na Windowsy 9x. Aplikacje sprawdzały system przy pomocy pierwszej cyferki więc jakby był windows 9 to traktowałyby go jak 9x co nie jest dobre... To tak w skrócie oczywiście

Tak w skrócie. ZART.

Googlacz
komentarz
komentarz
55 minut temu, elimssmile napisał:

 

Instalowali... Nie wiadomo czy tego dokonali.
Nie no a tak serio pobrali jedną wersję a kto będzie im tworzył kolejne modyfikowane wersje? Microsoft?
Zainstalowali wersję której nie zaktualizują i nie będzie aktualna w przyszłości.
Niezbyt mądre zagranie z ich strony ;)

Napisałem przeciez ze można zainstalować manualnie przez CMD i nie ma tu żadnych modyfikowanych wersji, po prostu niektórzy używają instalatora z 10 aby zainstalować 11 i tyle.

Jak się dobrze zainstaluje to wu bedzie działać jak źle to nie będzie.

Sam instalowałem na i3 6gen i działa bez problemu wraz z aktualizacjami.

Wersję zaktualizują ale tu nawet nie chodzi o wersje, kto da sterowniki, wsparcie do windowsa 11 na np i5 7gen? no właśnie nikt dlatego nie opłaca się tego robić na głownym PC

A co do samej 11'stki to działa dobrze ale nie ma co wymagać, dopiero windows wyszedł z insider do bety a wszyscy myślą że już wszystko będzie działać.

Ja najwięcej czekam na directstorage.

  • Dobra wypowiedź 1
elimssmile
komentarz
komentarz
12 minut temu, Googlacz napisał:

Napisałem przeciez ze można zainstalować manualnie przez CMD i nie ma tu żadnych modyfikowanych wersji, po prostu niektórzy używają instalatora z 10 aby zainstalować 11 i tyle.

Jak się dobrze zainstaluje to wu bedzie działać jak źle to nie będzie.

Sam instalowałem na i3 6gen i działa bez problemu wraz z aktualizacjami.

Wersję zaktualizują ale tu nawet nie chodzi o wersje, kto da sterowniki, wsparcie do windowsa 11 na np i5 7gen? no właśnie nikt dlatego nie opłaca się tego robić na głownym PC

A co do samej 11'stki to działa dobrze ale nie ma co wymagać, dopiero windows wyszedł z insider do bety a wszyscy myślą że już wszystko będzie działać.

Ja najwięcej czekam na directstorage.

Sam jestem testerem wiec nie oczekuje wiele ;) Napisałeś idealne dopełnienie mojej wypowiedzi. Dzięki!

  • 2 tygodnie później...
Pentium320
komentarz
komentarz (edytowane)

Bez problemu można zainstalować na niewspieranym sprzęcie bez modyfikowania obrazu (protipy: regedit, dism, diskpart, bootrec). Zainstalowałem na - z punktu widzenia Win11 - totalnym antyku (i3-540 @ 4.5GHz, 4GB RAM DDR3, Geforce 6600GT 256MB :E, SSD Plextora 128GB, Gigabyte P55-UD3L), siłą rzeczy w trybie BIOS na MBR i działałby bez mniejszych problemów, w zasadzie bez różnic w wydajności między 11 a 10...

 

 

...jedyny problem jest taki, że upgrade grafiki to absolutny mus. Do 6600GT ostatnie sterowniki są pod Windowsa 8 z 2015 roku.

Pomijając już kwestię instalacji tych sterowników (instalator wywala bluescreen podczas instalacji, ręcznie przez menedżer urządzeń się "udaje" pomimo, ze zwraca błędy).

Wrażenia graficzne są albo "zielone" :E (yup, bluescreen w insiderze jest zielony), ogólnie bardzo często system wywala się z BSOD'ami z kodem błędu sterownika graficznego.

Albo glitche graficzne są niemalże wszędzie gdzie nowe UI:

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Do tego wszelkie animacje rwą się jak stare gacie. Generalnie obstawiam, ze gdyby wsadzić cokolwiek od GTX4xx w góre, to pewnie działałoby to idealnie.

 

Ogólnie build 22000.132 ma masę bugfixów i rozwiązuje już sporo bolączek (głównie związanych z explorerem, jak leaki pamięci czy losowe crashe), polecam sprawdzić jeśli ktoś dawno nie instalował. Byłbym skłonny powiedzieć nawet, że całkiem nadaje się do codziennego użytku.

Googlacz
komentarz
komentarz (edytowane)
7 minut temu, Pentium320 napisał:

Bez problemu można zainstalować na niewspieranym sprzęcie bez modyfikowania obrazu (protipy: regedit, dism, diskpart, bootrec). Zainstalowałem na - z punktu widzenia Win11 - totalnym antyku (i3-540 @ 4.5GHz, 4GB RAM DDR3, Geforce 6600GT 256MB :E, SSD Plextora 128GB, Gigabyte P55-UD3L), siłą rzeczy w trybie BIOS na MBR i działałby bez mniejszych problemów, w zasadzie bez różnic w wydajności między 11 a 10...

 

 

...jedyny problem jest taki, że upgrade grafiki to absolutny mus. Do 6600GT ostatnie sterowniki są pod Windowsa 8 z 2015 roku.

Pomijając już kwestię instalacji tych sterowników (instalator wywala bluescreen podczas instalacji, ręcznie przez menedżer urządzeń się "udaje" pomimo, ze zwraca błędy).

Wrażenia graficzne są albo "zielone" :E (yup, bluescreen w insiderze jest zielony), ogólnie bardzo często system wywala się z BSOD'ami z kodem błędu sterownika graficznego.

Albo glitche graficzne są niemalże wszędzie gdzie nowe UI:

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Do tego wszelkie animacje rwą się jak stare gacie. Generalnie obstawiam, ze gdyby wsadzić cokolwiek od GTX4xx w góre, to pewnie działałoby to idealnie.

 

Ogólnie build 22000.132 ma masę bugfixów i rozwiązuje już sporo bolączek (głównie związanych z explorerem, jak leaki pamięci czy losowe crashe), polecam sprawdzić jeśli ktoś dawno nie instalował. Byłbym skłonny powiedzieć nawet, że całkiem nadaje się do codziennego użytku.

Używam win 11 bardzo długo, codziennie i zero problemów.

ps. aktywuj windowsa :V

  • Haha 1
Pentium320
komentarz
komentarz (edytowane)
23 godziny temu, Googlacz napisał:

Używam win 11 bardzo długo, codziennie i zero problemów.

ps. aktywuj windowsa :V

 

 

I nie miałeś genialnych leaków pamięci: https://www.reddit.com/r/Windows11/comments/ov3y55/windows_explorer_memory_leak_important_please/ czy crashującego się regularnie explorera? dziwne :E. nawet pozgłaszałem im trochę tych błędów, ale niemalże wszystkie były już wcześniej poodkrywane, więc raczej to nie występowało tylko u mnie. Żeby nie było - teraz jest całkiem spoko

 

Jak mi kupisz licencję, to aktywuję :D, nie ma sensu, bo ten pecet i tak jest do crashtestów.

 

Swoją droga, build 22000.160 już dostępny: https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/08/19/announcing-windows-11-insider-preview-build-22000-160/

 

Googlacz
komentarz
komentarz
49 minut temu, Pentium320 napisał:

 

 

I nie miałeś genialnych leaków pamięci: https://www.reddit.com/r/Windows11/comments/ov3y55/windows_explorer_memory_leak_important_please/ czy crashującego się regularnie explorera? dziwne :E. nawet pozgłaszałem im trochę tych błędów, ale niemalże wszystkie były już wcześniej poodkrywane, więc raczej to nie występowało tylko u mnie. Żeby nie było - teraz jest całkiem spoko

 

Jedyny problem który się zdarzał to czasami to problem z interfejsem (crash ustawień), nie miałem żadnych leaków pamięci czy crashującego się exploera.

elimssmile
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Pentium320 napisał:

 

 

I nie miałeś genialnych leaków pamięci: https://www.reddit.com/r/Windows11/comments/ov3y55/windows_explorer_memory_leak_important_please/ czy crashującego się regularnie explorera? dziwne :E. nawet pozgłaszałem im trochę tych błędów, ale niemalże wszystkie były już wcześniej poodkrywane, więc raczej to nie występowało tylko u mnie. Żeby nie było - teraz jest całkiem spoko

 

Jak mi kupisz licencję, to aktywuję :D, nie ma sensu, bo ten pecet i tak jest do crashtestów.

 

Swoją droga, build 22000.160 już dostępny: https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/08/19/announcing-windows-11-insider-preview-build-22000-160/

 

Swoja droga nic ukazanego w aktualizacji tego builda nie jest nowe, wszystko bylo wczesniej tylko nie dokonczone. I czy tylko ja nie mam nadal tego zasranego paska na drugim ekranie?

  • 2 tygodnie później...
Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli panowie będę mógł zrobić update z 10 do 11 mając i74790K, 16GB RAM 1600MHz i Radeona R9 290?

Jestem ciekaw, skoro na i3 czwartej generacji śmiga to tym bardziej na i7.

  • 1 miesiąc później...
Googlacz
komentarz
komentarz

ps. Można zainstalować oficjalnie Windowsa 11!

W windows update powinna się wyświetlić aktualizacja o ile sprzęt jest wspierany.

Jeśli komuś się nie spodoba nowy system może powrócić do 10'tki, jest na to tylko 10 dni!

 

Dnia 4.09.2021 o 21:16, Zelazny napisał:

Czyli panowie będę mógł zrobić update z 10 do 11 mając i74790K, 16GB RAM 1600MHz i Radeona R9 290?

Jestem ciekaw, skoro na i3 czwartej generacji śmiga to tym bardziej na i7.

Nie polecam, microsoft ciągle z tym kombinuje i jak nie masz wymagań lepiej nie instaluj.

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

@Googlacz już zainstalowałeś?

 

Ciekawie jest to opisane: "Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 21H1"

 

Googlacz
komentarz
komentarz
15 godzin temu, Anawa napisał:

@Googlacz już zainstalowałeś?

 

Ciekawie jest to opisane: "Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 21H1"

 

Ja mam zainstalowany od wersji Insider.

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)
On 10/6/2021 at 8:19 PM, Googlacz said:

ps. Można zainstalować oficjalnie Windowsa 11!

W windows update powinna się wyświetlić aktualizacja o ile sprzęt jest wspierany.

Jeśli komuś się nie spodoba nowy system może powrócić do 10'tki, jest na to tylko 10 dni!

 

Nie polecam, microsoft ciągle z tym kombinuje i jak nie masz wymagań lepiej nie instaluj.

Dzięki, pojawiła się informacja o możliwośći aktualizacji, ale mój komputer nie spełnia wymagań.

Tylko 10 dni na zrobienie update'u czy powrótu do wersji 10?

Trochę szkoda, trudno, przecież nie będę kupował nowych bebechów żeby zainstalować jedenastkę.

Zelazny
komentarz
komentarz

Łudzę się nadzieją, że pojawi się w końcu informacja, że mogę zainstalować Win 11.

Gawel
komentarz
komentarz

Ja mam masło maślane :) 

Screenshot_1.jpg

  • Haha 3
Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Irytuje mnie to strasznie. No kuźwa trzy problemy. Dziwne bo czytałem, że wystarczy procesor dwurdzeniowy, a ja mam i7 4790.

Bez tytułu.png

Pentium320
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Zelazny napisał:

Dziwne bo czytałem, że wystarczy procesor dwurdzeniowy, a ja mam i7 4790.

 

No co ty, u mnie 14 rdzeni i 28 wątków nie wystarcza... :P

 

W praktyce, minimum 8-gen Intela i chyba 2-gen Ryzenów według "minimum"

Gość
komentarz
komentarz
No co ty, u mnie 14 rdzeni i 28 wątków nie wystarcza...
 
W praktyce, minimum 8-gen Intela i chyba 2-gen Ryzenów według "minimum"
U mnie też....
Na szczęście nie używam i nie będę używam Winówd2a46019eaee2f65fc0f755dd8618b35.jpg
Gawel
komentarz
komentarz

Kurza twarz, motyla noga tomka mazura. Jednak MS pomyślał i stwierdził że mogę zainstalować 11 :) Trzeba to opić

pabl00
komentarz
komentarz

Ciekawe jak wygląda sytuacja instalując 11, mając aktywowany system Windows 10 z nieznanego źródła ? Przykładowo klucz z allegro aktywowany cyfrowo,

eryk93
komentarz
komentarz

Dowiemy się gdy ktoś przetestuje :D 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.