x-kom hosting

Problem z wifi na laptopie z androidem (android x86)

Quboid
utworzono
utworzono

Dzień dobry,
zainstalowałem androida x86 na pc (lenovo yoga 300) i nie mogę się połączyć z internetem. Cały czas wyskakuje powiadomienie "Sprawdź hasło i spróbuj ponownie", ale kiedy to samo hasło wpisuję na innym komputerze to wszystko działa. Nie wiem czy to jest związane z tą instalacją androida czy muszę zainstalować jakieś sterowniki. Próbowałem uruchomić ponownie, ale nic to nie dało. Z góry dziękuję za pomoc. Jakby się dało to poprosiłbym o link do stronki ze sterownikami, gdybym musiał jakieś zainstalować (przeszukałem cały internet i nic nie znalazłem).

gavron7
komentarz
komentarz

W jaki sposób na androidzie chcesz zainstalować sterowniki? Masz roota? W ogóle chory pomysł z androidem na pc ale spoko, nie wnikam.

Generalnie nie wspierane kodowanie. Powiedz mi czy odpalałem na tym pc jakiś inny system i laczyles się z wifi? Dwie opcje są tylko możliwe:
Albo andek ma źle stery wrzucone albo masz kartę sieciową która nie wspiera tego kodowania które masz ustawione

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Ten laptop nie jest kompatybilny z androidem.

Quboid
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, gavron7 napisał:

W jaki sposób na androidzie chcesz zainstalować sterowniki? Masz roota? W ogóle chory pomysł z androidem na pc ale spoko, nie wnikam.

Generalnie nie wspierane kodowanie. Powiedz mi czy odpalałem na tym pc jakiś inny system i laczyles się z wifi? Dwie opcje są tylko możliwe:
Albo andek ma źle stery wrzucone albo masz kartę sieciową która nie wspiera tego kodowania które masz ustawione

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

łączyłem się z wifi

a to dałoby się coś zrobić, żeby ten internet działał?

gavron7
komentarz
komentarz
łączyłem się z wifi
a to dałoby się coś zrobić, żeby ten internet działał?
Nie z "wifi" tylko konkretnie tym routerem na tych samych ustawieniach

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Quboid
komentarz
komentarz
2 godziny temu, gavron7 napisał:

Nie z "wifi" tylko konkretnie tym routerem na tych samych ustawieniach

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

To jak to mam zrobić?

gavron7
komentarz
komentarz
To jak to mam zrobić?
Przeczytaj jeszcze raz. Przeanalizuj co napisałem i wtedy zadaj ewentualne pytania. Jeżeli masz z przeczytaniem ze zrozumieniem problem to zadzwoń do kuratorium że jest problem.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Quboid
komentarz
komentarz
6 godzin temu, gavron7 napisał:

W jaki sposób na androidzie chcesz zainstalować sterowniki? Masz roota? W ogóle chory pomysł z androidem na pc ale spoko, nie wnikam.

Generalnie nie wspierane kodowanie. Powiedz mi czy odpalałem na tym pc jakiś inny system i laczyles się z wifi? Dwie opcje są tylko możliwe:
Albo andek ma źle stery wrzucone albo masz kartę sieciową która nie wspiera tego kodowania które masz ustawione

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Przeanalizowałem i nie za bardzo wiem, o co ci tu chodzi. Informatykę ogarniam, ale nie znam się na takich rzeczach, dlatego zgłaszam się na forum. Mógłbyś mi to jakoś wyjaśnić?

gavron7
komentarz
komentarz

Widzę że jednak nawet nie ogarniasz o co pytasz... W poprzednim poście zacytowałes inny tekst...

Nie masz roota więc sterowników nie zainstalujesz, z resztą musiałbyś wiedzieć "coś więcej" a nie tylko ogarnianie.

Pytałem czy laczyles się z TEGO kompa do TEGO SAMEGO routera na TYCH samych JEGO ustawieniach. Bo jeśli tak to wina sterów a jeśli nie to wina PC

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Quboid
komentarz
komentarz

Na tym samym komputerze był windows 10 i wszystko działało, a żadnych ustawień nie zmieniałem. Router też ten sam.

Niebieska
komentarz
komentarz

Ten komputer nie jest kompatybilny z Androidem. Producent stworzył go pod Windowsa i pod ten system są sterowniki.

Quboid
komentarz
komentarz
7 minut temu, Niebieska napisał:

Ten komputer nie jest kompatybilny z Androidem. Producent stworzył go pod Windowsa i pod ten system są sterowniki.

Ten komputer jest tak beznadziejny, że tylko android na nim śmiga. Nie wiem, co mogę jeszcze z nim zrobić, żeby był użyteczny. A systemy typu Ubuntu nie łapią głównych rozszerzeń plików. 

Nie wiem jeszcze, czy na nich będzie wifi bezprzewodowe działało...

Niebieska
komentarz
komentarz

Na pewno nie na androidzie. Są inne linuksy, @gavron7 może Ci polecić jakiś pod kątem twoich potrzeb.

gavron7
komentarz
komentarz

Co to jest "główne rozszerzenia plików" a android Ci łapie? Skoro on tylko Java odpala??? Chyba że masz roota?

Ps. Co ty za głupoty gadasz że "tylko android" skoro android jest linuxem a każdy Linux jest taki sam?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



Quboid
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc

gavron7
komentarz
komentarz
Dzięki za pomoc
Nie obrażaj się tylko najnowmslniej na świecie odpal Linuxa i ciesz się życiem a nie będziesz cudowal...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Autor wątku ma słabego lapka, może doradź mu jakiegoś lekkie linuksa.

gavron7
komentarz
komentarz

DSL chociażby

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.