x-kom hosting

Klawiatura bluetooth i bitlocker

Marurban
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie,

 

Zachciało mi się pozbyć kabli, kupiłem Microsoft Bluetooth Compact, do tego dongla Edimax BT-8500 i okazuje się, że klawiatura nie działa podczas wpisywania hasła do bitlockera.

Płyta główna MSI Z170A Gaming M3, zaktualizowana do najnowszego biosu, sprawdziłem wszystko co się dało, wyłączyłem fast boota, testowałem różne porty. Znalazłem informację, że być może uruchomienie secure boot'a może pomóc, niestety jeszcze z obawy przed zablokowaniem sprzętu na amen tego nie zrobiłem.

 

Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać kupując inny dongle albo kartę sieciowa PCI? Może ktoś ma klawiaturę bluetooth i wszystko mu działa? (taka sytuacja może mieć miejsce z urządzeniami logitecha - mam myszkę bt od nich i w biosie wszystko śmiga, więc to musi być klawiatura, która nie posiada dongla w zestawie)

 

Z góry dzięki,

 

Pozdrawiam

gavron7
komentarz
komentarz

Mamy w pracy mychy i klawy bezprzewodowe ii śmigają w bios i wszędzie.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

W domu z resztą też mam i j.w.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Marurban
komentarz
komentarz
5 minutes ago, gavron7 said:

Mamy w pracy mychy i klawy bezprzewodowe ii śmigają w bios i wszędzie.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

W domu z resztą też mam i j.w.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Masz dongla bt z zestawu do nich czy kupiłeś osobno?

gavron7
komentarz
komentarz

Wszystko zestawowe, dellowe

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

@Marurban Wszystkie urządzenia Bluetooth muszą zostać sparowane z komputerem po starcie systemu. Myszki i klawiatury w których dołączone są adaptery USB w innych technologiach (unifying / lightspeed) działają już przy włączeniu zasilania PC.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.