x-kom hosting

Problem ze skalowaniem czcionek- Windows 7

BankaiGoku
utworzono
utworzono

Witam, 

 

Od pewnego czasu (być może doinstalowywałem wtedy jakiś font) mam problem ze skalowaniem czcionek w niektórych tekstach. 99% stron internetowych i plików PDF otwieranych w przeglądarce działa poprawnie, ale czasami w tym 1% dochodzi do ich wykrzaczenia. Mianowicie są one powiększone i wypixelowane. Na przykład, mam tak stale na stronie sklepu morele lub ostatnio w artykułach sportowych na onet (poniżej zamieszam ilustrację). Na początku myślałem, że to problem z czcionką sans-serif, ale później zweryfikowałem ten pomysł, gdyż na obu stronach font-family jest inny. Próbowałem naprawiać to poprzez instalowanie danych czcionek, ClearType, grzebanie we flagach przeglądarki, ale nic to nie dało. Jedynie zauważyłem, że po zrestartowaniu ustawień przeglądarki chrome://flags/, przez sekundę od wejścia na jedną z wyżej wspomnianych portali, czcionka wyświetla się normalnie, po czym zmienia się i odświeża na tą zepsutą. 

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły na naprawienie tego, bez radykalnych posunięć typu "przeinstaluj system"? 

 

 

sample.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

A sprawdź w trybie incognito.
Jeśli problemu nie będzie to problem z przeglądarką s raczej ustawieniami

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

BankaiGoku
komentarz
komentarz

Występuje to samo w incognito. Co ciekawe, sprawdziłem teraz obie strony przez przeglądarkę Chrome 90 i Opera 76. Rezultat ten sam, czyli czcionka się psuje.

Natomiast na Firefox 76.0.1 i Internet Explorer nie ma problemów. Czyżby to było związane z procesami Chromium?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.