x-kom hosting

Smartwatch z NFC

tihomax4
utworzono
utworzono

Szukam Zegarka czy tam smartwacha z możliwością płatności zbliżeniowej. Jak to wygląda ze strony technicznej. Czy kartę przypisuje się do zegarka czy tylko do telefonu i telefon łaczy się z zegarkiem ( tak jakby zegarek był zewnętrznym NFC dla telefonu, nie wiem jak to opisac poprawnie). Wiem że są problemy bo nie kazdy bank obsługuje każdą aplikacja do płatności a one są zależne od modelu. Wcześniej myślałem żę jak mi działa na telefonie to wystarczy podłacznie do zegarka z NFC ale chyba tak nie jest.

gavron7
komentarz
komentarz

Może i nie każdy bank obsługuje (nie wiem nie używam banków:p) ale można to zrobić na podobnej zasadzie jak zostajesz okradziony w bankomacie czy autobusie.. ale może nie powiem jak coby nie było... W każdym razie na każdym telefonie się da

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie na każdym, musi telefon mieć układ do obsługi NFC. 

  • Dobra wypowiedź 1
gavron7
komentarz
komentarz

No tak no. O tym nie mówię akurat

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

tihomax4
komentarz
komentarz

Chodziło mi bardziej o to że zegarmi maja albo garmin pay, google pay czy tak cos od iphona jeszcze. Ale np jak mam na telefonie NFC i tam działa wszystko spoko to da sie jakoś dalej przekazać ten sygnał w sensie połączyć sie przez bluetooth z zegarkiem  który tez ma nfc i nim płacić? Wiem że do zegarka sie po prostu przypisuje i wtedy tak jak byś miał kartę i nie potrzebował nawet telefonu w pobliżu. Ale właśnie w tym problem ze nie każdy zegarek obsługuje ten bank co ja używam. Są jeszcze jakiś obrączki NFC tylko nie wiem na jakiej zasadzie działają. 

 

gavron7
komentarz
komentarz
Chodziło mi bardziej o to że zegarmi maja albo garmin pay, google pay czy tak cos od iphona jeszcze. Ale np jak mam na telefonie NFC i tam działa wszystko spoko to da sie jakoś dalej przekazać ten sygnał w sensie połączyć sie przez bluetooth z zegarkiem  który tez ma nfc i nim płacić? Wiem że do zegarka sie po prostu przypisuje i wtedy tak jak byś miał kartę i nie potrzebował nawet telefonu w pobliżu. Ale właśnie w tym problem ze nie każdy zegarek obsługuje ten bank co ja używam. Są jeszcze jakiś obrączki NFC tylko nie wiem na jakiej zasadzie działają. 
 
Da się na pewno się da. W dzisiejszych czasach wszystko się da. Jak czegoś nie ma to wystarczy napisać i już, a skolei napisanie nie jest trudne.

Sądzę że nie znajdziesz żadnej fabrycznej aplikacji bo wydaje mi się że to co chcesz zrobić powoli staje się tematem illegal i w stylu hacking... Uważam że mocniej poszukasz i znajdziesz ale nie pomogę bo nie mam zegarka więc nie będę szukał softu do czegoś czego czego nie mogę sprawdzić.
;)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Zegarki też muszą mieć ten układ by można było nimi płacić. 

gavron7
komentarz
komentarz
Zegarki też muszą mieć ten układ by można było nimi płacić. 
Napisał że ma NFC ;)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Googlacz
komentarz
komentarz

Bez problemu się da ale zależy od modelu

Ja polecam coś z google pay lub garmin pay

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.