x-kom hosting

Nowy zestaw nie chce odpalić na starej karcie graficznej MSI

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
Kickers
utworzono
utworzono

Konfiguracja komputera:

Procesor Intel Core i7-10700KF 3,8GHz BOX (BX8070110700KF)
Płyta główna Gigabyte Z590 GAMING X
Chłodzenie SilentiumPC Fera 5
Zasilacz Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold
Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
Pamięć Crucial 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 Ballistix Black
dysk ssd PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
pasta Thermal Grizzly Kryonaut 1g
Karta graficzna MSI Radeon R9 270X 2GB 256 PCI-E GDDR5 Hawk
System operacyjny brak (nie został zainstalowany, bo problem pojawia się przed uruchomieniem zestawu)
 
antyvirus Avast Free
 
   

Witam, kupiłem sprzęt wypisany powyżej (wszystkie części oprócz karty graficznej, która pochodzi ze starego PC).

Po złożeniu zestawu, komputer nie chce się uruchomić, słychać 5x piknięcie. Okazało się że to prawdopodobnie problem z procesorem, który nie chcę odpalić ze starą kartą graficzną, prawdopodobnie ponieważ po wymianie karty graficznej na pożyczoną MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5, sprzęt poprawnie ładuje się do okna biosu, co ciekawe próbowałem z kilkoma innymi starymi kartami i one też nie chcą działać ale wszystkie one uruchamiają się na starszych komputerach.

Co może być przyczyną i czy jest sposób aby moja karta graficzna działała z tym zestawem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

anioł2009
komentarz
komentarz

Karta amd nie jest obsługiwana przez bios. Zaktualizuj bios do najnowszej wersji i licz na to że jej model znajdzie się w kodzie obsługiwanych gpu.

Ten przypadek często dotyczy starych kart graficznych amd.

  • Dziękuję 1
Kickers
komentarz
komentarz
20 minut temu, anioł2009 napisał:

Karta amd nie jest obsługiwana przez bios. Zaktualizuj bios do najnowszej wersji i licz na to że jej model znajdzie się w kodzie obsługiwanych gpu.

Ten przypadek często dotyczy starych kart graficznych amd.

Hmm, amd? obie karty są z MSI

W każdym razie po aktualizacji biosu do najnowszej wersji, nadal to samo :(

  • Haha 1
  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

r9 270 to karta na chipie amd... producent chłodzenia i pcb nie ma nic do tego i to że obie są MSI również nie ma znaczenia

No to pech jeśli aktualizacja biosu nie pomogła. To nie jest wina niczego innego jak samej karty skoro przecież 1070 wspomniana działa.

 

r9 270x jest z 2013 roku  a 1070 z 2016 / 2017 roku a więc spora różnica czasowa dla hardware'u

  • Dobra wypowiedź 1
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
WizardOne
komentarz
komentarz

Wybaczcie że wznawiam stary temat ale miałem ostatnio przeprawę z instalacja win11 i długo szukałem rozwiązania. Posiadam Radeona 580 powercolour red dragon, płyta główna msi b540 gaming plus max na ryzenie 1600af, po zmianie na uefi również nie miałem obrazu. GOP nie wykrywał karty, na szczęście miałem zapasową od nvidi na której ustawiłem wszystko i po przepięciu do windy logował bez problemu ale bez widocznego biosu przed uruchomieniem. Nie dawało mi to spokoju i znalazłem na karcie switch do zmiany biosu karty, na standardowym ustawieniu karty nie widzi ale na ustawieniu power saver już działało. Może komuś się przyda . 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.