x-kom hosting

Problem z wykrywaniem urządzeń przez AMD Radeon Software

Szalaku
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Po formacie komputera program AMD Radeon Software przestał wykrywać moje GPU oraz Procesor CPU.  Czy ktoś jest w stanie mi z tym pomóc?

 image.png.399fa9baf05dea896f3e022070e7e2e4.png

saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)

Aktualna wersja AMD Radeon Software? Nie rozumiem trochę tego, przecież pokazuje Ci procesor itd. Chodzi Ci o znaczek ptaszka i x?

image.png.d8b20a3e69d68a9413a631a013e7223a.png

Szalaku
komentarz
komentarz (edytowane)

Chodzi mi ogólnie o to, że nie mogę regulować obrotów wiatraka, dostroić GPU itd. w Radeon Software, przez to, że mam te ''Wyszukiwanie'' cały czas i program nie widzi mojego sprzętu. (Przynajmniej takie mam wrażenie, ale możliwe, że jest jakiś inny problem przez który nie mogę nic regulować itd.)

 

Tak, wersja aktualna.

 

''Chodzi Ci o znaczek ptaszka i x?'' - Mniej więcej, ale problem polega na tym ze ja nie mam żadnego z tych znaczków, tylko napis ''Wyszukiwanie'' jak najadę w miejsce w którym powinny się one znajdować.

 

 

saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)

Skoro po formacie Ci to nie działa, to nie wiem.. Bo może byc tak że się nie da regulować tego procesora itp. A jaka dokładniej wersja, ta nowa(21.5.1), czy z WHQL(21.4.1)?

 

Co do tych znaczków ptaszka i x to pokazuje tylko na grach automatycznie wykrytych przez Radeon Software, sam tak mam że na gta5 pokazuje, ale już na gta sa nie.

 

Szalaku
komentarz
komentarz

Wersja (21.5.2), tylko dziwne, że w MSI Afterburner można normalnie regulować obroty wentylatora, a w AMD Radeon Software nie da się tego zrobić, a przed formatem normalnie można było. Poza tym teraz wentylatory chodzą na 100-300 obrotach na minutę dopóki nie ustawie ich na więcej niż 80%. Sterowniki wszystkie mam niby wgrane w Biosie nie mam możliwości zmiany obrotów wentylatora i nie za bardzo wiem co mam zrobić.

saharz8731
komentarz
komentarz

Spróbuj pobrać 21.4.1, WHQL oznacza sprawdzone i polecane sterowniki, natomiast obecnie 21.5.2 jest betą do testowania, czyli mogą pojawiać się tam błędy, bugi itp.

Szalaku
komentarz
komentarz

Spróbuję, ale nie wydaje mi się, że w tym tkwi problem, ponieważ na starszych wersjach miałem taki sam problem.

Googlacz
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaka specyfikacja PC? 

Szalaku
komentarz
komentarz (edytowane)

Specyfikacja: 

Karta graficzna: AMD Radeon R9 380 series

Procesor: Intel Xeon E3-1230 v2 @ 3.30GHz

System: Windows 10 64-bit

Płyta główna: Lenovo Mahobay

RAM: 16GB

Zasilacz: Tacens Radix ECO 500

Dysk 1: KINGSTON A400 480GB SSD

Dysk 2: Adata SU700 SSD

 

Googlacz
komentarz
komentarz
9 minut temu, Szalaku napisał:

 

 

Płyta główna: Lenovo Mahobay

 

 

Podaj dokładniej bo nie ma takiej płyty głównej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.