x-kom hosting

Czy serwer DHCP może przydzielić ip z banem

Zbigniew337
utworzono
utworzono

Jak w temacie zastanawia mnie to czy jeżeli ktoś w internecie dostanie bana na IP np w minecraft i zresetuje ruter zmieniając swoje IP to jego z banem wróci do puli to jeżeli ja bym też zresetował ruter i dostał akurat IP z jego banem to by mnie obowiązywała banicja? i analogicznie z vpn'ami czy jeżeli ktoś by dostał bana na IP używając vpn a ja potem był używał tego samego IP z tego samego vpn'a to bym nie mógł dołączyć na ten przyjmijmy serwer minecraft?

Gość
komentarz
komentarz

Widzę że dziecko pyta ale mądrze więc odpowiem :) masz już plusika za pytanie a mało ludzików z forum ma u mnie plusy co widać po moich wypowiedziach.

Tak, jest dokładnie jak mówisz ale sprawa dotyczy jednego operatora. Czyli jeżeli to samo napiszesz odnośnie jednego ISP to wszystko się zgadza. Natomiast jeżeli uważasz że możesz mieć moje IP ot tak po prostu to nie nie możesz. 
Generalnie zadziała to tak u każdego operatora działa to identycznie - jeśli masz publiczny adres IP jestem stały to czy swój sprzęt zresetujesz raz czy 1000000 i tak będziesz miał ten sam adres IP publiczny. A co za tym idzie jak dostaniesz bana to ban będzie twój i tylko twój.

 Jeśli masz adres IP publiczny zmienny (np neostrada) to co pewien czas zwykle 24 godziny lub restart urządzeń możesz ale nie musisz dostać inny adres IP. Adres ten mógł wcześniej zostać zbanowany gdzieś i wtedy ty będziesz się z tym bujał bo teraz należy do ciebie.

Jeśli w ogóle nie masz adresu publicznego, to sytuacja bardziej się komplikuje bo to już zależy od operatora.
Przypadek 1: może być tak że na przykład całe osiedle albo jakaś jego część wychodzić zawsze tym samym adresem. Wtedy jeżeli twój kumpel z klatki obok dostanie bana to ty z automatu też.
Przypadek 2: może być tak że operator ogólnie daję pewną pulę na przykład 255 adresów na wszystkich użytkowników. Wtedy co pewien czas będziesz wychodził różnymi adresami. Wtedy zasada jest taka sama jak w przypadku adresu publicznego zmiennego.

Jak sprawdzić czy masz publika czy nie opisałem tutaj

https://www.forumpc.pl/topic/486831-pewnie-tu-jest-tw%C3%B3j-problem-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-w%C4%85tek/


 

Niebieska
komentarz
komentarz

Co do bana na IP to mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że on dotyczy właśnie konkretnego IP a nie osoby. Parę lat temu na jednym ze swoich musiałam zbanować IP jednego usera, któremu odwaliło, zakładał multikonta. Miał internet z T Mobile i nie bardzo wiedział jak działa dynamiczne IP (na moje szczęście). Po około roku gdy z telefonu weszłam na forum okazało się, że nie mogę wejść na własny serwis bo był ban na IP. Telefon mam w sieci T Mobile i przydzieliło mi IP tamtego usera. 

Zmiana IP pomogła. 

Gość
komentarz
komentarz

Jak sama nazwa mówi ban na IP :P

Ale usera można identyfikować nie tylko po IP (tak coby ktoś nie wiedział), wszystko zależy gdzie konkretnie dostał bana i jak do tego miejsca się dostaje.

Jeśli tylko przez przeglądarkę (bez pluginów i instalacji dodatkowych softów) to np:

- po IP

- po nazwie usera

- po adresie email

Jeśli dana rzecz wymaga dodatkowego softu to już tak naprawdę może być ban na wszystko łącznie z numerem licencji windowsa :P 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.