x-kom hosting

"UNEXPECTED STORE EXCEPTION" oraz "PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED"

TooMii0
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,
Posiadam komputer złożony w zeszłym roku:

 

- Karta graficzna XFX Radeon RX 570 RS XXX Edition 8GB GDDR5 (RX-570P8DFD6)
- Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF, 3.2GHz, 16 MB, BOX (YD1600BBAFBOX)
- Pamięć GoodRam DDR4, 8 GB, 2400MHz, CL17 (GR2400D464L17S/8G)
- Napęd Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS
- Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)
- Płyta główna Asus PRIME B450M-A
- Dysk Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM010)

- System Windows 10 Professional

 

I od pewnego czasu mam z nim same problemy... To przy wybudzaniu z hibernacji zwieszał się i resetował, to raz na jakiś czas (czasami trzy razy w dniu, czasami raz na tydzień) wywalają blue screeny najczęściej "Kod zatrzymania: UNEXPECTED STORE EXCEPTION" i po nim "Kod zatrzymania: PROCESS1_INITIALIZATION_FAILED".
Dzieje się to różnie, czasami nic kompletnie nie robie na komputerze a blue screen wyskoczy, czasami przy odpalaniu jakiejś gierki, a czasami przy przełączaniu folderów...
Posiadam aktualne sterowniki, nie mam dodatkowego antywirusa (używam tylko Windows defeder), przeskanowałem dysk pod kątem bad sectorów - nie znalazł ani jednego.

 

Nie wiem już sam co robić, gdzie szukać błędu i jak go wyeliminować, ponieważ nie znam się aż tak na sprzęcie. Zastanawiam się czy czasami czegoś nie poprzestawiałem w Biosie jak chciałem ustawić bootowanie przy instalacji systemu, ale nie wiem nawet jak to teraz sprawdzić czy jest dobrze ustawiony czy źle (o ile to w ogóle ma coś wspólnego z tymi blue screenami).
Mógłbym prosić o jakieś porady, sugestie, co mógłbym jeszcze ewentualnie sprawdzić, podesłać Wam, żeby dojść do przyczyny tych blue screenów?

 

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.


Teraz tak myślę i wpadłem na pewien pomysł. Ponieważ do kontaktu mam podłączoną listwę na 5 wejść, z czego wszystkie mam zawsze zajęte (TV, dekoder od TV, modem od internetu, monitor, komputer). Może być tak, że gdy powiedziemy chce odpalić jakąś gierkę, komputer nagle zaczyna potrzebować więcej prądu, a przez to że mam podłączone tyle rzeczy nie może go dostać i wtedy się zwiesza, powodując blue screeny i resety?

Edytowane przez TooMii0

TooMii0
komentarz
komentarz

 

Dziś podczas skanowania systemu Windows Defenderem wyskoczył ponownie blue screen UNEXPECTED STORE EXCEPTION a po samoczynnym resecie komputera pojawił się kolejny :(

 

Komputer znów się zresetował, odpalił się normalnie i udało się przeskanować bez żadnego problemu Windows Defenderem. Znalazł mi coś takiego: "Virus: win32/floxif.h" i nie mogę tego normalnie usunąć. 

Jakieś pomysły co robić dalej? 

IMG_20210526_102223.jpg

TooMii0
komentarz
komentarz

 

Powód blue screenów jest zawsze ten sam. Dziś komputer się zwiesił i zresetował od razu po uruchomieniu go.
Proszę o jakieś porady, bo naprawdę nie wiem co ja mam robić...

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.