x-kom hosting

Jak podłączyć PC do telewizora LCD HD ready?

Bingola
utworzono
utworzono

Chcę oglądać filmy z napędu DVD mojego PC na telewizorze LCD HD Ready (Philips 32'). Podłączyłem prawidłowo oba sprzęty kablem HDMI, ale w TV słychać tylko dźwięk, nie ma obrazu. Czy trzeba coś skonfigurować w karcie graficznej (GeForce 8400GS 256 MB TV/DVI) albo w ustawieniach monitorów? Prosiłbym o wyjaśnienie krok po kroku, bo niestety jestem zielony w tym temacie.

PS. na monitorze komputera film wyświetla się normalnie!

BlackRaven
komentarz
komentarz

Bo karta graficzna nie przesyła Ci dzwięku tylko obraz!! Musisz wyprowadzić dźwięk osobno z karty dźwiękowej (pewnie kablem minijack - 2x Cinch).

piku
komentarz
komentarz

Włącz klonowanie obrazu w opcjach sterownika. BlackRaven, przeca napisał że ma dźwięk ez obrazu :P Swoją drogą fajna grafa, która dźwięk płodzi :P

BlackRaven
komentarz
komentarz

Heh, dzięki Piku, faktycznie coś mi się przestawiło w oczach ;) Sorry za wprowadzanie w błąd. Bingola: zrób tak jak pisze Piku, napisz też jakim dokładnie kablem podłączyłeś, oraz do jakich wejść w w kompie i TV...

Tomek
komentarz
komentarz

TV LCD najlepiej podłacz za pomocą kabla D-SUB

Połaczenie komputera z TV kablem HDMI sprawia często problemy.

Upewnij się, że podłączyłeś wogóle przez HDMI

HDMI może przesyłać dzwięk ale napewno w karcie graficznej tego dzwięku nie znajdzie.

Więc musisz podłączyć dodatkowy kabel od karty dzwiękowej do wejścia audio w TV.

np. mini jack na cinch.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.