x-kom hosting

Podłączenie bazy danych do strony HTML przy pomocy XAMPPa

d3LY
utworzono
utworzono

Witam, mam gotową stronę (cały folder plików z HTML, JS, CSS, obrazkami etc.), chciałbym wyświetlić w niej tabelę którą przygotowałem w MySQL,
mam do tego gotową podstronę.
Sęk w tym, że nie potrafię wrzucić całej tej strony do XAMPPa tak żeby dało się ją przejrzeć, a o wykonaniu skryptu PHP to już w ogóle nie ma mowy.
Wszystkie strony na ten moment są w formacie xxxx.html, podejrzewam, że będę musiał je zmienić na xxxx.php, a co za tym idzie wszystkie odnośniki w kodzie.
Co powinienem zrobić?

gavron7
komentarz
komentarz

Właśnie to co napisałeś. Skoro masz skrypty w phpie to właśnie takie rozszerzenie muszą mieć pliki że skryptami.
W plikach odwołujących się do bazy oczywiście odpowiednie adresy bazy, no i sama baza danych musi być działająca :)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

-n3veR
komentarz
komentarz
5 godzin temu, d3LY napisał:

chciałbym wyświetlić w niej tabelę którą przygotowałem w MySQL,
mam do tego gotową podstronę.

 

5 godzin temu, d3LY napisał:

Wszystkie strony na ten moment są w formacie xxxx.html

 

Czyli nie masz w sumie gotowej podstrony, bo trochę inaczej ona będzie wyglądać jak wepniesz w nią PHP ;) 

Jeżeli nie korzystasz choćby ze wzorca MVC, to trzeba będzie zrobić tak jak Pan Wiesio z Blok Ekipy - na odpierdol :D 

 

Połącz się do bazy z XAMPP za pomocą PDO / mysqli, wykonaj zapytanie (nie wiem jakie, bo nie podałeś nawet schematu bazy) i wyniki otrzymasz w arrayu / collecion. To z kolei wystarczy wrzucić do foreach i wyświetlić to co potrzebujesz :) 

Wszelkie info znajdziesz w dokumentacji PHP: https://www.php.net/manual/en/ oraz na StackOverflow: https://stackoverflow.com/questions/tagged/php

 

No i najważniejsze! Pamietaj, żeby mieć wszystkie pliki w (pod)katalogu /htdocs/ ;) 

No i nie zapomnij pisać w razie problemów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.