x-kom hosting

Czy mój zasilacz da radę.

Dadex
utworzono
utworzono

Hej. Krótko i na temat. Oto mój sprzęt:

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC 6G, 6GB GDDR6 (GV-N166TOC-6GD)

Procesor AMD Ryzen 5 2600, 3.4GHz, 16MB, BOX (YD2600BBAFBOX)

Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK

Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 32 GB, 3000MHz, CL16 (PV416G300C6K)

Dysk SSD Patriot Burst 480GB SATA3 (PBU480GS25SSDR)

ADATA XPG SX8200 Pro 1TB SSD

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)

Obudowa Genesis TITAN 750 Czerwony (NPC-1125)

 

Pytanie jest następujące. Planuję wymianę procesora (głównie chodzi o montaż video w Adobe Premiere, w gry gram bardzo rzadko, a w zasadzie w ogóle). Czy wymiana na Ryzena 3700x nie będzie wymagała wymiany zasilacza? Mój obecny da radę? Co jeśli poszedłbym wyżej i zapragnął Ryzena 3900x? Wtedy już raczej zasilacz mocniejszy jak mniemam?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Która wersja Premiere Pro?

 

Zmiana na 3700X zbytnio wiele nie da, tym bardziej jak lecisz z akceleracja GPU.

Prędzej bym szedł w zmianę platformy na CPU z obsługą IQS.

 

12 minut temu, Dadex napisał:

Czy wymiana na Ryzena 3700x nie będzie wymagała wymiany zasilacza? Mój obecny da radę?

Wystarczy choć to taka sobie jednostka pod względem jakości. 

Dadex
komentarz
komentarz (edytowane)

Premiere 2020 Pro.

Rozwiniesz bardziej proszę? Co z 3900x?

Edytowane przez Dadex
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

 

Dadex
komentarz
komentarz

Czyli reasumując, Ryzen, nawet 3900x to średni pomysł pod montaż Adobe Premiere? 

  • 2 lata później...
Dadex
komentarz
komentarz

Hej. Ponawiam pytanie, tylko nie biorąc po uwagę już montażu, który pojawia się u mnie sporadycznie, chodzi mi tylko o to czy zasilacz będzie wystarczający. Planuję wymienić procesor na Ryzen 5800x lub 5900x a następnie za jakiś czas kartę na powiedzmy rtx 4070 super (jak już będzie). Przy wymianie karty wiem, ze zmiana zasilacza mnie nieminie, ale na razie chodzi mi tylko o sam procesor. Raz na czas trochę gram, trochę działam w Blenderze i czasem montuje w premiere PRO. Nie robię jednak tego na tyle często bym zmieniał platofrmę na intela.  

 

1. Czy zasilacz da radę bez stresu z nowym prockiem?

2. Czy taka modyfikacja kompa jest sensowna?

  • 2 miesiące później...
Dadex148
komentarz
komentarz

Cześć. Miałem problem z zalogowaniem się do poprzedniego konta, więc piszę z nowego. Z racji faktu, że będę  jednak sporo montować w Adobe Premiere Pro to wymiana bebechów w kompie jest nieunikniona. Plan jest taki (chyba, że ktoś mnie poprawi), że zostawiam póki co ze starego kompa kartę graficzną (Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC 6G, 6GB GDDR6 (GV-N166TOC-6GD), pamięć (Patriot Viper 4, DDR4, 32 GB, 3000MHz) i dyski, a jak się uda to obudowę i zasilacz.

 

Myślę, że przy zachowaniu starego zasilacza i obudowy mógłbym pójść w i5 12600k + jakaś płyta B660? i chłodzenie? 

Ewentualnie i7 12700k ale tu pewnie już nowy zasilacz i budowa plus z690/790 i droższe chlodzenie?

 

Ewentualnie może i5 13600k? 

 

Mówimy o nowych podzespołach. Mam jeszcze opcję używki: i7 11700k z chłodzeniem, Gigabyte Aorus Elite B560M za jakieś 1200 zł.

Ktoś coś poradzi?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Zamiast brać 12600K na Z790 weź sobie i5 14500 na B760 gdzie masz więcej rdzeni I łatwiej też taki procesor schłodzić.

Obudowa do wymiany bo ta podchodzi pod piekarnik.

Dadex148
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie jak czytam to ten procek ma sens. Mam nadzieje, że ten procek da rade w premierce, najbardziej zależy mi na komfortowej pracy na timelinie, czas renderu jest raczej drugorzędny. Jakąś konkretną płytę, chłodzenie i obudowę polecisz? Zasilacz zostawić ten 500W i wymienić kiedyś przy zmianie karty (docelowo rtx 4070 super), czy nie ryzykować i kupić nowy. Jak tak to jaki?

Dadex148
komentarz
komentarz

Teraz pojawia się pytanie, czy warto przejść na ddr5 do moich zastosowań?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Dużej różnicy nie będzie. Mimo wszystko masz już spokój z zakupem pamięci na przyszłość. 

Z drugiej strony odchodzi Ci zakup pamięci na teraz, cena płyty z DDR4 to praktycznie te same pieniądze.

Dadex148
komentarz
komentarz

A co myślisz o obudowie Endorfy arx 700 air? Jest teraz do dostania za 350. Będzie lepsza od tej podanej przez Ciebie czy niekoniecznie?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Tam nie ma z przodu filtra przeciwkurzowego także słabo.

Dadex148
komentarz
komentarz

Jeszcze jedno pytanie, żeby nie zakładać nowych tematów. Widzę, że dyski m.2 mają znacznie podrożeć, więc skoro bede miał na nowej platformie więcej gniazd, pomyślałem o dokupieniu jeszcze jednego dysku 1 TB. I tu moje pytanie czy warto dopłacić do takiego Samsunga 980 PRO, czy wystarczy np. Lexar NM710. Platforma i tak nie bedzie topowa wi3c pytanie czy odczuję różnice w Adobe Premiere. Ewentualnie jakiś inny?

Miedziany
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego co piszesz to zamierzasz pracować na Adobe Premier, a to się wiąże z przesyłaniem ciężkich plików, dlatego w Twoim przypadku polecam Ci dopłacić do Samsunga.

Samsung 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe 980 PRO - 7000MB/s prędkość odczytu i 5000MB/s prędkość zapisu

Lexar 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NM710 - 5000MB/s prędkość odczytu i 4500MB/s prędkość zapisu.

 

Nawet zastanowiłbym się nad czymś pojemniejszym i szybszym: 
Kingston 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe KC3000 - 7000MB/s prędkość odczytu i 7000MB/s prędkość zapisu, 2TB

MSI 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Spatium M480 Pro - 7400MB/s prędkość odczytu i 7000MB/s prędkość zapisu, 2TB

Edytowane przez Miedziany
Dopisanie alternatywnego rozwiązania.
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

@Miedziany jako sens polecać 980 Pro jak za 420zl jest szybszy KC3000?

NM710 to jest budżetówka PCIE 4.0 bez DRAM.

 

Spatium M480 bardziej się grzeje jak KC3000 i przy długim obciążeniu też gorzej wypada.

Miedziany
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer Wpierw w odpowiedzi na pytanie o te dwa dyski (980 PRO i NM710) poleciłem wybrac 980 PRO, a dopiero później dopisałem alternatywne rozwiązanie właśnie z KC3000, ale 2TB. 

Miedziany
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer Nigdzie nie napisałem, że się znam, albo jestem ekspertem układów elektronicznych :) polecam produkty, które znam, których używam lub używają osoby, którym te produkty polecałem. Produktów jest cały świat i pierdyliard więcej, nie znałem tej sytuacji z wadliwą serią zasilaczy ;) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.