x-kom hosting

Internet z satelitów Muska, jak odbierać?

jaco45
utworzono
utworzono (edytowane)

Na wstępie chcę przeprosić jeśli nie w tym dziale chcę zadać moje pytanie ale nie umiałem znaleźć odpowiedniego do zadania mojego pytania.

A teraz moje pytanie.

Czy wiadomo już jak będzie można odbierać Internet z satelitów Muska?

Czy będzie do tego potrzebny jakiś sprzęt? 

Noo.. nie wiem..., może antena satelitarna, a może jeszcze jakaś inna, może router bezprzewodowy?

Czy wystarczy tylko sam laptop, telefon komórkowy i wyszukanie na nich połączenia z tymi satelitami i już by było możliwe odbieranie Internetu z satelitów Muska?

Interesuje mnie to..., bo po prostu jestem ciekaw jak będzie można odbierać Internet Muska z jego satelitów.

Czy u mnie w Wieruszowie w woj. łódzkim też będzie możliwość odbioru Internetu Muska z tych satelitów?

gavron7
komentarz
komentarz

Ja pitolę....
Może najpierw ogarnij trochę podstaw s później pytaj...

Jakbyś nie spał na fizyce to wiedziałbyś że..
Odebrać sobie możesz i agrafka, nożyczkami czy czymkolwiek będziesz miał ochotę. Nawet Twoje ciało odbiera fale radiowe.
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale internet jest komunikacja dwustronna. Packetradio było jednostronna i można było sobie patrzeć co ktoś robił ;)
Abys odebrał coś z satelity musisz najpierw jej powiedzieć że jesteś i chcesz jakieś dane, aby to zrobić musisz nadać coś do niej a co za tym idzie musisz mieć antenę skierowana w satelitę z którym chcesz się skomunikować i oczywiście odpowiedni sprzęt.
Poczytaj sobie jak działa internet satelitarny. Żadna nowość bo to już było dostępne w latach 90tych. Ale nadal prędkości są.... Hmmm... Kijowe, o opóźnieniach nawet nie wspomnę bo na pewno nie pograsz i nie ważne czy będziesz miał internet Musk, Krzak czy Orange. Jeśli jest to internet satelitarny to fizyki nie przeskoczysz (przynajmniej nie za Twojego życia) ;)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • 2 tygodnie później...
anioł2009
komentarz
komentarz

Instalacja tego neta to koszt 2000 dolarów wzwyż. O samym tego rodzaju internetu napisał Ci Kolega wyzej :)

Googlacz
komentarz
komentarz
Dnia 16.05.2021 o 10:39, jaco45 napisał:

Na wstępie chcę przeprosić jeśli nie w tym dziale chcę zadać moje pytanie ale nie umiałem znaleźć odpowiedniego do zadania mojego pytania.

A teraz moje pytanie.

Czy wiadomo już jak będzie można odbierać Internet z satelitów Muska?

Czy będzie do tego potrzebny jakiś sprzęt? 

Noo.. nie wiem..., może antena satelitarna, a może jeszcze jakaś inna, może router bezprzewodowy?

Czy wystarczy tylko sam laptop, telefon komórkowy i wyszukanie na nich połączenia z tymi satelitami i już by było możliwe odbieranie Internetu z satelitów Muska?

Interesuje mnie to..., bo po prostu jestem ciekaw jak będzie można odbierać Internet Muska z jego satelitów.

Czy u mnie w Wieruszowie w woj. łódzkim też będzie możliwość odbioru Internetu Muska z tych satelitów?

Starlink... 

Podobno w czerwcu mają wysyłać sam net kosztuje okolo 350/450zł mies plus antena, router zestaw kosztuje 2500zł

Starlink akurat ma dość dobre prędkości i mały ping ale swoje to kosztuje ja bym na razie nie inwenstował no chyba ze zamierzasz podróżować i w kilku krajach w różnych miejescach mieć ciągle dobrego neta

Starlink ma stanieć i będzie tańszy ale jeszcze nie teraz... to nowa technologia i swoje kosztuje.

 

No chyba że stać cię i faktycznie w twojej okolicy nic dobrego nie ma to bierz :)

https://www.starlink.com

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.