x-kom hosting

Problem z połączeniem do bazy danych postgresql

Krute
utworzono
utworzono

Witam, mam pytanko, próbuje się podłączyć do bazy danych postgresql przez program ale nie chce mi to działać wyrzuca taki błąd
1518253323_obraz1.png.615d2dd51509adb9be5a2a1fc21e3a20.png

obecnie serwer stoi na ubuntu 16.04 ale było testowane też na debianie oraz na windowsie

bazę postgresa którą instaluje i którą muszę mieć to 10.

potrzebuje najpierw sprawdzić czy mam połączenie przez program aby móc się zaciągnąć bazę do głównego programu który ma korzystać z bazy.

przez konsole jak wpisuje psql to normalnie się łączy i wszystko działa.
Mam już jeden serwer z tą bazą zrobiony który działa i wszyscy obecnie pracują, ale stawiam drugi aby mieć dodatkową kopie zapasową. przegrywałem już konfigurację z tamtego serwera ale to właśnie daje ten sam komunikat.

dodam jeszcze że jak próbuję przywrócić bazę danych to zaczynają się takie krzaki
obraz2.png.e5e3ebd80ff38f06a2c8b672f158fc8e.png

Problem z połączeniem do bazy danych postgresql

i baza nie działa poprawnie.

na innym serwerze testowym który wcześniej ktoś stawiał baza wypakowuje się bez najmniejszego problemu.

Czy ktoś się spotkał już z takim problemem i jakoś to rozwiązał.

gavron7
komentarz
komentarz

Gdzie to odpalasz? Jak lokalnie to czemu łączysz się przez adres sieciowki a nie localhost? Bazy danych i inne serwery z reguły bez zmian nasłuchują na lo. Więc trzeba to zmienić

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Krute
komentarz
komentarz

Program odpalam na Windowsie a serwer stoi na linuxie, a lokalnie działa jak w konsoli wpisze psql

 

gavron7
komentarz
komentarz

No musisz w konfigu zmienić localhost na 0.0.0.0/24

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Jeszcze dodatkowo nie wiem czy FW nie blokuje. Pokaż iptables -l lub iptables -L nie pamiętam czy duże czy małe

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.