x-kom hosting

,,Ograniczone taktowanie pamięci karty graficznej.

Olesław
utworzono
utworzono

Cześć, otóż mam problem, gdy zacząłem grać w Lola, to wtedy zobaczyłem bardzo niskie klatki pomimo karty graficznej 4GB Ram. Postanowiłem pobrać CPU-Z i tam się okazało, że zamiast taktowania 1600MHz mam 800. Moja karta graficzna to: Zotac GT730 4GB Zone Edition DDR3. Mój kuzyn ma tą samą kartę i jego klatki są jak najbardziej porządku. image.png.7126ef66c19082fd040ba86816a5d133.png tutaj jest zdjęcie z CPU-Z a tutaj z zotac.com czyli głównej strony producentaimage.png.9b24d5ce3db4fb14c309e84652f9f7f1.png. Proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam. Aleksander

Youki
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Olesław napisał:

bardzo niskie klatki pomimo karty graficznej 4GB Ram

Co ma piernik do wiatraka? :E Ilosc VRAM nie okresla wydajnosci GPU, ktora w tym przypadku jest bardzo marna.

 

Poczytaj sobie o roznicach w czestotliwosci taktowania rzeczywistej a efektywnej, dlaczego producenci podaja inne wartosci, a programy inne.

 

3 godziny temu, Olesław napisał:

Mój kuzyn ma tą samą kartę i jego klatki są jak najbardziej porządku

A cała reszta, też ta sama, ten sam system operacyjny, te same podzespoły, ta sama rozdzielczosc?

 

Za bardzo ograniczasz wszystko do jednego, w tym przypadku dosc marnego podzespołu :)

Olesław
komentarz
komentarz

No wszystkie podzespoły te same, bo komputery były zamawiane u tego samego kolesia

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)
Quote

że zamiast taktowania 1600MHz mam 800

To jest akurat w normie, tak działa pamięć DDR. 800 MHz to rzeczywiste taktowanie, 1600 MHz to tzw. taktowanie efektywne, pomnożone przez 2 bo dane są przesyłane 2x na cykl zegara. Czyli zegar pamięci fizycznie ma taktowanie 800 MHz, ale działa jakby miał 1600 MHz. Jakby karta była GDDR5 zamiast DDR3, to różnica byłaby nawet nie x2, ale x4.

 

A osiągi masz niskie, bo 730, jeszcze na DDR3 64-bit to faktycznie bardzo słaba karta, gorsza od współczesnych grafik zintegrowanych. Więc jeśli masz jakąś w miarę współczesną integrę być może da się poprawić osiągi... wyciągając GT730 z komputera i przełączając monitor na integrę :E

Edytowane przez rafalluz
Olesław
komentarz
komentarz

@rafalluz Okej dzięki za pomoc!

@rafalluz a jakbym zainfestował w karte graficzną, 2GB, ale z GDDR5? miało by to jakąś różnicę?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.