x-kom hosting

Wtyczka do przeglądarki internetowej

matkin
utworzono
utworzono

Witam, zacznę ze nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam temat, jeżeli nie to proszę o przeniesienie w odpowiednie .

Mój problem  polega na tym ze mam zainstalowany dodatek video download helper do przeglądarki Firefox ale mam dwa laptopy na jednym jest wind 7 na drugim  wind 10 i co dziwne na tym z 10 nie mogę pobierać a na 7 mogę .Czy ktoś może mi to wytłumaczyć  o ja juz nie rozumem co ma system do tego ? Przeglądarka jak i dodatek są w obu komputerach aktualne do najnowszej wersji. 

matkin
komentarz
komentarz

Nikt nie potrafi pomoc ?

gavron7
komentarz
komentarz

Ciesz się że nie dostałeś bana :)
Dlatego że Twój post dosyć mocno jest illegal bo skoro na danej stronie nie ma "pobierz video" to znaczy że autor sobie tego nie życzy a co za tym idzie używając takich pluginow łamiesz prawo autorskie.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

matkin
komentarz
komentarz

Nie wiem nie znam sie , uwazam ze jezeli jawnie takie rzeczy sa i wszyscy sie zgasdzaja na takie dodatki kazdy produyceny przegladarki. To znaczy ze jest  to normalne i legalne, a po drugie podobno rozpowrzechmianie jest niedozwolone a jezeli ja cos pobiore z internetu dla siebie to to normalne jest nie ?. Dziwne to wszystko czyli na to wychodzi ze nic legalnego w internecie nie ma bo tego nie mozna tatego a wszystko jest. Uwazam ze jezeli cos jest nielegalne powinna byc informacja odpowienia do kazdego programu ze jest nielegalmy i robisz na swoja odpowiedzalnosc. A jezeliu nie ma czegos takiego to kto ma wiedziec czy korzytstanie z jakiegos programyu jest legalne czy nie. A tak w ogole czy np zwiastuy filmow jak chce pobrac to cos zlego ? zawsze znieralem je dopuki nie pozedlem na film do kina , i zawsze chodzer na jazyd do kinsa wiec wspueram kinematogrsafie legalnie. A jak cos chce z neta pobrac i jets to mozliwe to czemu nie.  Gdyby komus zalealo zabezpieczyl by przed pobierabie, porzadnie swoje rzeczy.   Pomijajac kwestie legalnosc  to chodzilo mi o technieczne sprawy bo nie patrzac jaki to program czy plugin iitp ,to na kazdym systemie powinien dzialac tak samo.  Ale zapewne po tej odpowiedz ktora dostalem nie dostane wlasciewej odpowiedzi na moj temat a zkosa bo mnie to technicznie zatanawia jak to mozliwe nawet tak naukowo. Bo na proste rozumowanie powinno dzuialac na obu komputerach wszystko tak samo a nie inaczej. Myslalem ze uzyskam odpowiedz na pytanie to uznany zostalem jakbym nie wiem co robil zlego. 

gavron7
komentarz
komentarz

A wytrychy (czy jak to się tam nazywa?) Przecież możesz sobie legalnie kupić i używać. Nie ma napisanego nigdzie że są nielegalne, ale jednak przy ich pomocy włamać się do domu czyjegoś..
Każdy program jest legalny, wszystko zależy tylko od obsługującego....
A dajmy na to głupi klient pocztowy? Przecież jest legalny ale możesz wysłać z jego pomocą milion maili do kogoś i go zaspamowac.
co do zabezpieczeń... W jaki sposób chciałbyś cokolwiek zabezpieczyć co jest online, dając jednocześnie możliwość jawnego tego obejrzenia? Nawet jeśli na maxa zabezpieczysz to i tak musisz zrobić tak aby user który wejdzie na stronę to zobaczył niezabezpieczone, a wtedy może chociażby zrobić screen czy użyć programu nagrywającego zgadza się???

Co do pluginu to co to znaczy że nie działa? Pokazuje Ci ścieżki do filmów? Takie same są na obu systemach?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka



matkin
komentarz
komentarz (edytowane)

No ok tutaj masz racje z tym wytrychem, ale zycie realne jednak troche sie rozni od intermetu. No dls przxykladu netflix masz filmy mozez ogladac ale ich ni pobierzesz chyba ze ja nie wiem nic o tym. Ale jets cos dostepne do ogladania ale zabezpueczone i trzeba placic. Wiec rozumiem ze jezeli tutaj bym sciagal to by bylo nielegalne, ale jezeli jakas strona udostepniua cos normalnie nie chcac za to oplat i nie blokujac nie zabezpueczajac jakos swoich uslug nazwijmy to tak to znaczylo by ze mozna to sobie pobrac. 

A co do tematu to scoezek nie mam tu zadnych tylko poprodu pokazuje ze np cos zajmuje 50mega w mp4 i mozna pobrac a w drugim przypadu nie ma tej opcji tylko piszre jakis hls czy jakos tak nie pamietam i tylko podane jest powiedzmy juz 200kb  i nie pobierze sie nic tak jakby nie bylo co albo jest opcja WEBM jakas. Ale prygladarka ta sama dodatek ten sam stroba intetrenetowa ta sama ten sam filmik jest otwarty i  na jednym kompie da sie jest normalnie a na drugim nie , tylko ze na kadym z nich jest inny ssytem. Dziwne to troche jest dla mnie.

Wogole dziwnie nie raz widze w necie cos bo wystraczy na yputube wejsc jest opcja zapsz pod filmikiem i w przypadku zwiastuniw bajek jest nieaktywna bo to tresci dlsa dzieci kurde to tym bardziej mozna niz jakis zwiastun horroru. Zreszta kurde ja nie pobietram zadnego calego filmu tylko glupi zwiastun i takie cos jest blokowane nie rozumiem, nawet ciezko glupi zwiarun filmu sciasgnac sobie, nierozumiem tego czego ja musze wsyzto online ogladac a jak neta bym nie misal to juz lipa, A moze musze zajrzec na jakis zwiastun bo mi sziue cos przypomnialo, na moze prowadze sobie liste filmow ktore obejrzec musze ktore obejrzalem itp i chce miec to na dysku bo jestem kinomanem, Chyba ze znasz jakies strony skad mozna normalniue sciagac zwiastuny filmow oczywisc po polsku., Bo glupi filmweb jest strona z filmami a zwiasunow nie raz nie ma po polsku a na youtube sa. A wedlog mnie filmweb tym vardziej specjalistuczna strona jest co sie tym zajmuje to powinna miec tym bardziej dosdtepjne wszystko.

Edytowane przez matkin
gavron7
komentarz
komentarz

Trochę nawet bardzo trochę naginasz bo skoro sam piszesz że strona umożliwia i nie chce kasy to wtedy nie potrzebny Ci żaden plugin bo masz guzik pobierz.. :) i wtedy i TYLKO wtedy pobranie jest legalne.

A co do tematu - osobiście używam od 30 lat Linuxa, ale powiem Ci że z pół roku może rok temu coś chciałem pobrać i dokładnie miałem takie samo zachowanie, przy czym pamiętam że wcześniej też z tego plugina korzystałem i działało. Także wydaje mi się że coś się zmieniło a plugin nie jest już rozwijany.
Jak się nie boisz sprawdzić czy tak jest to odinstaluj plugin ten działający, a prawie na pewno jak zainstalujesz ponownie nie będziesz mógł pobrać. :(

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

matkin
komentarz
komentarz

No ok ale nie jest tak ze jak sie nie rozprowadza tylko dla swojego uzytku to jets to wtedy legalne ??

Ale pisalem ze przegladatka jak i plugon sa w najnowszej tej samej wersji wiec czemu by mialo byc inne jegho zachowanie ? .Zawdze aktualizuje wszytsko i mam a najnowsej wrsji bo sprawdzalem nawet.

gavron7
komentarz
komentarz

Nie, bo to nie jest TWOJE. Do użytku domowego i kopiować i wszystko z tym robić możesz TYLKO materiałami należącymi do Ciebie/kupionymi a tego nie kupiłeś, a jak kupiłeś to kupiłeś online obejrzenie a nie ściągnięcie i zachowanie dla potomnych.

 

To odinstaluj i zainstaluj, wtedy sprawdzisz :P (proponuję najpierw zrobić backup, bo jest WIELCE prawdopodobne że nie zatrybi).

Mówię Ci że miałem z pół/rok może temu taki sam problem.

 

matkin
komentarz
komentarz

Az z ciekawosci sprobujre i tak malo pobieralem sporadycznie jakies zwiastuby czy filmiki krotkie wiec straty duzej nie bedzie , moge i pobrac od nowa pregladarke nawet al jak bedzie tak dalej ze na jednym kpompie inaczej na drugim inacej to wysadam bo jedyna opcja to taka ze sam system cos uniemozliwia ;D

Niebieska
komentarz
komentarz

Słownik ortograficzny też Ci nie działa na win 10? Co to za plugin?

gavron7
komentarz
komentarz
Dnia 9.05.2021 o 17:53, matkin napisał:

video download helper

 

46 minut temu, Niebieska napisał:

Co to za plugin?

 

  • Dobra wypowiedź 1
matkin
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, Niebieska napisał:

Słownik ortograficzny też Ci nie działa na win 10? Co to za plugin?

Nie korzystam  teraz z wind10 jakby co i zadnego slownika nie mam, w ogole to stary laptop. No mniejsza o to to nie jest tematem rozmowy ;) Postaram sie lepiej pisac zwracac uwage na tekst.
 

Zrobilem gavron7 tak jak mowiles   i  po ponownym zainstalowaniu dziala tak samo normalnie jak przed,. Wec to dla mnie czarna magia w tej chwili czemu tak jest.

Edytowane przez matkin
matkin
komentarz
komentarz

W tej chwili to nie patrzac co to jest , to mozna by zastosowac to do sytyuacji ze mamy jakis program ktory dziala inaczej n jednym kompie a na drugim inaczej . Dla mnie to nie jest normalne bo nie powinno to miec znaczenia kazdy program powinien dzialac jednakowo wszedzie, jak ktos ma pomysl o co w tym wszystkim chodzi to milo by bylo sie czegos dowiedziec z czysto technmiczego myslenia cy to jest mozliwe.

gavron7
komentarz
komentarz

Nie prościej jeśli już musisz jakiegoś downloadera online użyć?

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

matkin
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja tam sie nie znam az tak kiedys o tym przeczytalem mysle a dodatek niech bedzie czasem sie przyda i tak latami byl sporadyczie korzystalemi nie szukalem, I gdybym nie musial korzystac z nowego laptopa to by bylo hak dawniej tamto by dzialalo i tyle. Ale jak juz mowielem to juz nie chodzi kwestis ze moglbym co innego korzystac w zamian. Mi chodzi teraz zeby dojsc dlaczego tak jest lubie wiedziec czemu cos dziala tak czy siak, A tym bardziej mnie to zaintrygowalo jak cos moze dzialac inaczej na jednym laptpie a inaczej na drugim gdzie roznia sie tylko systemem, Czyzby system mial tu znaczenie hm. Mowie juz mi nie zalezy konkretnie na tym czy innym programie czy dodatku chodzi mi o t dlasczego tak jest , Myslalem ze madrzejsi tutaj beda znac odpowiedz.

Edytowane przez matkin
gavron7
komentarz
komentarz

Ale czemu jest tak konkretnie to zapytaj producenta, niekt tu nie będzie dekompilował i analizował jakiegoś dodatku :P

 

Tak jak pisałem, sądzę że odwołuje się do czegoś czego w nowym systemie nie ma i tyle, albo zmieniło się na tyle że uniemożliwia działanie.

 

 

ps. specjalnie zainstalowałem i zobacz... tak mi się kojarzyło, że teraz musisz pobrać apkę...

meta_mask_wallet1.png

meta_mask_wallet2.png

meta_mask_wallet3.png

matkin
komentarz
komentarz
  • Nie , u mnie normalne z przeg;adarki dziala , pytalo sie kiedys czy aplikacke czy w przegldarce wiec wybralem przegl;adarke. Nie pomyslalem faktycznie napisze do producenta ciekawe co odpisze :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.