x-kom hosting

Zmiana coolera i pasty (?)

DucK
utworzono
utworzono

mam zamiar wymienic cooler i zastanawiam sie czy musze wyczyscic procesor i nalozyc nowa paste, czy wystarczy tylko w wypadku jakichś braków dodać trochę. Pasta to click Nałożona ok. 6miesiecy temu.

Jesli chodzi o cooler zastanawiam sie na AC pro 7 i pentagramem NXC-100

gandzia91
komentarz
komentarz

Jeśli wymieniasz cooler tao musisz wyczyścić procesor, nałożyć jeszcze raz paste i przymocować cooler. Co do coolera to moim zdaniem lepszym wyborem będzie AC Pro 7

webber
komentarz
komentarz

Jeżeli masz jeszcze strzykawkę z pastą to nie zaszkodzi przesmarować od nowa.

DucK
komentarz
komentarz

z tego co wiem to predzej wymienie kompa niz ta pasta sie przestarzeje... tylko dodatkowa robota, ale nigdy tak nie robilem wiec sie pytam. Myslicie, ze moga byc gorsze efekty bez wymiany?

arni
komentarz
komentarz

hmm ta pasta musi byc rwono rozsmarowana i wypadalo byja wymienic jak zmieniasz cooler bo to chodzi o jej " idealne przyleganie miedzy procem a podstawka radiatora. tam nie powinno byc nawet najmniejszej szczeliny( ta pasta odprowadza cieplo z proca) wiec radze sciagnac z proca stara paste i dac nowa i na to nowy cooler:)

sposoby popularne sa 2

taiki ze robisz krope z pasty na srodku proca i dociskasz na to radiator( powinno sie rownomiernie wtedy rozsmarowac) tylko zebyc nie walna takiej kity ze ....no;p

albo poprostu rozciaga sie ja palcem po procu:)

ale zreszta sa juz gdzies tematy o nakladaniu pasty

a fatk fatkem pasta ma bardzo dluga zywotnosc

DucK
komentarz
komentarz

zwróć uwage, ze to jest ciekly metal... leje sie jak rtec, sprobuj rozsmarowac rtec ; p ja to robilem pedzlem za pierwszym razem zrobila sie srebrna powloka, raczej ciezko zeby nie zakyrwala proca tym bardziej jak dodam troche nowej.

Zeby nie bylo: nie upieram sie przy tym zeby zostawic stara paste bo wtedy temat byłby bez sensu, chce poprostu sie troche w to zaglebic.

arni
komentarz
komentarz

pasta ma tylko wypelnic mikro szczeliny ktore sa miedzy procem a radiatorem bo jest lepszym przewodnikiem ciepla niz np powietrze ktore moze sie gromadzic w tych szczelinach. pozatym jest wiele past ja np mialem paste na bazie silikonu jakas tandete ;p ale woreczek na palec i sie dalo:) kiedys gdzies widzialem artykul o nakladaniu pasty zaraz poszukam i podesle. i z tego co wiem to zanim posamrujesz pasta to powieszchnia musi byc czysta. a jak odepniesz stary cooler to napewno jakas czesc pasty zostanie na nim albo przy sciaganiu coolera zdeforumujesz paste na procu i juz to wtedy nie ma takich wlasciowsci bo sie gdziesz zrobia luki... a ma ichnie byc zeby pasta byla w 100% funkcjonalna a pozatym karzde skladniki chemiczne pod wplywem styku z cieplem otoczeniam itp traca swoja wartosc... czyli chc na stara paste nalozysz nowa to juz masz tak jak bys nakladal 2 inne bo sklad chem nie bedzie identyczny.

tojest tylo moja opinia i ja tez sie moge mylic

pozdrawiam

ooo znalazlem

http://www.proline.pl/index.php?id=news&am...7&grupa=art

tez jest napisane >>Przed nałożeniem pasty upewnij się, że całkowicie usunąłeś pozostałości starej pasty termoprzewodzącej<<

DucK
komentarz
komentarz

Najlepszy sposob to wycisniecie kropli na srodek?

arni
komentarz
komentarz

a tego jaki sposob jest najlepszy to ja niew wiem. sadze ze spotkasz sie wieloma opiniami co do karzdego sposobuja niestety nie specializuje sie w nakladaniu pasty:) chyba ze na szczoteczke do zebow;p

muisz zaptac kogos innego ale sa jezscze google.pl, i na forum sa poswiecone chlodzeniu czy tez procesorow. sadze ze ktos z tamtad sie bedzie lepiej znal odemnie i pomoze Ci wybrac dobra paste i powie jaki sposob jest dobry:) pozatym wyslalem Ci link tam pisze jak nalozyc paste na procek :

>> Nakładanie na procesorach AMD Athlon XP, Thunderbird, Pentium III:<<

i na

>>Nakładanie na procesorach typu Intel Pentium 4, Core 2 Duo, Athlon 64 X2 czy Opteron.<<

w obu przypadkach( zaleznie od proca) nakladanie pasty jest opisane

i na 100% pisal to jakis fachowiec bo to jest strona proline

arni
komentarz
komentarz

znow jechac mnie nie musisz temat tyczyl sie o

czy musze wyczyscic procesor i nalozyc nowa paste, czy wystarczy tylko w wypadku jakichś braków dodać trochę.

pozatym sam napisalem

ja tez sie moge mylic

tyczac sie

taiki ze robisz krope z pasty na srodku proca i dociskasz na to radiator( powinno sie rownomiernie wtedy rozsmarowac) tylko zebyc nie walna takiej kity ze ....no;p

odpowiedziales

Tak się nie robi... Zrób tak, potem zdejmij chłodzenie i zobaczysz, czy cała powierzchnia IHS-a będzie pokryta pastą

ja raz smarowalem paste palcem;p rekawiczka Taka llekarska na reke i do roboty:)

ale kropke tez robilem:) efekt jest ze w 75-80 % powieszchnia proca jest pokryta tylko rogi i krawedzie sa nie posmarowane.... ale proc przecierz i tak najwiecej proc grzeje sie na srodku.....??;>

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.