x-kom hosting

tworzenie wlasnego komputera do gier

dziobaczek
utworzono
utworzono

Witam mam stary komputer i raczej nie da sie go ulepszyc gdyz ma stare wejscia takie jak ramy ddr 3 i w ogole mysle nad budowa nowego jakiegos do 5 tys tak aby glownie chodzily gry forza horizon 4 i warzone czy takowe czesci beda ok starcza na kilka lat? oczywiscie kiedys sie tym interesowalem teraz niestety jestem juz zielony wiec prosze o wyrozumialosc . 


Procesor: AMD Ryzer 5 3600 6x 3.60 

chlodzenie: BE QUIET pure rock tower

ramy :  16gb G skill Aegis ddr4 3000

plyta glowna : MSI B450 A Pro Max
dysk WD Blue SN 550 NVMe 1TB SSD

Zasilacz 750w Corsair TX m Series TX750M modular 80+ Gold 

nie wiem jaka grafike moze ktos z was mi doradzi cos ciekawego aby to sie razem fajnie komponowalo i fajnie chodzilo na wymaganiach bardzo wysokich lub ultra lecz tez oczywiscie z glowa zeby karta nie byla cena z kosmosu bo raczej karte kupie uzywana a reszte chce kupic nowe wszystko . Te parametry znalazlem z uzywanego kompa ktorego ktos sprzedawal i chcialem sie dowiedziec czy sa ok , pozdrawiam 

Viroz
komentarz
komentarz

W tym zestawie mozna się doczepić, do zasilacza, Corsair jest przepłacony, z tego co wiem, to dużo osób skarży się na tą markę(choć nie wiem jak jest akurat z tą serią zasilaczy). Osobiście wymienionym na cos od XPG, mam go w swoim PC i nie sprawia żadnych problemów. Mógłbyś wymienić też ramy na jakieś od Patriota, najlepiej Viper 4 o  taktowaniu 3200MHz.

 

A co do karty graficznej, to chyba nikomu nie trzeba przedstawiać sytuacji, jaka panuje aktualnie ma rynku. Sa dwa wyjścia, z czego żadne nie jest idealne. Możesz kupić jakiś wyświetlacz pulpitu pokroju GT 710, ale wiadomo, w takim przypadku nie pograsz. Możesz też kupić jakąś kartę, która wystarczy na dłużej, ale dużo przepłacisz i prawdopodobnie nie zmieścisz się w budżecie. Podstawowe pytanie, to czy koniecznie chcesz mieć cały komputer teraz, czy możesz jednak poczekać z zakupem GPU? 

 

 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Zasilacz jest okej 

Ale do gier lepszym wyborem bedzie i5 10400f tańsza i wydajniejsza 

dziobaczek
komentarz
komentarz

@Viroz @Viroz Nie spieszy mi sie z budowa bo narazie mam na czym pracowac .. po prostu przyszla mi takowa myśl ze pora na coś lepszego i zastanawiam sie jaki wybor byl by najlepszy w stosunku co do ceny , a moze zaproponujesz cos na zupelnie innych podzespolach ktore beda sie fajnie komponowaly i nie beda  wygorowane cenowo a odpala takie gry jak forza horision 4 i warzone na wysokich parametrach i zostanie troche zapasu jeszcze bo wiadomo chce zeby nowy komp posłużył te 3 4 lata. Wiem wlasnie ze z grafika to ciezko teraz wiec raczej o nowej nie mysle bo nie mam zamiaru przeplacac mieszkam w Niemczech i idzie nieraz fajne okazje uzywanych kart wyrwac na roznych stronach niekiedy nawet na gwarancji jeszcze jak ostatnio patrzylem lecz nie wiem po prostu za czym sie zbytnio rozgladac...  

Viroz
komentarz
komentarz

Podzespoły jakie podałeś są naprawdę dobrze dopasowane. W zasadzie nie ma się do czego doczepić. Ja mam komputer na 10400(musiałem poczekać na kartę graficzną, więc wziąłem z iGPU). 

 

Patrząc na post wyżej wnioskuje, że komputera chcesz używać do gier. Lepiej w tym przypadku, tak jak @Twój_pomocnik napisał wziąć Intela + jakąś nie przepłacona płytę główną na b460, przykładowo ASUS TUF GAMING B460-PLUS, lub ta sama płytę, która wybrałeś, tyle że na chipsecie b460.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.