x-kom hosting

Montaż Światłowodu

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: gavron7 ,
WiktorqXX
utworzono
utworzono

Witam,
Planuję założyć w moim domu światłowód lecz mam pytanie na które nie mogę znaleźć. Przechodząc do pytania, nie chcę wiercić dużo dziur w moim domu więc czy jest opcja aby kabel od słupa był poprowadzony po zewnętrznej ścianie domu i bezpośrednio do pokoju gdzie chcę mieć router itp. czy kabel od słupa musi iść prosto do domu i potem prowadzony jest do pokoju gdzie chce mieć router? Mam nadzieje że ktoś odpowie bo np. miał podobną sytuacje lub jest w temacie.
Z góry dziękuję.

  • Rekomendowana odpowiedź
gavron7
komentarz
komentarz

Kabel od słupa może iść równie dobrze przez posesje sąsiada. Byle nie przekroczyć 20km bo zazwyczaj wkładki są na 20km ;)

Powiem Ci tak z doświadczenia - im szybciej wejdzie do domu tym lepiej bo ptaki go np nie podziobiom. Miałem taką sytuację że w miejscu wejścia do domu kabla ptak wymyślił sobie zbudowanie gniazda, a że on sam nie chciał od nas internetu to stwierdził że podziobie kabel i weźmie innego ISP;) ...
A tak serio nie ma znaczenia tak naprawdę jak pójdzie kabel bo za wszelkie problemy/usterki nie będące przy słupie i tak Ty jako klient poniesiesz koszty naprawy


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • Dobra wypowiedź 1
WiktorqXX
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuje za szybką odpowiedź temat do zamknięcia

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.