x-kom hosting

nowy LCD ( ok 1k zł )

ngage02
utworzono
utworzono

witam, od kliku dni probuje odnaleźć tą moją jedyną płaszczkę, w związku z czym bardzo proszę o pomoc w wyborze

zastosowanie: gry, grafika ( nie profesjonalnie )

w związku z czym zależy mi zarówno na szybkim czasie reakcji jak i na kolorach ( płynne przejścia, szeroka paleta )

cena ok 1 000 zł

przekątna od 19 do 22 ( najlepiej 16:9 )

zastanawiam sie nad matryca innego typu niż TN - tylko czy za ta cenę da się coś kupić co by nie smużyło i nadawało się do gier ?

ew. pozostaje mi TN tylko ze z dobrym zakresem i odwzorowaniem kolorow

snip91
komentarz
komentarz

Samsung 226BW - bdb monitor, smużenie nie występuje, 22", panorama.

Weacky
komentarz
komentarz

a ja proponuję świetny monitor LG L227WT-PF

ngage02
komentarz
komentarz

mam słabość do samsunga ze względu na wcześniejsze doświadczenia ( na + )

chociaż w necie można się doszukać kliku negatywnych komentarzy np. prześwietlona górna krawędź

pytanie: jeśli przełączę format na 4:3 to w jakiej będzie pracował rozdzielczości ?

a nie lepiej było by dorzucić do tego lg:

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Mon...y,id,49180,s,1/

jak bardzo są wytrzymałe monitory LG czy padają po gwarancji jak kiedyś cd-romy lg ? ;)

NowakoV
komentarz
komentarz

Sprawdź to: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=46650

Gateway FPD2185W - piku ma i chwali bardzo. Matryca miodzio, nie ma na co narzekać :D Na allegro znajdziesz za 1k.

ngage02
komentarz
komentarz

podsumowując:

- Samsung 226BW - fajny monitor, ale czasami można spotkać o nim negatywne opinie ( być może spowodowane jest to zakupem monitora z matrycą nie wyprodukowaną przez samsunga... ) - zdyskwalifikowany ;)

- Samsung 22" LCD SM T220 - brak opinii na sieci ;) za nowy ;) przypuszczalnie zbliżony do poprzednika - do chwili odnalezienia jakiś dowodów na jego wyższość: zdyskwalifikowany ;)

- LG 22" LCD L227WT-PF - w zasadzie brak negatywnych opinij, wszyscy w niebo wzięci - nr 1 ?

sb.jpg

- Gateway FPD2185W - matryca S-PVA wprowadza tutaj wiele zamiesznia, lepsza jakość obrazu w zamian za smużenie ? w dodatku cześć użytkowników narzeka że dostała odpad z usa ( krzywy, porysowany... ) + tracenie sygnału...

czy widział ktoś na żywca porównanie jakości obrazu matrycy S-PVA ( Gateway ) z TN w LG ? czy warto uwzględniając te wszystkie makamenty zamienić lg na gateway'a ? Czy opinie użytkowników którzy, po zakupie pva mówią "nigdy więcej tn" są słuszne ?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Pooglądaj sobie monitory w Media Markcie. Nawet ktoś nie znający się na rzeczy będzie w stanie wskazać monitory które są na matrycy TN, a które na PVA (S-PVA). W tych drugich odwzorowanie kolorów i kąty widzenia są po prostu lepsze. Niestety za S-PVA trzeba więcej zapłacić, wyjątek Gateway 2185W, na allegro można dostać za 1200zł (najlepiej z odbiorem osobistym, ze sprawdzeniem na miejscu ;) ). Ja będąc na Twoim miejscu brałbym Gateway'a (i wezmę jak tylko będę miał odpowiednie ku temu fundusze ;) )

ngage02
komentarz
komentarz

byłem w krakowskim satturnie ... i co ciekawe wszystkie lcd były bardzo nie ostre ( anty reklama lub coś takiego !? )

BlackRaven
komentarz
komentarz

heh, LCD akurat mają to do siebie że wyświetlany obraz jest bardzo ostry (w natywnej rozdzielczości), więc albo coś nie tak z sygnałem było, albo źle ustawione (rozdzielczość).

ngage02
komentarz
komentarz

czytałem, czytałem, czytałem... i po dłuższym zastanowieniu to żaden z tych monitorów nie nadaje się do kupna :huh:

(Gateway - jest zbyt wadliwy)

jeszcze przetestuje to LG w markecie...

a jak nie to może coś mniejszego na "nie TN"

albo coś takiego:

http://www.agito.pl/powyzej_19/benq_22_lcd...352.329554.html

??

sword
komentarz
komentarz

Osobiście przychylił bym się do opini Weacky ten Lg to naprawde fajny monitor o ładnej jakości obrazu.

ngage02
komentarz
komentarz

już mi się śnią po nocach te monitory ;)

według mnie bardzo dobre monitory zaczynają się w granicach 2 tys. czyli PVA i czas reakcji 6ms, przypuszczalnie za pół roku będą już w ludzkiej cenie...

po wizycie w MM stwierdzam, iż w zasadzie to wszystkie nowsze monitory na TN mają bardzo zbliżone do siebie kąty widzenia ( na pierwszy rzut oka nawet takie same ) - niestety na żaden nie da się patrzeć od dołu ( na czym mi zależy ponieważ mam niską kanapę ;) ) pozostaje pochylanie monitora ( szkoda że LG ma słabą pod tym względem podstawkę )

chyba zdecyduję się na 20" LG - ze względu na cenę ( od 750 zł ) bo 1 tys. za coś takiego to trochę za dużo...

zibi777
komentarz
komentarz

Jeżeli ma być ładny obraz to LG W2252TQ naprawde kolorki są super zreszta tak samo jak czas reakcji kontrast i design. Ogólnie polecam monitor.

ngage02
komentarz
komentarz

czy ktoś w ogóle rozumie te oznaczenia LG ? bardziej nie intuicyjnie nie mogli zrobić...

Kicak
komentarz
komentarz

Ja polecam Samsung SM 931BW - 19'', 2ms, 2000:1 panorama ; ogólnie to genialny i co najważniejsze - TANI JAK BARSZCZ ;)

adas_milik
komentarz
komentarz

Przed chwilą pisałem w podobnym wątku no ale dobra tu tez sie wypowiem polecam LG W2252TQ ten monitor ma fajny obraz i jest dośc tani, ogólnie to widziałem go jak pracuje i byłem zaskoczony jakością i mysle że to sprzęt godny zainteresowania.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.