x-kom hosting

Dziwny zapach zasilacza

LightMode
utworzono
utworzono

Witam.
Dwa tygodnie temu zakupiłem nowy zasilacz corsair rm650x i czuje dziwny zapach właśnie z niego. Nie jest to raczej spalenizna bardziej zapach elektroniki, chociaż nie wiem, bo nigdy spalonego podzespołu nie miałem. Komputer normalnie chodzi nie ma żadnego dymu, wyłączanie się kompa itp. Nie wiem czy jest to jeszcze taki zapach nowości? Czy raczej po takim czasie już coś innego? 
P.S. Ten zasilacz jest pół pasywny. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Smród nowej elektroniki...Wypalisz go trochę to powinno przestać śmierdzieć.

  • Dziękuję 1
LightMode
komentarz
komentarz

A jeszcze co do tego zasilacza to znalazłem w nim kolejną wadę. Ze względu na to, że jest pół pasywny włącza wentyl po przekroczeniu 250w napięcia lub jak przekroczy jakąś tam temperaturę. Dlatego podczas grania w gry mam efekt buczenia, które włącza się na 5 sekund, potem wyłącza na chwile i znowu włącza. Wydaje mi się, że napięcie podczas grania wtedy waha się  koło 250w i on nie wie czy ma ten wiatrak włączyć czy jednak nie.... Jest to mega wkurzające, np. Gdy wieczorem lub wcześnie rano gram i bardzo mocno to słychać. Jest to raczej wada zasilaczów pół pasywnych? Czy to jednak mój egzemplarz ma coś na rzeczy. 

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Ten typ tak ma...Jesli Cię to denerwuje to zamień na zasilacz który nie ma trybu pół-pasywnego lub ma przełącznik do jego włączenia lub wyłączenia :)

LightMode
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki wielkie za pomoc :). A jakbym zdecydował się na wymianę zasilacza to jaki byś mi polecił? Najlepiej żeby był cichy oraz 600 - 650W. Nawet nie musi być pół pasywny. 

Googlacz
komentarz
komentarz
Godzinę temu, LightMode napisał:

Dzięki wielkie za pomoc :). A jakbym zdecydował się na wymianę zasilacza to jaki byś mi polecił? Najlepiej żeby był cichy oraz 600 - 650W. Nawet nie musi być pół pasywny. 

A budżet jaki masz?

LightMode
komentarz
komentarz
37 minutes ago, Googlacz said:

A budżet jaki masz?

do 500

 

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

no to seasonic focus gx650w :) 

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

nie ryzykuj, ponadto jest niedostepny

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Dnia 28.04.2021 o 18:27, anioł2009 napisał:

Ten typ tak ma...

No nie bardzo, są różne wersje RMX i pierwsze miały ryb półpasywny do nawet 60% obciążenia, można dojść po kodzie producenta.

Nowy RM 2019 to już w ogóle jest skopany, inny gorszy wentylator jak i sama mapa RPM, kijowe kondensatory Elite.

 

Kolejna rzecz to nawet jeśli kupisz PSU bez trybu półpasywnego to też w stresie sam szum wentylatora może być słyszalny, a raczej praca łożyska bo FDB w większości ciche nie są.

 

Za 500zł to masz Fractal ION 660W w platynie, mniej sztywne okablowanie jak w GX 650.

Długi tryb pasywny masz też w SF Leadex III Gold i EVGA G3 - w obu siedzi to samo bo właśnie OEM Super Kwiatka.

 

Mam EVGA P2 650W i tam tryb półpasywny jest do grubo ponad 400W ;).

LightMode
komentarz
komentarz (edytowane)
17 minutes ago, UnnamedPlayer said:

 

Mam EVGA P2 650W i tam tryb półpasywny jest do grubo ponad 400W ;).

Tylko pytanie czy ten tryb się załącza tylko wtedy? Czy zasilacz może być nagrzany jak piekarniki i wentyl nadal będzie stać? Bo jak ma tryb pół pasywny  grubo ponad 400w to znaczy, że wentyl praktycznie się nie kręci przez cały czasz, a PSU robi się coraz gorętsze..

 

Bo mój ma też tak, że na przykład po 2-3 godzinach trybu pół pasywnego po prostu się odpala nawet jak napięcie nie przekracza lini trybu pół pasywnego. Chyba, że tak nie powinno być i jest to kolejny powód na to, że może ten egzemplarz jest zepsuty :/.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Dnia 1.05.2021 o 15:41, LightMode napisał:

Tylko pytanie czy ten tryb się załącza tylko wtedy? Czy zasilacz może być nagrzany jak piekarniki i wentyl nadal będzie stać? Bo jak ma tryb pół pasywny  grubo ponad 400w to znaczy, że wentyl praktycznie się nie kręci przez cały czasz, a PSU robi się coraz gorętsze..

W ogóle się nie załącza przy takim obciążeniu zima czy lato, nic się nie przegrzewa, to nie jest jakiś chłam od SPC.

 

Temperature (c)
 
Intake
Exhaust
152W
36
38
270W
39
41
400W
42
43
523W
43
48

 

Na moje wentyl rusza pomiędzy 450 a 500W

Noise (dBA)
152W
<28.0
270W
<28.0
400W
<28.0
523W
31.9
650W 33.4

 

nawet bez trybu eco jest on praktycznie niesłyszalny, a jestem cichofilem, wszystko skręcone na ~600rpm, i to na D15S wentylator jest najgłośniejszym elementem PC poza GPU bo w idle karta nie załącza wentylatora czy nawet przy mniej wymagających grach.

LightMode
komentarz
komentarz
On 5/2/2021 at 4:56 PM, UnnamedPlayer said:

W ogóle się nie załącza przy takim obciążeniu zima czy lato, nic się nie przegrzewa, to nie jest jakiś chłam od SPC.

 

Temperature (c)
 
Intake
Exhaust
152W
36
38
270W
39
41
400W
42
43
523W
43
48

 

Na moje wentyl rusza pomiędzy 450 a 500W

Noise (dBA)
152W
<28.0
270W
<28.0
400W
<28.0
523W
31.9
650W 33.4

 

nawet bez trybu eco jest on praktycznie niesłyszalny, a jestem cichofilem, wszystko skręcone na ~600rpm, i to na D15S wentylator jest najgłośniejszym elementem PC poza GPU bo w idle karta nie załącza wentylatora czy nawet przy mniej wymagających grach.

Kurde, no rzeczywiście jeżeli działa jeden do jeden jak tutaj mówisz, to się zastanowię. 

 

p.s. Jaką masz kartę? Bo niedługo też mam zamiar jakąś kupić  i chciałbym w miarę wydajną i cichą.

LightMode
komentarz
komentarz

A jeszcze mam pytanie. Czy ten zapach może jakoś szkodzić zdrowiu? Czy raczej nie ma tam żadnej chińskiej chemii itp.

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Jak bedziesz z nosem w zasilaczu inhalowal się tym smrodem to w koncu czegoś dostaniesz...ale nie przesadzajmy..zapach zniknie zanim dostaniesz raka oskrzeli ;)

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Co do zapachu, u mnie takiego czegoś nie było, może ktoś ci cewki podtuningował klejem, jakiś zwrot :lol2:.

 

Obecnie GTX 1060, ale robiłem test z GTX 1080TI w wakacje jak sobie to radzi w obróbce Sony Vegas przy akceleracji GPU.

 

Przepraszam rok temu i to było jeszcze z 5820K 4,5GHz w Quad Channel 3000MHZ 14CL.

LightMode
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 5.05.2021 o 15:40, UnnamedPlayer napisał:

Co do zapachu, u mnie takiego czegoś nie było, może ktoś ci cewki podtuningował klejem, jakiś zwrot :lol2:.

Teraz jak jeszcze dokładnie powąchałem zasilacz i ogólnie komputer, to ten zapach/smród wydobywa się z wylotu powietrza (tam gdzie tylny wentyl wieje nie wiem jak to nazwać). Nie wiem czy to zapach z zasilacza idzie do góry i ten wentylator go wywiewa czy co. W każdym razie mocno czuć ten zapach koło radiatora i ramu. Lecz ram sprawdzałem i nie ma żadnych śladów spalenizny czy coś, a cooler na cpu wymieniałem 2 tygodnie temu, lecz zapach był też przed jego wymienieniem.  

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.