x-kom hosting

komputer po zmianie rutera traci połączenie z internetem po kablu na 2-5 sekundy

dixoonchoto
utworzono
utworzono

Witam, posiadam ruter archer c6 i gdy wczoraj go konfigurowałem to sieć wi fi dziala poprawnie ale na komputerze czasami wyrzuca internet na 2-5 sekund i niby nie przeszkadza to w graniu ale na lekcjach urywa mi rozmowców, czasem tez wyrzuca na dluzej (10minut) i wtedy jest napisane, że nie wykrywa kabla ethernet, moglibyście coś poradzić?

  • 2 tygodnie później...
dixoonchoto
komentarz
komentarz (edytowane)

@gavron7  USUNĄŁEM TO BO NIE CHCIALEM ŻEBY ADRESY BYŁY WIDOCZNE PO PROSTU

 

 

 

Gość
komentarz
komentarz

1. masz podwójny NAT, czyli za urządzeniem ISP (pewnie jest to DASAN) masz swój router. ale to akurat w tym przypadku nie jest problemem, ale proponuję się go pozbyć (napisane jest jak w tym moim wątku)

2. tak jak pisałem, najprawdopodobniej kabel

dixoonchoto
komentarz
komentarz

@gavron7  Ty bo ogolnie powiem ci tak, przed tym wszystkim mialem ruter z jedna antenka taki starszy i zakladali go panowie od starego internetu i nie bylo tego problemu z rozłączaniem, ostatnio jak chcialem zmienic ruter na inny, bo pozyczylem od znajomego i chcialem zobaczyc czy ma zadowalający zasięg no i po konfiguracji zaczelo urywac ten internet po kablu, na starym nie rozłączało, więc odłączylem ten nowo skonfigurowany i dalem stary i problem zaczął sie powtarzac na starym, co ciekawe potem panowie od nowego dostawcy internetu zakładali mi ten ruter pozyczony od znajomego, bo byl lepszy od starego i po konfiguracji nie wyrzucalo mi tego internetu na komputerze, ale potem jak zamowilem tego archera c6 i znowu sam go skonfigurowalem to problem znowu się pojawil. 

 

 

Gość
komentarz
komentarz

na 99% kabel na 1% sieciówka w kompie

dixoonchoto
komentarz
komentarz

@gavron7 dobra dzięki, jak zmienie to powiem czy problem znikł

  • 3 tygodnie później...
dixoonchoto
komentarz
komentarz

@gavron7       Pierwszy raz po zmianie kabla zauwazylem, ze dalej wyrzuca, wyrzucalo i wczesniej ale akurat nie bylo mnie przy komputerze, a skąd wiem? Na facebooku jest napisane, ze przywrocono połączenie, ale teraz doswiadczylem tego podczas korzystania

Gość
komentarz
komentarz

No to sieciowa. Pobaw się w ustawieniach autonegocjacją i wymuszeniem odpowiedniego linku. Jak nie pomoże to może być uszkodzona sieciowka

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • 10 miesięcy później...
dixoonchoto
komentarz
komentarz

@gavron7 Trochę mnie tu nie było, no ale ogólnie byl w miarę spokój kilka miesięcy (wyrzucalo ale rzadko i akurat wtedy jak nie siedzialem przy pc albo wyrzucalo raz na dwa tygodnie co nie przeszkadzalo)aż do wczoraj, zaczęło znowu wyrzucać i wspominalem, ze to nie kabel, a nie mam pojecia co to autonegocjacja i wymuszanie linku :p

  • 1 miesiąc później...
dixoonchoto
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany, problemem były... porty w ruterze, byly po prostu uszkodzone fabrycznie, na nowym ruterze smiga aż milo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.