x-kom hosting

Podłączenie wentylatorów

Pjoter97
utworzono
utworzono

Witam,

Aktualnie posiadam płytę główną Gigabyte B450M S2H, chciałbym zamontować 2 wentylatory 120 mm. Problem w tym czy wystarczy złącz w płycie głównej. Poniżej linki do płyty głównej, wentylatorów.

 

Pozdrawiam

 

Płyta główna:https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450m-s2h-v2-7348453/?gclid=Cj0KCQjwvYSEBhDjARIsAJMn0lhH44HnCDXNR9ZyBVEyfpFiOl-th18OenqfxenLUamljN_N5XQ9zlcaAotHEALw_wcB

 

Wentylatory

https://www.x-kom.pl/p/569541-wentylator-do-komputera-silentiumpc-corona-hp-evo-argb-120-mm.html

 

DjRippeR
komentarz
komentarz
7 hours ago, Pjoter97 said:

hciałbym zamontować 2 wentylatory 120 mm. Problem w tym czy wystarczy złącz w płycie głównej. Poniżej linki do płyty głównej, wentylatorów

 

Twoja mobo ma dwa gniazda 4pin, jedno to CPU_fan, drugie Sys_fan. Do pierwszego zapewne masz podłączone chłodzenie proca (no i prawilnie), do drugiego dasz radę podpiąć nawet trzy wiatrotwory (moje słowotwórstwo, no worries) ale muszą być spięte ze sobą szeregowo. Z tego co poczytałem o tym Twoim wyborze, to mogę powiedzieć że one nic Ci nie dadzą, bo ich CFM jest tak niskie że nawet mój kot ma chyba większe gdy oddycha, więc tu już jest problem, bo one mają coś dawać w tej budzie, a nie tylko wyglądać. Poza tym nie mogłem znaleźć info czy singlowe wersje mają możliwość łączenia w pary, więc pozwoliłem sobie znaleźć jakąś sensowną i w miarę budżetową, opcję zamienną, oto ona (link poniżej)

https://www.x-kom.pl/p/634656-wentylator-do-komputera-krux-lunar-kit-argb-3x120mm.html

 

Generalnie, w tym co Ty wybrałeś, pojedynczy wiatrak to 49 Zeta, czyli za dwa 98. Tu masz do dołożenia 7 zyli i masz triple cooler system z kontrolerem i takie tam i tu jestem pewny że po spięciu wszystkiego ładnie, potrzebujesz tylko Sys_fan żeby wszystkie trzy hulały (no i nie zapominamy o kontrolerze, ale sam kontroler potrzebuje zasilania z kabla SATA, a taki chyba masz luzem na stanie-zasilaczu w sensie)

 

No, to tyle z moich sugestii, ale jak co to pisz tu.

Pzdr

Twój_pomocnik
komentarz
komentarz

Jeżeli jeszcze go nie kupiłeś to nie kupuj to taki awaryjny i głośny  syf że już 2 pochowałem bo sie rozsypały :E 

Polecam ci jednak odpuścić rgb i kupić wentylator be quieta 

DjRippeR
komentarz
komentarz (edytowane)
6 hours ago, Twój_pomocnik said:

Jeżeli jeszcze go nie kupiłeś to nie kupuj to taki awaryjny i głośny  syf że już 2 pochowałem bo sie rozsypały :E 

Polecam ci jednak odpuścić rgb i kupić wentylator be quieta 

Co do tych silentium, zgadzam się, są głośne i jak najbardziej awaryjne. Zasugerowałem ten układ trzech kruxa, bo autorowi zależało chyba na czymś tanim, a o tych wiatrakach opinie są całkiem dobre, no i cenowo nawet przystępne. Gdyby autor podał jakiś budżet większy na to, wówczas możnaby celować w jakieś thermaltake, Zalmany, czy coś takiego

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.