x-kom hosting

Problem z rozlaczajacym sie internetem

COlOr
utworzono
utworzono

Witam,

Mam problem w sieci posiadam router Huawei 525s 4g, wlozona do niego karta sim, poprzez kabel do routera jest podpiety Asus lyra mini ktora ma 3 repetytory na kazdym pietrze, na ostatnim pietrze jest wzmacniacz sygnalu tp link 

 

Mam taki problem ze co jakis czas rozlacza neta niekiedy co kilka minut, niekiedy co kilka godzin.

Po restarcie rutera internet wraca.

 

Na ruterze w rejestrach kiedy net jest tracony pojawia sie tkomutakienikaty:

 

-Detect UDP port scan attack, scan packet from 10.205.64.1

 

- WAN connection INTERNET_VOICE_R_UMTS1:IPv4 connected

 

-WAN connection INTERNET_VOICE_R_UMTS1:IPv6 failed

 

 

Prosze o porady.

 

Pozdrawiam 

eryk93
komentarz
komentarz

Luknij, może pomoże

 

 

  • Super 1
COlOr
komentarz
komentarz (edytowane)

Podwójny NAT (czyli router za routerem):

 

Może tworzyć różne problemy z działaniem internetu, aby się go pozbyć należy zrobić jedną z poniższych czynności:

 

1. Zadzwonić do ISP i poprosić o zrobienie portu w BRIDGE oraz poprosić o podanie danych konfiguracyjnych i ustawić zgodnie z wytycznymi router (najlepsze rozwiązanie, nie tracimy kontroli nad własną siecią)

2. Włączyć router w tryb BRIDGE

3. Jeśli nie ma takiej opcji, wyłączyć w routerze tryb DHCP i podłączyć kabel z WAN do LAN.

 

moglbym prosic o wyjasnienie 3 punktu?

jaki kabel z wan do lan ? Obecnie mam podlaczony router glowny 4g z karta sim poprzez kabel ethernet do rutera asus lyra mini poprzez port lan a wan jest pusty bo do niego sie podlacza dostawce internetu tak ? Czy powinnem ruter asusa co robi mi sieć  air mesh podlaczyc do  wejścia  wan rutera huawei ktory jest dostawca internetu poprzez karte sim ?

Gość
komentarz
komentarz

Podwójny NAT (czyli router za routerem):

 

Może tworzyć różne problemy z działaniem internetu, aby się go pozbyć należy zrobić jedną z poniższych czynności:

 

1. Zadzwonić do ISP i poprosić o zrobienie portu w BRIDGE oraz poprosić o podanie danych konfiguracyjnych i ustawić zgodnie z wytycznymi router (najlepsze rozwiązanie, nie tracimy kontroli nad własną siecią)

2. Włączyć router w tryb BRIDGE

3. Jeśli nie ma takiej opcji, wyłączyć w routerze tryb DHCP i podłączyć kabel z WAN do LAN.

 

moglbym prosic o wyjasnienie 3 punktu?

jaki kabel z wan do lan ? Obecnie mam podlaczony router glowny 4g z karta sim poprzez kabel ethernet do rutera asus lyra mini poprzez port lan a wan jest pusty bo do niego sie podlacza dostawce internetu tak ? Czy powinnem ruter asusa co robi mi sieć  air mesh podlaczyc do  wejścia  wan rutera huawei ktory jest dostawca internetu poprzez karte sim ?

Nawet jakbyś miał podwójny nat to go nie usuniesz bo masz GSM...


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Skoro masz taki komunikat wyłącz detekcję ataków i sprawdź czy pomoże. Stawiam że router na tyle zapytań że się nie wyrabia.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

COlOr
komentarz
komentarz

A gdzie wylaczyc detekcje atakow? 

 

Pozdrawiam 

14 hours ago, gavron7 said:

Nawet jakbyś miał podwójny nat to go nie usuniesz bo masz GSM...


Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Skoro masz taki komunikat wyłącz detekcję ataków i sprawdź czy pomoże. Stawiam że router na tyle zapytań że się nie wyrabia.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Napisałeś ze nic nie pomoze jesli siec jest z gsm, a jednak po zrobieniu 2 punktu czyli zastosowaniu bridge'a jak narazie wszystko hula

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

A możesz zalogować się na router teraz?

 

COlOr
komentarz
komentarz
2 hours ago, gavron7 said:

A możesz zalogować się na router teraz?

 

Tak, moge sie zalogowac

Gość
komentarz
komentarz

No to nie jest to tryb bridge...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Jak przestawisz w tryb bridge to jak dama nazwa mówi urządzenie staje się przezroczyste czyli (w czystej teorii) tracisz możliwość zalogowania się na niego. A dalsza konfigurację przejmuje urządzenie kolejne. Czyli w Twoim przypadku musiałbyś podać dane logowania od ISP na routerze dalszym..

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Od razu napiszę dlaczego "czysta teoria" bo dla Kowalskiego tak to wygląda, natomiast są inne sposoby na komunikację z urządzeniem w bridgeu

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

COlOr
komentarz
komentarz
3 hours ago, gavron7 said:

No to nie jest to tryb bridge...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Jak przestawisz w tryb bridge to jak dama nazwa mówi urządzenie staje się przezroczyste czyli (w czystej teorii) tracisz możliwość zalogowania się na niego. A dalsza konfigurację przejmuje urządzenie kolejne. Czyli w Twoim przypadku musiałbyś podać dane logowania od ISP na routerze dalszym..

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Od razu napiszę dlaczego "czysta teoria" bo dla Kowalskiego tak to wygląda, natomiast są inne sposoby na komunikację z urządzeniem w bridgeu

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

Loguje sie poprzez siec wifi udostepniana w sieci air mesh wpisujac ip router glownego

I teraz wszystko hula:O zadnych scan atakow

Gość
komentarz
komentarz

Ja już Ci powiedziałem co dzieje się m.in. po zmianie na bridge.. twój tryb nie jest bridgen, nie wiem co robi ale nie jest.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.