x-kom hosting

Instalacja systemu na dysk D

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: fernandez ,
PoorGamer
utworzono
utworzono

Witam mam dysk na którym wszystko (programy, system, dokumenty) trzymałem na jednej partycji C. Z tego co wyczytałem to po utworzeniu nowej partycji D nie mogę od tak przenieść programów i gier na partycję D, ponieważ wpisy w rejestrze tych programów są podpisane pod partycje C. Czy jest możliwość aby na dysku C trzymać wszystkie programy gry itp., a system zainstalować na dysku D?

  • Rekomendowana odpowiedź
fernandez
komentarz
komentarz

Tak tylko byś musiał na nowo wszystko instalować.

 

Możesz zrobić link symboliczny albo najlepiej tzw. powiązanie typu "junction". Wtedy przenosisz dane tam gdzie chcesz, a system dalej widzi je tam jakby były na "starym" miejscu.

Tu masz opisane jak to zrobić, oraz porównanie rożnych typów linków:

https://www.dobreprogramy.pl/bachus/Dowiazania-symboliczne-w-Windows,75995.html

  • Dziękuję 1
PoorGamer
komentarz
komentarz

A jeżeli utworze nową partycję i nadam jej literke C, a literke partycji którą uzywalem dotychczas zmienie na D, to po instalacji np. Windowsa 10 (wczesniej uzywalem Windows 8.1) na partycji C i utworzeniu na tej partycji C dowiazań do plików z partycji D i zimportowaniu całego rejestru ktorego mialem na wczesniejszym systemie wszystko bedzie działać poprawnie? Czy jezeli chcę zachowac rejestr muszę wgrac ten sam system? 

fernandez
komentarz
komentarz

Chcesz importować rejestr z win 8.1 do 10? Baaaaardzo kiepski pomysł.

Nawet jak byś  miał jakaś kopie rejestru win 10 to na świeżym systemie również bym tego nie polecił. Po prostu mija się to z celem.

Nawet jeśli taki import by jakimś cudem się powiódł, to bym się obawiał o stabilność systemu.

Nie jest to niemożliwe w teorii. Ale w praktyce,.. być musiał "przeryć" cały rejestr, rozumiejąc go w dodatku, żeby sprawdzić czy klucze są dobrze zsynchronizowane z systemem. Odradzam takich zabaw.

 

Ja rozumiem, że chcesz zachować ustawienia programów i nie chce się przeinstalowywać wszystkiego i instalować od nowa, bo to często długotrwały i mozolny proces. Ale uwierz mi, jest to duuuużo bezpieczniejsza metoda niż to, co próbujesz uskutecznić.

Niektóre programy posiadają exportery/importery ustawień, możesz się tym trochę wspomóc.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.