x-kom hosting

Krecenie Semprona 2500+ 1750mhz a nowe chłodzenie

Citizen
utworzono
utworzono

Mam Semprona 2500+ 1750mhz podkreciłem go do 2 ghz temp to ok 40-45 stopni. Chce z niego wydusić ile sie da (2,5ghz da rade?) dla czystej satysfakcji ale wtedy potrzebne byłoby chłodzenie tak mysle lepsze od tego (firmowego?) co mam. Myśle o Thermaltake'u Golf 325 z wiatrakiem 120x120. Ile da wyciagnąć z semprona, do ilu Wy podkręcaliście i czy opłaca sie kupować chłodzenie za ok 100 zł do kompa wartego ze 300 :D

arni
komentarz
komentarz

sory ze tak powiem ale sie nie oplaca bo Sempron to shit shit shit wiem bo sam go mam:)

zamiast kupic chlodzenie za 100zl wole nazbierac i kupic normalnego proca:) a hmm 2.5ghz moze i dac ale cierzko:) ja mam 2500+ zegar orginalnie na 1.4ghz wydusielm z niego 1.7ghz to juz byl max i jescze chlodzenie ( orginalne) juz nie wyrabialo pozatym sempron nie nadaje sie do oc. i poszukaj w necie swojego proca i przeczytaj jaka jest granica napiecia zebys sobie nie przesadzil:) bo tam akurat skala wartosci maksymalnej napiecia jest krotka;/

ja bym nie inwestowal w tak starego kompa ( napiales ze wart 300zł) gdyby to byl athlon moze jeszcze tak ale sempron....

podkrec na tyle ile pozwoli ci twoje chlodzenie i po karzdej zmianie ustwiem w biosie testuj komputer programem ktory wprowadzi kompa w tak zwany

" stres" i kontroluj napiecia

aha i jesli masz jakis stay syfiaty zasilacz ktory nie trzyma napiec to daruj sobie cale oc procka:)

Citizen
komentarz
komentarz

hehe moze i masz racje podkręciłem o 200mhz i tak sie podjarałem ze kolejny dzień siedziałem w necie za chłodzeniem :D ,a te napiecia to nawet nie wiem jak sie to zmienia zasilacz mam 300W za 20 zł wiec nie bede ryzykował

arni
komentarz
komentarz

napiecia zmienia sie w biosie z tego co wiem to im sie wiecej zmienia czestotliwosc szyny FSB czy jakos tak. to trzeba dac wieksze napiecia potem.

ale i tak w tym procu oc nie jest oplacalne to nie jest podatne na oc:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.