x-kom hosting

Windows 7 na laptopie z UEFI

dm1
utworzono
utworzono

Witam. Chciałem zainstalować Windowsa 7 na moim laptopie z UEFI więc nagrałem pendrive za pomocą Rufusa w trybie BIOS. Wszedłem do konfiguracji UEFI i włączyłem opcję Legacy, lecz podczas uruchamiania nie zabootował się pendrive a obecny system czyli Windows 10. Co mogę zrobić, aby pendrive z Windows 7 się zabootował?

Specyfikacja laptopa:
HP 15=dw0013nw
Intel Core i3-7020u
Intel HD Graphics 620
4GB RAM DDR4
Wersja UEFI: F.05

Pentium320
komentarz
komentarz

Wyłączyłeś Safe Boot w UEFI, i wybrałeś ręcznie, by jednorazowo zabootować z pendriva? (często to menu wywołuje się za pomocą F11/F12)

 

Swoją drogą, nie jestem co do tego pewien, ale Windows 7 na tym laptopie to trochę nie bardzo. 7-gen Intela nie działa już za dobrze na tym systemie, chociażby jest problem z uruchomieniem zintegrowanej karty... Lepiej pozostać przy 10 i oszczędzić sobie problemów.

  • Dobra wypowiedź 1
dm1
komentarz
komentarz

 Po wejściu przez Boot Menu instalator się uruchamia, lecz nie działa kursor

13 minutes ago, Pentium320 said:

Wyłączyłeś Safe Boot w UEFI,

 

U mnie w laptopie Safe Boot przy włączeniu Legacy Supprot wyłącza się automatycznie.

Pentium320
komentarz
komentarz
2 minuty temu, dm1 napisał:

Po wejściu przez Boot Menu instalator się uruchamia, lecz nie działa kursor

 

Prawdopodobnie musiałbyś wraz z instalatorem zintegrować sterownik USB 3.0 - odsyłam do google (domyślnie instalator wykrywa tylko sprzęt po USB2, w nowszym sprzęcie już takich portów nie ma), ponadto jeśli używasz dysku NVMe to także do niego potrzebujesz zintegrować sterownik oraz kilka poprawek.

 

Podtrzymuję swoje zdanie, bo dalej uważam, że laptop ten jest już zbyt nowy dla 7.

 

18 minut temu, Pentium320 napisał:

Lepiej pozostać przy 10 i oszczędzić sobie problemów.

 

dm1
komentarz
komentarz

Kurde, czyli muszę poszukać dwóch sterowników

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.