x-kom hosting

Problem z wysokim pingem i utrata pakietów

Trejeek
utworzono
utworzono

Cześć, na wstępie chce powiedziec ze problem wystepuje juz 1,5 tygodnia, jestem z sieci orange bezprzewodowa.
Problemy zaczely sie podczas grania w lola, ping zaczal skakac od 60 do 200, zazwyczaj bylo to normalne i przechodzilo. Teraz gdy wchodze do gry mam stały ping od 700 do nawet 9000. Robilem przez konsole cmd tracert serwery eune w lolu i pokazuja sie gwiazdki (3). Zmienilem router, gdy dzwonilem do dostawcy powiedzieli ze zrestartuja od siebie moja siec jednak nic to nie dalo. Teraz zrobilem test poprzez WinMTR i mam loss % 100. Prosze o pomoc bo sie naprawde nie znam, aktualizowalem wszystkie sterowniki robilem skany przez antywirusy.

Gość
komentarz
komentarz

Jak zama nazwa postu mówi - "zanim założysz"

ankieta + pkt ale zamiast google wpisz serwery gry

 

Trejeek
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Kto jest Twoim operatorem? ORANGE

2. Jaki masz sposób podłączenia do domu: 

b) radiowy

3. Jaki masz w domu sprzęt operatora? funbox 2.0  

- producent
Sagemcom
  • 1.2nazwa modelu
    Funbox
  • 1.3kraj
    Polska
  • 1.4
    numer seryjny
    N71515990001701
  • 1.6
    wersja firmware
    SG10_sip-pl-6.3.0.17

4. Jaki jest Twój sprzęt k. sieciowa i adapter od tplinka

5. Łączysz się po kablu/wifi? - WiFi

6. Problem występuje na jednym czy na kilku urządzeniach? - dwoch, na laptopie to samo sie dzieje
image.png.60e9cb5a5721bfdff83893194d3aefee.pngimage.png.55fa35d11b95e468f62dba56c42411a2.png <------ screen z polaczenia do serwerow gry

Gość
komentarz
komentarz
44 minuty temu, Trejeek napisał:

1. Kto jest Twoim operatorem? ORANGE

2. Jaki masz sposób podłączenia do domu: 

b) radiowy

 

LUDZIE!!! KURWA MAC BO JUZ INACZEJ SIE NIE DA POWIEDZIEC!

ORANGE NIE MA RADIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jakiej pomocy chcecie jeśli nie rozróżniacie kabla od światłowodu czy nawet od połączenia LTE czy radiowego?!

 

46 minut temu, Trejeek napisał:

3. Jaki masz w domu sprzęt operatora? funbox 2.0  

 

i jak niby ten funbox jest podłączony??? Do niczego??? Zbiera z powietrza ten internet?!

 

47 minut temu, Trejeek napisał:

4. Jaki jest Twój sprzęt k. sieciowa i adapter od tplinka

5. Łączysz się po kablu/wifi? - WiFi

 

a oprócz ankiety na ww stronie przeczytałeś o wifi? To jest Twój problem, odpal wifianalyzera i popatrz bo z SS nie wynika żaden problem, owszem czasy duże do pierwszego hopa ale jest ok.

Trejeek
komentarz
komentarz

Mowilem ze sie nie znam za bardzo wiec nie rozumiem twojego wkurzenia. Mam internet bezprzewodowy router jest podlaczony do kabla ktory idzie dalej po scianie. 

jesli byloby ok to bym nie mial problemow z normalnym graniem tylko ciagle jest jakas utrata pakietow jakby nie wracaly. Tutaj kolejny sc zrobiony przed chwila.
image.png.279dff66e660228b1f85255b1043da03.pngimage.png.ccdcdc9a1bd7150afa41a9a181baf42a.png - z gry
Na WiFi analyzerze jest wszystko w porzadku.

Co oznaczaja te gwiazdki?

 

Mam jeszcze 2 router w domu ale on obsluguje inna siec i nie jest polaczony w jakikolwiek sposob do mojej. To wplywa jakos na moje polaczenie?

Router jest poprzez kabel DSL jako iz mam telefon

Gość
komentarz
komentarz

Bardzo zły dzień trafiłeś... :(

 

Przed chwilą znajoma napisała "weź coś na uspokojenie" i link do Twojej odpowiedzi...

Wiesz co... Sorry ale oberwie Ci się za wszystkich bo mam dosyć DEBILIZMU bo tego inaczej nie da się powiedzieć...

 

19 minut temu, Trejeek napisał:

Mam internet bezprzewodowy router jest podlaczony do kabla ktory idzie dalej po scianie.

??????????????????????????????????????????????????? Ile ty masz lat? Mój 6 letni syn wie skąd ma internet że u mnie w domu jest radio które dwa stoją na dachu a jedno na balkonie, a u mamy ma internet ze światłowodu! Owszem nie zna szczegółów technicznych ale TO SĄ PODSTAWY!!!! ON MA 6 LAT I TO WIE!!!!

 

Czyli jednak nie radio tylko kabel, tylko teraz..

JAKI KABEL!?????? telefoniczny światłowód???? Człowieku odrobinę się wytęż!  (nie jest mi ta informacja potrzebne to nie szukaj informacji "skąd wiedzieć co to za kabel")

Wszyscy oczekujecie odpowiedzi na pytanie "nie działa" ale przy próbie dowiedzenia się czegokolwiek ZERO TOTALNE ZERO współpracy. Przez 4 lata pracy na tym forum na palcach jednej ręki można policzyć osoby które KONKRETNIE odpowiadały na pytania. 

 

 

A to jest zajebiste poprostu

24 minuty temu, Trejeek napisał:

Na WiFi analyzerze jest wszystko w porzadku.

Czyli co jest w porządku? Mówisz że się nie znasz to skoro tak jest to daj SS niech to inni ocenią czy jest wporządku. W kolejnym zdaniu twierdzisz że w domu masz kolejne routery "obslugujące inne sieci" i co? Ma inny kanał? Nie zakłócają się? Rozumiem że to też przeanalizowałeś?

 

46 minut temu, Trejeek napisał:

Router jest poprzez kabel DSL jako iz mam telefon

JEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSTTTTTTTT! UDAŁO SIĘ!?

Czyli gdzie w takim razie to że masz internet radiowy skoro masz aDSL????????????

 

 

Teraz odpowiadając na Twoje pytania:

47 minut temu, Trejeek napisał:

Co oznaczaja te gwiazdki?

wg Ciebie coś złego, wg mnie nie umiem określić czy złego czy nie złego bo nie widzę całości bo wyciąłeś resztę SS :( To tak jakbyś napisał jechałem autem od Zakopanego do Gdańska, czy taki komunikat to coś złego - i pokazał kawałek tablicy z informacvjami na drodze gdzie jest napisane "korek". Ale wyciąłeś zdjęcie że nikt nie wie gdzie ten korek, czy na całej trasie czy np. na 1km trasy nic nie wiadomo..

 

49 minut temu, Trejeek napisał:

Mam jeszcze 2 router w domu ale on obsluguje inna siec i nie jest polaczony w jakikolwiek sposob do mojej.

To po co to jest? 

Czekaj czekaj, niech zgadnę... Pewnie NC+ widziałem u klientów jakieś takie patenty to pewnie zaleca NC+ żeby multum routerów robić nie wiadomo po co..

 

50 minut temu, Trejeek napisał:

To wplywa jakos na moje polaczenie?

Tak - źle

 

51 minut temu, Trejeek napisał:

ciagle jest jakas utrata pakietow jakby nie wracaly.

pakiety nie wracają, jak wracają to to jest nowy pakiet.

 

A tak w ogóle łącze aDSL ma bardzo niską wydajność pakietową (ostatnio w jakimś poście o tym pisałem). Nie chodzi o SZYBKOŚĆ tylko o ILOŚĆ jednoczesnych pakietów. Zupełnie inaczej odczujesz na takim łączu jeśli podłączysz 2 komputery i jeden będzie "ssał" plik prędkością 2Mb/s przez WWW, a zupełnie inaczej odczujesz jeśli taką samą łączną szybkością będziesz ssał np. z torrentów gdzie masz pobieranie z kilku źródeł jednocześnie. Więc to też bym sprawdził, generalnie odpiąłbym (NA PEWNO, a nie "wydaje mi się") wszystkie urządzenia, czyli np. zmienił hasło do wifi a siebie podpiął po kablu i sprawdził wtedy jak się zachowuje, oczywiście sprawdzając jeszcze netstatem ile mój komputer generuje połączeń aby mieć pewność że np. system nie łyka właśnie aktualizacji.

 

Trejeek
komentarz
komentarz (edytowane)
44 minuty temu, gavron7 napisał:

Ale ja cie nie pytałem czy twoj syn wie lepiej czy nie gosciu ogarnij sie ja potrzebuje pomocy a nie twoich wypocin, jak masz problem z normalna pomoca i wyrozumialascia boomerze to daj mi inna osobe do pomocy. Mówiłem ze sie nie znam totalnie na tym a ty na mnie jedziesz rowno, moze jeszcze cie przeprosze za to ze sie nie znam co? I mam gdzies ze oberwie mi sie za wszystkich, masz range ekspert to chociaz zachowuj sie jak on. Wiec prosze o wyrozumialosc :))) Kontynuujac 2 router jest drugiej rodziny zamieszkalej za drzwiami, moj znajduje sie w korytarzu 2 pokoje dalej od mojego komputera. Routery nie sa polaczone w zaden sposob do siebie. Czyli mam sprobowac podpiac komputer pod kabel tak? A i 2 pytanie to ten WiFi analyzer znalazlem tylko na app storze to o to chodzi? Czy po prostu jest jakas na komputer tylko pominalem?

       cały screen -->          image.png.fe5c4c06ad44a955dcb6f0ff93beb97a.png
 

Po prostu kupili sobie 2 router bo byli polaczeni do mojego czego sobie nie zyczylem 

Tutaj to jeszcze wysle, moze cos pomoze.

gagaadsa.PNG

Gość
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że screen nie jest cały, ale spoko. 

* oznaczają brak powrotu pinga do danego hosta, co wcale nie oznacza że jest problem z połączeniem. Może być tak że dany host ma gdzieś odpowiedzi na pingi bo ma ważniejsze sprawy do roboty  nie odpowiadać na pingi, może też być tak że ma je w ogóle wyłączone, a może być tak że odpowiada.  W Twoim przypadku nie wiem co oznacza, bo adres ip do ktorego sprawdzasz trase nie odpowiada na pingi więc... Nie wiem w ogóle to co za adres i skąd go wziąłeś i czemu do niego sprawdzasz trasę..

 

Czy ten 2 router też jest pod twojego funboxa podłączony? Jeśli nie to skąd oni mają neta? Też aDSL?

 

Zostaw podłączone jedno urządzenie (TYLKO ! KONIECZNIE 1) i najlepiej po kablu i wtedy sprawdź co i jak

 

 

Trejeek
komentarz
komentarz

Nie no przysiegam screen jest cały, adres to jest do serwerow eune w lolu, tak jak napisales wyzej zebym sprawdzal do serwerow gry.
2 router nie jest podlaczony i nie jest to aDSL, ciezko mi sie teraz zapytac bo nie ma nikogo w domu.
Zrobie tak jak mowisz po kablu i dam znac.

tutaj do google image.png.b44a2302e7b7e7a9e5a0f50ba246378f.png

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

na zadnym ss nie widze problemow wiec problemem moze byc niska wydajnosc pakietowa tak jak mowilem wyzej, szczegolnie ze uploadu aktualnie masz ok 1,2Mb/s... :(

a tej niskiej wydajnosci pakietowej nie przeskoczysz, znaczy jedynie przeskoczysz VPNem... Jak chcesz moge Ci podrzucić login/hasło to sobie sprawdzisz. A jak będzie pasować to się dogadamy jakoś

Trejeek
komentarz
komentarz

Nieee, bede cierpliwy poczekam na swiatlowod i wtedy zobacze, najgorsze jest to ze kiedys bylo w porzadku, przedtem mialem liveboxa, zaczely sie problemy to go wymienilem i dalej to samo. W grze było 64 pingu niekiedu nawet 50. Coz dzwonic juz nie bede bo powiedziano mi ze mam zmienic z ipv6 na ipv4 i mowili ze to zadziala ale jednak nie :).

Gość
komentarz
komentarz

Kiedyś (początek lat 90) to miałem modem 14400 czyli 1kb/s i było git. Wszystko chodziło i było pięknie :P

 

Ach jak tęsknię za tymi czasami...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.